دنا اتوماتیک راهی بازار خواهد شد /دو محصول جدید در ایران‌خودرو

دنا اتوماتیک راهی بازار خواهد شد /دو محصول جدید در ایران‌خودرو

وزیر صنعت و معدن اعلام کرد که دنا اتوماتیک تا پایان امسال راهی بازار خواهد شد.

بیت ران – وزیر صنعت و معدن اعلام کرد که دنا اتوماتیک تا پایان امسال راهی بازار خواهد شد؛ علاوه بر دنا اتوماتیک، دو محصول جدید دیگر نیز در سبد محصولات ایران‌خودرو حضور دارند.

رضا رحمانی، وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با بیان اینکه ایران‌خودرو امسال سه محصول جدید به بازار معرفی می‌کند، گفت: دو خودرو از این سه محصول جدید خواهد بود و سومین محصول دنا اتوماتیک است.

وزیر در حاشیه‌ی جلسه علنی امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مقرر شده است ایران‌ خودرو بسته‌ای برای تعمیق ساخت داخل و رفع تعهدات پیگیری کند که یکی از برنامه‌های این بسته، ارائه‌ی محصولات جدید و متوقف شدن خط تولید خودروهای قدیمی است.

peugeot 301 پژو ۳۰۱

*تولید خودروی پژو ۳۰۱ زمینه‌ساز تولیدات باکیفیت در کشور است

*آغاز تولید پژو ۳۰۱ در ایران با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورویی

پژو ۳۰۱ تا پایان سال به بازار عرضه می‌شود

رحمانی در پاسخ به این پرسش که پژو ۳۰۱ تا پایان سال به بازار عرضه می‌شود یا خیر؛ گفت: بله؛ یکی از برنامه‌ها عرضه پژو ۳۰۱ به بازار تا پایان سال است.

وزیر صنعت درباره‌ی توقف خط تولید پراید نیز افزود: براساس برنامه خودروسازان، خط تولید خودروهای قدیمی باید متوقف شود.

تولید پراید اشتباه بود

 

*پراید و پژو ۴۰۵ از چرخه تولید خارج می شوند؟ + رقم زیان انباشته خودروسازها

*انسان توسعه یافته برای خرید ارابه غیراستاندارد به خودرو ساز پول نمی دهد

زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید وجود ندارد

رضا رحمانی اضافه کرد: نمی‌توان زمان‌بندی دقیقی برای توقف خط تولید پراید اعلام کرد اما براساس برنامه‌های موجود باید خط تولید این خودرو متوقف شود.

رحمانی درباره اقدامات این وزارتخانه در بهبود وضعیت بازار اظهار داشت: اقدامات انجام گرفته و کسب سیاست‌های مناسب منجر به آرامش بازار شده است و شرایط بهتر نیز می‌شود.

به گفته وی در واقع در حال حاضر شوک ناشی از تحریم تخلیه شده و بازار به ثبات نسبی رسیده است؛ وضعیت بازار بهتر از شرایط کنونی می‌شود.

افزایش تولید خودرو شرایط را بهبود می دهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: حفظ تولید موجود و افزایش میزان آن و در نتیجه عرضه بیشتر خودرو به بازار، شرایط را بهبود می‌بخشد.

رحمانی در رابطه با تعهدات معوق خودروسازان اظهار داشت: تعهدات خودروسازان روزبه‌روز در حال کاهش است چرا که این شرکت‌ها مکلف بودند ۸۰ درصد تولیدات خود را در قالب عمل به تعهدات به مردم تحویل دهند.

وی افزود: خودروسازان تا انتهای سال به تمام تعهدات خود عمل می‌کنند در نتیجه تعهدات خودروسازان صفر می‌شود که این امر موجب کاهش قیمت چهارچرخ‌ها در بازار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 

ضررهای چند صد میلیونی در بازار خودرو / فروش فوری های بی تاثیر

قیمت قطعه خودرو و نبود تامین قطعات در نمایندگی های مجاز خودروسازی ها

 

منبع: زومیت

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند