خطر در کمین استفاده کنندگان گاز ال پی جی به عنوان سوخت خودرو

از دست ندهید

قیمت روز برخی خودروهای تولید داخل

  قیمت برخی خودروهای پر تقاضای تولید داخلی در معاملات امروز بازار مشخص شد. بیت ران - در قیمت معامله خودروها...

خودروی اپل و جزئیات رونمایی و ساخت آن

گزارش های منتشر شده در برخی رسانه ها درباره خودروی اپل از جزئیات رونمایی و ساخت این محصول و...

نصب سیلندر گاز ال پی جی در خودروها و سوخت گیری در مراکز غیر مجاز دارای خطرات جانی و مالی برای صاحبان خودرو، کارکنان این مراکز و سایر مراجعه کنندگان است.

بیت ران -رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره خطرات استفاده از ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها هشدار داد و بیان داشت: «لازم است هموطنان به منظور جلوگیری از خطرات جانی و مالی از نصب سیلندر گاز ال‌پی‌جی به صورت غیرمجاز و نیز مراجعه به مراکز غیرمجاز برای تبدیل خودروی خود به سوخت ال‌پی‌جی جدا خودداری کنند.»

ایرج کلهری در گفتگو در این خصوص اظهار داشت: «عده‌ای از هموطنان به دلیل عدم آگاهی و عدم توجه به خطرات احتمالی و نکات ایمنی نسبت به نصب سیلندر گازمایع (ال‌پی‌جی) در خودروهای خود در مراکز غیرمجاز اقدام کرده و یا گاز ال‌پی‌جی را از مراکز غیرمجاز دریافت می‌کنند.»

وی با اشاره به لزوم رعایت استانداردها و الزامات ایمنی در استفاده از این سوخت تاکید کرده و گفت: «نصب سیلندر گاز ال‌پی‌جی و یا سوختگیری در کارگاه‌های غیرمجاز برای فرد و اطرافیان او بسیار خطرناک است.»

همه روزه شاهد حوادث ناگوار متعددی از حوادث رخ‌داده در این کارگاه‌های غیر مجاز هستیم.

توزیع گاز ال پی جی بر عهده شرکت های بخش خصوصی است

رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: «اگر چه توزیع گاز ال‌پی‌جی برعهده شرکت‌های توزیع بخش خصوصی است اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تلاش می‌کند تا درباره احتمال وقوع حوادث جبران‌ناپذیر در این موضوع به هموطنان اطلاع رسانی نماید.»

کلهری در خصوص حوادث احتمالی آینده بیان داشت: «اگر فرآیند استفاده غیرمجاز از گاز ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها ادامه یابد بدلیل عدم رعایت الزامات ایمنی آمار حوادث در آینده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.»

گاز سوز کردن خودرو از طریق سامانه IRNGV.IR

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر لزوم بازرسی های دوره‌ای درباره استفاده غیرمجاز از گاز ال پی جی به عنوان سوخت خودرو افزود: «لازم است تمامی افرادی که از طریق حمل و نقل به امرار معاش می‌پردازند، از طریق سامانه IRNGV.IR نسبت به گازسوز کردن ایمن خودروی خود با سوخت پاک و ارزان سی ان جی اقدام نمایند.»

بیشتر بخوانید:

روش گازسوز کردن خودرو / تفاوت LPG و CNG + معایب و مزایای آنها

گازسوز کردن خودرو آری یا خیر؟ / میزان مصرف سوخت در خودروهای دوگانه سوز

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

بریدن ترمز خودرو و مواردی که می تواند جان شما را نجات دهد

سلامت سیستم ترمز می تواند از بروز حوادث و مرگ سرنشینان خودرو جلوگیری کند. اما هنگام بریدن ترمز خودرو...
ایران خودرو اعلام کرد:

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود. ایران خودرو مدعی شده است این موتور قابلیت استفاده در خودروهای دو رگه را دارد. بیت...
مجله تصویری فلاشر

از خودرو ملی ترکیه تا سپهر و سهند سایپا

خودرو ملی ترکیه، ایمن‌ترین خودروهای اروپا، سپهر و سهند سایپا، جک اس سه کرمان موتور، محصولات جدید بهمن موتور، نمایشگاه موتورسیکلت تهران و یک...

قیمت خودروهای وارداتی ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی نو و کارکرده ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار را در ادامه بخوانید. بیت ران - با وجود رشد افسارگسیخته قیمت ها در...
به دنبال تصادف بهبهان

ایران خودرو : در برخی خودروها بازنشدن ایربگ مورد...

ایران خودرو درباره کیسه هوا هایی که در جریان تصادف بهبهان باز نشد توصیح داده و گفته است در هفت خودرو بازنشدن ایربگ مورد...

پست‌های مرتبط