منصوری از فراری تا بوگاتی به سبک یک ایرانی در راهی بی پایان

منصوری از فراری تا بوگاتی به سبک یک ایرانی در راهی بی پایان

کوروش منصوری یکی از بزرگان صنعت خودو جهان است، منصوری از فراری تا بوگاتی به سبک یک ایرانی در راهی بی پایان قدم گذاشت است اما او از کجا شروع کرده تا به اینجا برسد؟

بیت ران – شاید هیچ کس فکر نمی کرد تیونری جرات کند بوگاتی ویرون که سریع ترین خودرو خیابانی است را تیونینگ کند اما کوروش منصوری این کار را کرد. شاید همین جرات عجیب این مرد موفق ایرانی است که وی را تبدیل به یکی از موفق ترین مردان در صنعت تیونینگ در جهان و شرکتش را  تبدیل به یکی از  معروف ترین نشان های دنیای برندهای لوکس کرده باشد. حالا هرچه قدر که برندهایی مانند جورج آرمانی در جهان مد برای همه شناخته شده است، منصوری هم در جهان اتومبیل برای لوکس سواران نامی آشنا است.

شعار شرکت منصوری فراتر از یک سنت و فراتر از مسابقه است. اما صاحب نشان معروف تجاری منصوری چگونه آدمی است؟

 

آغاز راهی بی پایان

کوروش منصوری متولد ۱۳۴۰  و اهل چالوس است. وی قبل از آنکه به آلمان بیاید در انگلستان تحصیل می کرد. کوروش منصوری در گفتگو با مجله ماشین گفته است : سال ۱۹۸۹ بود که بدلیل علاقه شخصی در شهر مونیخ کمپانی MP Design را تاسیس کردم و تا سال ها مشغول تولید قطعات و همکاری با کمپانی های بزرگ خودروسازی و تیونینگ آلمانی بودیم اما به خودم گفتم تا کی باید برای دیگران قطعه تولید کنیم؟! حالا زمانی است که باید خودمان هم با لوگو و برند منصوری به بازار بیاییم، سپس کار را با بنتلی آغازکردیم که بسیار موفق بود و پس از آن به سراغ استن مارتین رفتیم.

ما بسراغ خودروهایی رفتیم که تاکنون کسی روی شان کار نکرده بود.در ضمن ما با تمام تیونرهای آلمانی دوست و همکاریم، اگر به سراغ مرسدس بنز می رفتیم، برابوس ناراحت می شد و یا اگر به سراغ بی ام و می رفتیم “هارت گه ” یا “اشنیتزر” از ما دلخور می شدند، بنابراین به این نتیجه رسیدیم که آنها کارخودشان را انجام دهند و ما روی شاخه های خالی بیاییم.

پس از آستن مارتین نیز به سراغ رولزرویس، سپس فرراری و بعد SLR و سرانجام بوگاتی ویرون که نهایت کار است، رفتیم.

تقویت با دل و جرات

شاید کسی جرات نمی کرد خودرویی که بیش از هزار اسب بخار قدرت داشته باشد، را تقویت کند. اما کوروش منصوری این کار را کرد. وی بین ۸۵ تا ۹۰ اسب به قدرت بوگاتی ویرون اضافه کرد. کوروش منصوری چنان موفق بود که در کمتر از نیم دهه از بنتلی به بوگاتی رسید.

منصوری ا زسال ۹۰ با MP Design در بیشتر نمایشگاه های خودرویی جهان حضور داشته است. موفقیت شرکت منصوری آنچنان رو به گسترش است که حتی در اوضاع بد مالی در جهان نیز شرکت منصوری وضعیت خوبی دارد. وی گفته است: ما مشتری های خوبی در ابوظبی، دوبی و قطرداریم (دو تن از مشتریان سرشناس او پسر امیر امارات و پسر ۱۴ ساله رومان آبراموویچ مدیر روس و متمول باشگاه فوتبال چلسی است).

منصوری در جایی گفته است: قیمت بوگاتی را در حالت پر ۷۰۰هزار یورو در نظر می گیریم، البته بیشترین سود را کمپانی بوگاتی می کند و اگر بخواهیم بگوییم آپشن های ما سقف دارد خیر ندارد، البته نهایت کار آپگرید موتور بوگاتی است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار یورو به قیمت آن می افزاید، برای سفارش ویرون حتما باید مشتری به اینجا بیاید تا رو در رو قرار داد امضاء کنیم.

 

*مصاحبه اختصاصی بیت ران با کوروش منصوری در ژنو

*آرزوی من طراحی خودرویی ایرانی است

*مصاحبه بیت ران با طراح ایرانی مرسدس بنز

 

شرکت های بزرگ مفتخر به همکاری با منصوری

شرکت منصوری از کمک شرکت هایی مانند میشلن،دانلوپ، گلاسوریت و ریکاردو استفاده می کند. اما از بین این ها تنها برای ریکاردو قطعه می سازد و سایر آن ها شرکای تجاری-تکنولوژی و شرکت هایی هستند که منصوری از آنها برای بهینه سازی خودروهایش وسایلی را می خرد. برای مثال شرکت منصوری به میشلن سفارش نوعی تایر خاص را داده است که بتواند شرایط وزن و قدرت موتور خودروهای تقویت شده توسط منصوری را تحمل کند. منصوری سفارش در تعداد بالا به آنها نمی دهد، ولی در اینجا پرستیژ کار مهم است که آنها دوست دارند با شرکت منصوری کار کنند.

منصوری در شهرهایی چون اوزاکا، سئول، بورلی هیلز و البته ابوظبی و سنگاپور نمایندگی رسمی دارد. کوروش منصوری در شرکتش که امروزه تبدیل به یک امپراطوری شده است، تکنولوژی و دستگاه ساخت فایبرکربن که در دنیا شاید چند کمپانی بزرگ و معدود خودروسازی و هوا فضا داشته باشند، دارد و بدلیل دارا بودن سالن رنگ مدرن، مدل های رولرزویس فانتوم را برای کمپانی رولزرویس رنگ می کند، همچنین تکنولوژی و توانمندی طراحی و تولید پلت فرم مستقل را داراست و کمپانی منصوری را نه تیونر، بلکه امروزه می توان یک face lift کننده قهار و تولید کننده خودرو لقب داد و این یعنی رسیدن از مرحله تیونینگ به تولید پلت فرم.

در ادامه می توانید مصاحبه امین آزاد سردبیر بیت ران با کوروش منصوری را تماشا کنید.

فیلم در آپارات 

فیلم در یوتیوب

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند