آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو : از استفاده از نرم کننده مو تا جوش شیرین

از دست ندهید

برنامه فروش اعتباری 3 محصول پرفروش ایران خودرو از ساعت 11 روز 26 تیرماه

ایران خودرو از روز چهارشنبه 26 تیرماه جاری برنامه فروش اعتباری 3 محصول پرفروش خود را از ساعت 11...

اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار بین ۱۳ تا ۴۴ میلیون تومان

اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار بین ۱۳ تا ۴۴ میلیون تومان برای خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون...

پروازهای روسیه تعیین تکلیف شدند + جزئیات

بنا به درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل وخامت شیوع کرونا در روسیه، پروازهای روسیه لغو...

در این گزارش با روش های تمیز کردن خودرو آشنا شوید روش هایی که شامل استفاده از نرم کننده مو و جوش شیرین نیز می شود.

بیت ران – درصورتیکه با رفتن به کارواش مشکل دارید کافی است روش هایی را بدانید تا همیشه و همواره، خودرویی تمیز و درخشان داشته باشید.

بردن خودرو به کارواش یکی از راحت‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای تمیز کردن آن است. کافی است دست به جیب شوید، قبض بگیرید و نیم ساعتی منتظر بمانید……
بعد از نیم ساعت خودرویی براق و درخشان تحویل می‌گیرید و حداقل ۲ هفته‌ای از تمیزی آن لذت می‌برید، اما این لذت خوشایند، همیشگی نیست.
کافی است هوا کمی تغییر کند تا صبح روز بعد از کارواش خودرویی پر از لک داشته باشید و آن درخشندگی از دست برود. بهتر است راه‌هایی را بدانید تا همیشه و همواره، خودرویی تمیز و درخشان داشته باشید.

۱- نرم کننده مو برای برق انداختن خودرو

خودرو خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می‌شود و جالب اینجاست که باران را دفع می‌کند و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی‌کند.

۲- پاک کردن شیشه جلوی خودرو با نوشابه

وقتی باران شدید می‌بارد، شیشه‌ی جلوی خودرو به یک درد سر واقعی تبدیل می‌شود. برای شستن و تمیز کردن لکه‌های این شیشه می‌توانید از نوشابه مشکی کمک بگیرید.
برای اینکه رنگ کابوت از بین نرود. یک حوله بین مرز کاپوت و شیشه قرار دهیدتا نوشابه پایین نرود. حباب‌های نوشابه باعث از بین رفتن میکروب‌ها می‌شود.
پس از این کار نیز به طور کامل نوشابه چسبناک را از روی شیشه پاک کنید در غیر این صورت گرد و غبار و آلودگی‌ها بسیار سریع‌تر از پیش روی شیشه جا خوش می‌کنند.
بعد از باران لاستیک‌ها و پوشش‌های اطراف شیشه‌های خودرو کثیف و پرلک می‌شوند.
این لک‌ها را با نوشابه بشویید. مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک‌ها بکشید، حواستان باشد نوشابه روی بدنه خودرو نریزدچون رنگ آن را از بین می‌برد.
نتیجه، بی نظیر است و لاستیک‌های حاشیه شیشه‌ها برق می‌زنند.

۳- مخزن شیشه شور خودرو

مخزن شیشه شور خودرو را با مخلوطی از الکل و مایع ظرفشویی پر کنید تا موقع باران، شیشه‌ها گلی و پر لک نشوند. ۴ پیمانه الکل و ۲ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی است.

۴- شست و شوی چراغ‌های خودرو

روش های تمیز کردن خودرو
آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو

با مایع تمیزکننده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ‌های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

۵- پاک کردن شیشه در یک مرحله

روش های تمیز کردن خودرو
آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو

شیشه‌های خودرو را با دستمال‌های مرطوب آرایشی تمیز کنید. نتیجه بی نظیر و باور نکردنی است که به دست آوردن چنین تمیزی، آنقدر ساده باشد. هم چنین با حوله خشک کن کودکان که نرم و لطیف است شیشه‌های خودرو را به راحتی تمیز کنید.

۶- شما نمی‌توانید باران ناگهانی را پیش بینی کنید

یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در خودرو نگه دارید. به محض بارش باران و لک شدن شیشه‌های خودرو محتوی این بطری را روی شیشه‌ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

۷- یک چهارم پیمانه جوش شیرین

یک چهارم پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید. وقتی زمان شستشوی خودرو رسید گالن را خوب تکان دهید و به آن ۲ لیتر آب اضافه کنید. خودرو تان را با این محلول بشویید و از درخشندگی بدنه اش لذت ببرید.

۸- دوده‌ها، روغن‌های چرب

گاهی دوده‌ها، روغن‌های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه خودرو مانده، لکه‌های چرب و پرزحمتی را می‌سازند. این لکه‌ها معمولا خشک نمی‌شوند، اما پاک کردن آن‌ها با یک دستمال خشک هم راه حل خوبی نیست، چون آثارش باقی می‌ماند و به مرور رنگ بدنه را کدر می‌کنند بنابراین با یک دستمال لکه را پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ خودرو کدر نشود.

