اختصاص بودجه ۶ میلیاردی برای گازسوز کردن خودرو ها

از دست ندهید

کمپ جدید فولکس‌واگن

فولکس‌واگن در بازار شلوغ و پررقابت شاسی‌بلندهای متوسط در آمریکا یک تازه وارد است. اگرچه مدل اطلس کارخانه آلمانی،...
به یاد نیکلی لااودا راننده افسانه‌ای فرمول یک معرفی شد:

سوپراسپرت گوردون موری در جدیدترین نسخه معرفی شد + مشخصات خودرو

سوپراسپرت گوردون موری در جدیدترین نسخه معرفی شد. با مشخصات فنی و ظاهری و نیز قیمت این خودرو آشنا...

سرنوشت بازار خودروی ۹۸

پرسشی که این روزها ذهن بسیاری از شهروندان ایرانی را به خود مشغول کرده، سرنوشت بازار خودرو در سال...

براساس مصوبه  تصویب شده دولت از این پس خودروسازان موظف به تولید تعداد بیشتر خودرو گازسوز هستند و در عین حال مردم به گازسوز کردن خودرو ها تشویق می شوند.

بیت ران – حسن قلی‎پور مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: «با توسعه جایگاه‌های CNG میزان اشتغال افزایش و میزان آلودگی‌ها کاهش می‌یابد.»

گازسوز کردن خودروها

قلی پور در ادامه بیان کرد: «با توجه به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، دولت مصوبه‌ای را در شورای وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه تصویب کرده است که براساس این مصوبه، دولت باید کارخانه‎های خودروسازی را به تولید بیشتر خودرو های گازسوز موظف و مردم را به تبدیل خودرو‌هایشان به دوگانه‌سوز و مصرف بیشتر CNG تشویق کند، برهمین اساس 6 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه برای تبدیل 1 میلیون و 464 هزار خودرو در نظر گرفته شد.»

اولویت با گازسوز کردن خودرو های ناوگان عمومی

قلی پور اظهار داشت: «براساس این طرح اولویت گاز سوز کردن با ناوگان عمومی شامل تاکسی‎ها، خودروهای مسافربر شخصی و وانت‎بار‌ها است.»

مشارکت بخش خصوصی در احداث جایگاههای CNG

قلی پور ادامه داد: «البته از ملزومات محقق شدن این مصوبه همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور جهت در اختیار گذاشتن زمین های بخش خصوصی جهت احداث جایگاههای CNG است.گر بخش خصوصی سرمایه گذاری انجام ‎دهد شاهد توسعه جایگا‌‌ه‌های CNG خواهیم بود و از این طریق هم اشتغال جدید ایجاد می‌شود و  با کاهش مصرف بنزین شاهد کاهش آلودگی هوا نیز خواهیم بود.»

او گفت: «تعداد دقیق خودروهایی که در حال‎حاضر گازسوز شدند، مشخص نیست. ولی طبق آمار کارخانه‎‌ها، 920 هزار خودرو در کارخانه گازسوز شدند؛ و در حال حاضر حدود 4 تا 4 و نیم میلیون خودرو گازسوز در حال تردد می باشند که حدودا 1/3 درصد از 21 میلیون خودرو را شامل می شوند،و با اجرای طرح گازسوز کردن خودرو ها، که شامل یک و نیم میلیون خودرو است در مجموع حدود 6 میلیون خودرو گازسوز می‎شوند.»

مدیر طرح CNG فراورده‌های نفتی در خصوص خودروهای تولید نشده نیز گفت: «برای پرداخت اولیه هزینه یک و نیم میلیون خودرو تولید نشده هم در حال عقد قرارداد و جذب سرمایه‎گذار اولیه هستند. در حال حاضر شرکت ملی فراورده‌های نفتی درحال مذاکره با بانک ملت، ایران خودرو، بانکهای دیگر و متخصصان در زمینه گازسوز کردن خودرو هاست.»

بیشتر بخوانید:

روش گازسوز کردن خودرو / تفاوت LPG و CNG + معایب و مزایای آنها

جزئیات طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی

گاز مایع در مقایسه با بنزین؛ قیمت بهتر و چالش‌های زیست‌محیطی کمتر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

امن‌ ترین خط هوایی جهان + ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت در سال ۲۰۲۲

با بررسی سایت ایرلاین ریتینگ ، امن‌ ترین خط هوایی جهان و نیز فهرست ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت...

نمایشگاه موتورسیکلت و تجهیزات جانبی چگونه بود؟ + از...

نمایشگاه موتورسیکلت با نمایش موتورسیکلت‌هایی مانند طرح هارلی، وسپا، پیاجو و پژو بسیار جذاب بود اما چه شرکت هایی در این نمایشگاه حاضر بودند...

ایران خودرو از توقف تولید پژو ۲۰۶ خبر داد...

توقف تولید پژو ۲۰۶ در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است. اما خودروهای جایگزین پژو ۲۰۶ کدام محصولات این شرکت خواهند بود؟ بیت ران...

ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان را بشناسید

در این گزارش با ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان آشنا شوید. چند ناوهواپیمابر فعال در جهان وجود دارد و متعلق به کدام کشورهاست؟ بیت ران...

ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین ؛...

شرکت هوافضای " ویرجین اوربیت "( Virgin Orbit )، تجربه هفت ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین را دارد که در ادامه...

پست‌های مرتبط