عرضه اقلام مزایده‌ ای غیرتولیدی ایران خودرو در بورس کالا

از دست ندهید

تیراژ خودروهای تجاری کاهش یافت

آخرین آمار تولید خودرو در کشور نشان می‌دهد تجاری سازان با کاهش تیراژی اندک مواجه شده و همچنین کماکان...

پایان تولید خودرو رولزرویس با موتور احتراق داخلی ؛ اسپکتر معرفی شد

تا سال ۲۰۳۰ پایان تولید خودرو رولزرویس با موتور احتراق داخلی را شاهد خواهیم بود، در این راستا خودروی...

قیمت گذاری تمامی اقلام و خودروهای مزایده‌ای ایران خودرو توسط کارشناسان رسمی دادگستری صورت می گیرد. اطلاع رسانی کامل برگزاری مزایده‌ ها، از طریق مبادی رسمی انجام می شود.

بیت ران – رضایی با بیان این‌که از سال گذشته با ایجاد وب‌سایت، بستر جدید شرکت در مزایده خودروها ایجاد شده، گفت: از طریق این وب‌سایت، اطلاعات کامل مزایده‌ها در دسترس افرادی که در سایت عضو هستند، قرار دارد. محدودیتی برای عضویت در این سایت و اطلاع از برنامه های مزایده وجود ندارد. اقلام مزایده‌ ای غیرتولیدی ایران خودرو در بورس کالا عرضه خواهند شد.

امکان برگزاری اینترنتی مزایده اقلام تولیدی و غیر تولیدی

مجید رضایی گفت: در مرحله دوم تکمیل وب سایت مزایده، امکان برگزاری اینترنتی مزایده اقلام تولیدی و غیر تولیدی نیز فراهم خواهد شد. وی با بیان این که امکان مشاهده و ارایه قیمت پیشنهادی برای اقلام مزایده‌ای بدون مراجعه حضوری از طریق سایت امکان‌پذیر است، گفت: پس از اتمام زمان مزایده، فرآیند بازگشایی پاکت‌ها و رمزگشایی اینترنتی قیمت‌ها با حضور تیمی متشکل از نهادهای اجرایی و نظارتی انجام و در نهایت نتایج مزایده به برندگان اعلام و مراحل واگذاری اقلام مزایده‌ای انجام می‌شود.

قیمت گذاری توسط کارشناسان دادگستری

مدیر مزایده ایران خودرو افزود: طبق ضوابط و قوانین مرتبط با مزایده، تمامی اقلام و خودروهای مزایده‌ای توسط کارشناسان رسمی دادگستری قیمت‌گذاری می‌شود. هم زمان با اعلام قیمت‌های پیشنهادی مشتریان، قیمت‌های کارشناسی نیز اعلام و بالاترین پیشنهاد قیمت، مشروط بر این‌که کمتر از قیمت کارشناسی نباشد، به عنوان برنده مزایده تعیین می‌شود.

وی، خودرو و سایر اقلام را دو بخش مزایده برشمرد و گفت: مزایده اقلام شامل اقلام غیرمولد گروه صنعتی ایران‌خودرو و قطعات است. برمبنای آن هر کالای تولیدی به هر دلیلی خارج از فرآیند فروش ایران خودرو یا ایساکو شناسایی شود، در حوزه مدیریت مزایده به فروش می‌رسد.

خودروهای مزایده ای / عرضه در بورس کالا

رضایی افزود: خودروهایی نیز که به دلایل مختلفی از جمله ایرادات فنی و کیفی قابلیت فروش در سیستم ایران‌خودرو به عنوان خودروی صفر کیلومتر را نداشته باشد در طرح‌های مزایده به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به نحوه اطلاع‌رسانی درباره برگزاری مزایده‌ها، عنوان کرد: پیش از برگزاری مزایده، آگهی فروش اقلام در دو روزنامه کثیرالانتشار منتشر می‌شود.

رضایی ادامه داد: پس از درج آگهی‌ها، سه تا پنج روز زمان برای بازدید و ارایه پیشنهاد قیمت اقلام در نظر گرفته می‌شود. از سال گذشته علاوه بر مزایده اقلام غیرتولیدی ایران‌خودرو، از طریق بورس کالا نیز اقدام به فروش این اقلام شده است. این فرآیند موجب ایجاد شفافیت بیشتر و حذف تشریفات اداری زمان بر می شود.

رضایی تاکید کرد: خودروهایی که از خط تولید خارج شده‌اند و تولید نمی‌شوند طبق مجوزهای دریافتی از شورای رقابت در فرآیند مزایده به فروش می‌رسند.

بیشتر بخوانید:

برقی سازی کراس اوور ایران خودرو در دستور کار شرکت جتکو
آغاز فروش بهمن دیگنیتی و فیدلیتی از هفته آیندهپاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

آغاز تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرودیزل + مشخصات خودرو

تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرو دیزل آغاز و سالن جدید ایران خودرو دیزل برای تولید این محصول افتتاح...

خودروهای وارداتی جدید تا ۲ هفته آینده وارد گمرکات...

خودروهای وارداتی جدید قرار است تا دو هفته دیگر به گمرک‌های ایران برسند. روز گذشته‌ مقامات وزارت صمت اعلام کردند تا پایان سال جاری...

FMC T5 با ضعیف‌ترین موتور ۱/۵ لیتری توربو دانگ...

FMC T5 فردا موتورز یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان در ایران قیمت دارد. خریداران این مبلغ را برای مالکیت خودرویی پرداخت می‌کنند که...
بررسی بازار خودرو؛

خودروهای پرفروش چقدر گران شده‌اند؟ / کدام خودروهای چینی...

قیمت خودروهای پرفروش باز هم گران شده است. خودورهای ایرانی روزی دو و نیم میلیون‌تومان و قیمت خودروهای چینی ۵ میلیون‌تومان افزایش داشته است. بیت...
مدیر عامل گروه بهمن در گفت و گو با بیت ران:

قرارداد مهرکام پارس با BMW به کجا رسید؟ 

مدیرعامل گروه بهمن موتور با اشاره به به ماجرای قرارداد مهرکام پارس با BMW از تجربه کار با قالب‌سازان چینی برای اولین بار گفت. بیت...

پست‌های مرتبط