۹- تمیز کردن برف پاک کن‌ها

اگر لبه‌های برف پاک کن شیشه خودرو کثیف شود به جای تمیز کردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می‌شوند. برای تمیز کردن ان‌ها ۱/۴ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه‌های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طف آن را با دستمال حوله‌ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. سپس آن‌ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان قرار دهید.

۱۰- برق انداختن شیشه جلو

۱/۴ پیمانه امونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید، آن را داخل بطری پلاستیکی که درب محکمی دارد بریزید. آن را برای پاک کردن شیشه‌ها و پنجره‌های خودرو در خودرو نگه دارید. هر زمان که شیشه‌ها آلوده شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاک کنید سپس با دستمال خشک و نرم آن را خشک کنید.

۱۱- جوش شیرین پاک کننده خودرو

۱/۴ پیمانه جوش شیرین را درون یک گالن بریزید، سپس ۱/۴ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و گالن را لب به لب پر آب کنید. در گالن را ببندید و حسابی به هم بزنید و ان را برای استفاده‌های بعدی نگه دارید. هنگام شست و شو خودرو گالن را به خوبی هم بزنید و یک پیمانه از ان را با دو گالن آب گرم ترکیب کنید؛ و سپس از آن برای تمیز کردن بدنه خودرو استفاده کنید.

۱۲- پاک کردن گل خودرو

در مکان‌های که گل و لای زیاد وجود دارد شیشه و بدنه خودرو چرب و کثیف می‌شود. برای برطرف کردن این آلودگی‌ها از کرم پتاسیم بی تارترات برای شیشه جلوی خودرو استفاده کنید. سپس شیشه را با آب و صابون رقیق بشویید و سپس به خوبی آبکشی و خشک کنید.

۱۳- بدون آبکشی و واکس

یک پیمانه نفت سفید را داخل سطلی با گنجایش ۳ گالن آب بریزید و با اسفنج این محلول را روی بدنه خودرو بکشید. با این محلول نیازی نیست پیش از شست و شو خودرو را خیس کنید یا حتی پس از آن نیز به آبکشی یا واکس زدن خودرو نیازی نیست. پس از این کار هر باری که باران ببارد، دانه‌های باران از روی سطح بدنه لیز می‌خورند و باعث کثیفی آن نمی‌شوند.

۱۴- مراقب گرما باشید

خودرو خود را زمانی که داغ است – یعنی درست پس از راندن خودرو که هنوز خنک نشده است یا هنگامی که مستقیم زیر نور آفتاب قرار دارد و بدنه آن حسابی گرم است – نشویید، زیرا رد اسفنج روی آن می‌ماند و آلودگی رو یان رسوب می‌کند.

۱۵- اجازه ندهید خودش خشک شود

اگر اجازه دهید خودرو خودش در معرض هوا خشک شود، لکه‌های آب روی بدنه آن باقی می‌مانند و همه زحمت هایتان هدر می‌رود. با استفاده از حوله یا دستمال نرم و خشک آب اضافی حاصل از شست و شو را پاک کنید.

خودرو را در روز‌های گرم بشویید تا سریع‌تر خشک شود و لکه‌های آب روی بدنش نماند. کارشناسان توصیه می‌کنند زمانی که هنوز موتور خودرو داغ است، شستشو را شروع کنید.

۱۶- کیسه‌های زباله مخصوص خودرو

مهم‌ترین خاصیت شان این است که آشغال‌ها را در آن‌ها می‌ریزید ظاهر خودرو با برگه‌های کاغذ، دستمال کاغذی و …… کثیف نمی‌شود.

۱۷- دانه‌های قهوه

دانه‌های قهوه آسیاب نشده را در یک توری بریزید و روی دانه‌ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید. ترکیب عطر قهوه و عطر محبوب خودتان بهترین بوگیر برای خودرو است. اگر عطرتان روغنی باشد، نتیجه بهتری می‌گیرید.
بیشتر بخوانید:

شکایت از پلاک خودرو امکان پذیر هست یا خیر؟

صفر شویی خودرو و هر آنچه درباره آن باید بدانید

سرویس دوره ای خودرو شامل چه مراحلی می شود؟
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

افزایش قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور + موتوری که شبانه ۹۰ میلیون گران شد!

قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور برای سومین بار در سه ماه گذشته گران شد. میانگین افزایش قیمت، ۲۰ درصد...

مجلس موافق واردات خودروهای دست دوم ؛ واردات خودروهای...

با موافقت مجلس برای واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از  پنج سال ، احتمال واردات خودروهای دست دوم به ایران قوت گرفت. بیت ران...

کیو جی موتور برند لوکس بنلی وارد ایران شد

کیو جی موتور که برند لوکس‌تر بنلی است توسط کویر موتور وارد ایران شده و به زودی وارد بازار می‌شود. با سه محصول جدید...

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد‌ تومان رسیده است. عمده این بدهی به زنجیره تامین یا همان صنعت قطعه‌‌سازی خودرو است. بیت ران -...

آئولوس یی شوئن مکس، سدان هیبریدی ۳۳۵ اسب بخاری...

آئولوس یی شوئن مکس به عنوان یک محصول وارداتی قرار است به زودی از سوی ایران خودرو به‌فروش برسد. ۴ هزار دستگاه این سدان...

پست‌های مرتبط