فروش نوبت تعویض پلاک خودرو ممکن است؟ وضعیت مراکز در شهرهای قرمز

از دست ندهید

تسلا سایبرتراک برای ایلان ماسک فاجعه بار می شود؟

آذرماه سال ۹۸ خبر ورود تسلا سایبرتراک به سبد محصولات این شرکت خبرساز شد حال با گذشت نزدیک به...

شرایط فروش جک J4 اتوماتیک ویژه بهمن 98 [به‌روزرسانی]

جک J4 اتوماتیک یک خودرو چینی است که با همکاری کرمان موتور برای گرفتن سهم بیشتری از بازار اتوماتیک‌های...

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اعلام وضعیت مراکز شماره گذاری در شهرهای قرمز به این پرسش پاسخ داد که آیا فروش نوبت تعویض پلاک خودرو امکان پذیر است؟

بیت ران – رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از رفع مشکل نوبت‌دهی اینترنتی مراکز شماره‌گذاری خودرو خبر داد.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه مشکلات نوبت‌دهی اینترنتی مراکز شماره‌گذاری رفع شده است، گفت: به دلیل مشکلاتی که وجود داشت استان‌ها را زمان‌بندی کرده‌ایم و متقاضیان می‌توانند در زمان‌های مختلف از طریق سیستم نوبت‌دهی اینترنتی نوبت دریافت کنند و درحال‌حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

احتمال فروش نوبت به هیچ وجه وجود ندارد

رئیس رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اشاره به بازار سیاه ایجادشده برای نوبت‌دهی ادامه داد: در سامانه ما احتمال فروش نوبت به هیچ وجه وجود ندارد. برخی از افراد با مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک با پرداخت مبالغ اندکی اقدام به دریافت نوبت از طریق این مراکز می‌کنند که در این زمینه هم مشکل خاصی وجود ندارد و قیمت‌ها براساس عرف خدماتی است که در این مراکز ارائه می‌شود.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه در یک سوم استان‌ها برای همین امروز هم می‌توانند نوبت بگیرند، خاطرنشان کرد: در تهران و چند کلانشهر مشکل نوبت‌دهی وجود دارد و علت آن نیز به این دلیل است که ما در این مراکز برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با ۵۰ درصد ظرفیت در حال ارائه خدمات هستیم. مراکز شماره‌گذاری خودرو در تقسیم ستاد مقابله با کرونا جز مشاغل گروه دو قرار گرفته است و برابر اعلام ستاد ما در شرایط قرمز باید کلا تعطیل باشیم، اما با پیگیری‌ها و تمهیداتی که صورت گرفته است توانستیم از ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز فعالیت مراکز در تمامی شرایط را دریافت کنیم تا بتوانیم از این طریق به مردم خدمات ارائه کنیم.

نوبت تعویض پلاک خودرو
فروش نوبت تعویض پلاک خودرو ممکن است؟

وضعیت مراکز شماره گذاری در شهرهای قرمز

وی ادامه داد: در تمام مراکز استان‌ها با توجه به این که در وضعیت قرمز قرار دارند؛ مراکز شماره‌گذاری خودرو با ۵۰ درصد ظرفیت براساس نوبت‌دهی اینترنتی که صورت می‌گیرد، در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند. طبیعی است که وقتی از ۵۰ درصد ظرفیت استفاده می‌شود، فقط می‌توانیم به ۵۰ درصد متقاضیان خدمات ارائه کنیم و ۵۰ درصد متقاضیان انباشته می‌شوند تا در شرایط دیگری به آنها خدمات ارائه شود.

این مسئول افزود: البته درحال‌حاضر برای جبران این ۵۰ درصد ساعات کاری مراکز شماره‌گذاری خودرو را افزایش داده‌ایم. در حالی که تمام ادارات کاهش ساعت اداری و کاهش کارمندان به صورت حضوری داشته‌اند اما ساعت کاری را افزایش داده‌ایم و همچنین با حضور تمام کارمندان فعالیت می‌کنیم.

انباشت یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو

رئیس رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در ابتدای امسال مراکز شماره‌گذاری به دلیل اینکه شیوع کرونا در کشور شدت گرفته بود، به مدت دو ماه تعطیل بود، گفت: درحال‌حاضر که مراکز شماره‌گذاری خودرو با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند روزانه در مراکز شماره‌گذاری خودرو ۱۰ هزار خودرو خدمات دریافت می‌کنند و ۱۰ هزار خودرو نیز انباشته می‌شوند. در این مدت که به دلیل کرونا مراکز شماره‌گذاری خودرو تعطیل شده حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو انباشته شده است و با توجه به اینکه درحال‌حاضر نیز با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کنیم باز هم تعدادی از مردم نمی‌توانند خدمات دریافت کنند و خودروها انباشته می‌شود.

سرهنگ محمدی با اشاره به ارائه خدمات اینترنتی گفت: در دو مرکز میثم و خاوران خطوط اینترنتی راه‌اندازی کرده‌ایم و از این طریق نیز خدمات ارائه می‌شود. درحال‌حاضر نیز ظرفیت خالی روزانه در خطوط اینترنتی وجود دارد و افراد می‌توانند از این طریق خدمات دریافت کنند. براین اساس ۸۰ تا ۸۵ درصد کارها از طریق سامانه انجام می‌شود و صرفا برای ۱۰ تا ۱۵ درصد خدمات نیاز به حضور در مراکز است.

به گزارش عصر خودرو، او گفت: ما از مردم درخواست می‌کنیم برای دریافت خدمات مراکز شماره‌گذاری خودرو از این ظرفیت استفاده کنند تا سریعتر خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

گران ترین پلاک جهان متعلق به کدام خودرو است و در کجا تردد می‌کند؟

شکایت از پلاک خودرو امکان پذیر هست یا خیر؟

پلاک خودرو اگر گم و یا سرقت شود چه کار باید کرد؟

رنگ های مختلف پلاک ها بیانگر چه تفاوتی در خودروها هستند؟

خودروی پلاک گذر موقت قابل نقل و انتقال و خرید و فروش نیست
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تویوتا بازار خودرو روسیه را ترک کرد

تویوتا رسماً اعلام کرد که بازار خودرو روسیه را ترک کرد. این خودروساز ژاپنی به امید بهبودی شرایط جنگ...

میتسوبیشی ASX جدید برپایه رنو کپچر معرفی شد /...

میتسوبیشی ASX جدید در اصل همان رنو کپچر است که با تغییر نشان رنو وارد بازار اروپا خواهد شد. این کراس اوور فرانسوی! حالا...

ب‌ام‌و M Hybrid V8 ، خودرو مسابقه ای که...

ب‌ام‌و M Hybrid V8 خودرویی است که توسط BMW تولید نشد. این خودرو مسابقه ای BMW که برادر کادیلاک LMDh بشمار می رود، ساعاتی...

مرسدس بنز C63 S با موتور چهار سیلندر ۶۸۰...

مرسدس بنز C63 S جدید ۱۷۰ اسب بخار از نسل قبلی خود قوی تر است. این خودرو از یک موتور چهار سیلندر بهره می‌برد...

تارا EV رسماً از سوی ایران خودرو رونمایی شد...

تارا EV خودرویی است که برای تولید آن از محصولات تسلا الگو برداری شد. این صحبت کیوان وزیری مدیر عامل شرکت تام ایران خودرو...

پست‌های مرتبط