21.9 C
Tehran
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

اخطار وزارت صمت به خودروسازان؛ پس از تولید خودرو را به بازار بفرستند نه پارکینگ

از دست ندهید

اصلاح قیمت خودرو مشروط شد + جزئیات

در نامه ‌ای به وزیر صمت از سوی سازمان بازرسی کل کشور، افزایش و اصلاح قیمت خودرو را مشروط...

نسل جدید ایربگ‌ های بدنه خودرو چگونه عمل می کنند؟

زد اف، قطعه‌ساز مشهور آلمانی ایربگ هایی طراحی کرده است که در خارج از خودرو روی بدنه باز می‌شوند....

در اخطار وزارت صمت به خودروسازان؛ تاکید شده است پس از تولید ، خودرو را به بازار بفرستند نه پارکینگ.

بیت ران – معاون وزیر صمت با بیان اینکه صادرات محصولات خام به وسیله ایجاد کارخانه‌های فرآوری و جوار معدنی از ۲۳ میلیون تن به هفت میلیون تن رسید خاطرنشان کرد: در راستای این کاهش محدودیت خاصی انجام نشد ولی با توجه به ایجاد صنایع فرآوری، این کاهش به صورت قابل ملاحظه‌ای انجام شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش خصوصی در وضعیت اقتصادی فعلی کشور در بحث برگشت ارز مردود شد گفت: به عنوان نمونه اجازه صادرات میلگرد به شرکت‌هایی را صادر کردیم که تا پایان خرداد این کار را انجام دهند و پس از بررسی که انجام می‌دهیم در صورتی که ارز خود را بازگردانده‌اند، اجازه آنها تمدید می‌شود.

سرقینی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت اخیرا جدیت بیشتری داشته و برگشت ارز امسال بهتر از سال قبل خواهد بود بیان کرد: سال گذشته بهترین عملکرد در بازگشت ارز مربوط به پتروشیمی‌ها و فولادها بوده است. صادراتی خوب است که ارز آن بازگردد و بتواند به توسعه کشور کمک کند اما اگر صادرات انجام دهیم و بخواهیم ارز حاصل از آن را در خارج کشور هزینه کنیم هیچ سودی برای خودمان ندارد.

وی ادامه داد: در سال ۹۱ معادل ۵ میلیون تن واردات فولاد داشتیم اما در سال ۹۷ نه تنها واردات فولاد نداریم بلکه هشت و نیم میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کردیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی صورت گرفته برای صادرات ۱۲ میلیون تن است خاطرنشان کرد: از این میزان در شرایط معمول مطمئنا تا ۱۰ میلیون تن فولاد امسال صادر می‌شود.

 

*خودروهای انبار شده در پارکینگ ایران خودرو قابل تحویل نیستند/تصاویر هوایی

*چند هزار خودرو در ایران‌خودرو احتکار شده است؟/بهانه های تکمیل نکردن خودرو

 

سرقینی به فرارهای مالیاتی وعدم پرداخت حقوق دولتی توسط مجموعه‌هایی از جمله برخی معادن اشاره کرد و افزود: هر آنچه که نظارت و بازرسی  داشته باشیم ممکن است این فرارها و عدم پرداخت‌ها کاهش یابد ولی تا زمانی که مردم خودشان نسبت به این موضوع حساسیت برای پرداخت نداشته باشند این موضوع به صورت کامل حذف نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شش سال گذشته ظرفیت فولاد کشور از ۱۲۰ میلیون تن به ۲۰۷ میلیون تن افزایش یافته که همین ۸۷ میلیون تن افزایش ظرفیت تولید سبب کاهش خام فروشی در کشور شده است.

وی یکی دیگر از راهکارهای کاهش محصولات خام را اختصاص عوارض بر خام فروشی دانست و عنوان کرد: برای سال ۹۷ تا ۹۹ به ترتیب پنج، هفت و ۱۰ درصد عوارض برای خام فروشی در نظر گرفته شده است.  مجموعه‌هایی که خام فروشی داشتند تلاش بسیاری کردند که این عوارض وضع نشود ولی خوشبختانه با جدیتی که در دولت وجود داشت این موضوع وضع شد و خام فروشی در آینده هم کاهش پیدا می‌کند.

معاون وزیر با اشاره به اخطار وزارت صمت به خودروسازان؛ و تاکید وزیر مبنی بر اینکه به هیچ عنوان نباید خودرو را به پارکینگ‌ها بفرستند، گفت: خودروسازان مکلف شدند پس از تولید خودرو را به بازار بفرستند تا جلوی گرانی گرفته شود.

وی گفت: تحریم با وجودی که مشکلاتی برای کشور به دنبال دارد ولی می‌تواند فرصت باشد. ما می‌توانیم با همین تحریم‌ها زمینه‌ای فراهم کنیم که در تولید محصولاتی که وارد می‌کنیم خودکفا شویم.

به گزارش ایلنا، سرقینی افزود:‌ همه محصولاتی که ما الان وارد می‌کنیم تکنولوژی پایین‌تری به نسبت صنایع موشکی که خودمان تولید می‌کنیم دارند. تنها تفاوتی که در آن قسمت هست و در بحث صنایع وارداتی نداریم، این است که در بحث صنایع موشکی ما خواستیم ولی در این بخش هنوز نخواستیم تولید کنیم و خودکفا شویم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تصاویر تندر ۹۰ و ساندرو جدید

تصاویر تندر ۹۰ و ساندرو جدید را در این گزارش تصوری تماشا کنید. بیت ران - شرکت رنو تصاویر تازه‌ای...

پرواز کیش – دوبی از سر گرفته شد +...

پرواز کیش - دوبی که در پی شیوع ویروس کووید 19 متوقف شده بود، طی روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد. جزئیات زمانبندی...

نسل جدید تندر ۹۰ و ساندرو ؛ طوفان رنو...

نسل جدید تندر ۹۰ و ساندرو توسط شرکت رنو معرفی شدند. طراحان رنو از طراحی زشت نسل اول این خودرو و طراحی معمولی نسل...
با شکسته شدن انحصار قطر ایرویز؛

کاهش قیمت بلیت تهران – استانبول ادامه دارد

با شکسته شدن انحصار قطر ایرویز کاهش قیمت بلیت تهران - استانبول با حضور ایرلاین های ایرانی و افزایش پروازها ادامه دارد. بیت ران -...
راننده رایگان به چه کسی می گویند؟

نیکلاس لطیفی راننده فرمول یک ایرانی تبار کیست؟

نیکلاس لطیفی راننده ایرانی تبار حاضر در عرصه فرمول یک ، راننده رایگان است، اما لطیفی کیست و راننده رایگان به چه کسانی می...

پست‌های مرتبط