روند کاهشی قیمت خودرو باز هم ادامه خواهد داشت؟ / کوچ دلال ها

روند کاهشی قیمت خودرو باز هم ادامه خواهد داشت؟ / کوچ دلال ها

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که روند کاهشی قیمت خودرو باز هم ادامه خواهد داشت.

بیت ران – سید جواد حسینی‌کیا اظهار کرد: به نظر من در حال حاضر بازار خرید و فروش کاذب خودرو اشباع شده است. یکسری دلال وارد بازار خودرو شده بودند و این بازار را به هم ریخته و سود خودشان را هم بردند اما الان بازار دارد به ثبات می‌رسد و کسانی که می‌خواهند کار تجاری انجام دهند هم متوجه شده‌اند که دیگر بازار خودرو این ظرفیت را ندارد.

وی افزود: بخشی از تولید داخلی ما در حال حاضر به شرایط مناسبی رسیده و از سوی دیگر با پیش فروش‌هایی که انجام می‌شود مشکل نقدینگی خودروسازان نیز در حال حل است؛ لذا ثبات نسبی حاکم شده است، همچنین بازار دلالی بخشی مدیریت شده و این عوامل منجر به این شد که خودرو ثباتی پیدا کرده است.

نماینده مردم سنقر در مجلس با پیش‌بینی تداوم روند کاهشی قیمت خودرو ، یادآور شد: البته شاید قیمت‌ها به سال قبل برنگردد ولی من معتقدم از این هم پایین‌تر می‌آید.

به گزارش ایسنا، حسینی‌کیا در ادامه افزود: طبیعتا دلال‌ها بعد از خروج از بازار خودرو به جای دیگری می روند تا بازار دیگری را به هم بزنند؛ وقتی ما نتوانیم نقدینگی را مدیریت کنیم همین است و آنها وارد بازارهایی مثل سکه، طلا و مسکن می‌شوند. البته تلاش‌هایی در جریان است تا به ثباتی در این بازارها برسیم، به عنوان مثال وقتی ارز مدیریت شد دیگر عملاً برای آنها ماندن در این بازار هم سودآوری نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: 

قیمت روز خودروهای تولید داخل در بازار آزاد دوباره افزایشی شد + جدول

مشکل ترخیص قطعه خودرو موجب عرضه گران قیمت آن در بازار می شود

توقف تولید کدام خودروها هفته آینده تعیین تکلیف می شود؟ + جزئیات

یارانه نقدی مالکان کدام خودروها حذف خواهد شد؟ + جزئیات

 

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند