قیمت بی‌وای‌دی تانگ و F3 از سوی کارمانیا مشخص شد / تعیین تکلیف حواله‌داران

از دست ندهید

تکلیف بنزین سفر در این ماه‌های پایانی سال چه می شود؟

با توجه به وضعیت نامعلوم بنزین سفر، بسیاری از مالکان خودرو تمایل چندانی برای استفاده از سهمیه بنزین خود...

چه تعداد فروش فوق العاده خودرو امسال برگزار می شود؟ + جزئیات

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت چهار فروش فوق العاده خودرو دیگر تا پایان سال...

سهمیه بنزین خودروها در سال آینده افزایش پیدا می کند؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ از بررسی احتمال افزایش سهمیه بنزین خودروها در سال آینده...

خودروسازی کارمانیا قیمت بی‌وای‌دی تانگ و F3 را بطور غیر رسمی به نمایندگی های خود اعلام کرد. کارمانیا همچنین امروز چهارم مرداد ماه ۱۴۰۰ جهت تعیین تکلیف قراردادهای معوق خود اقدام کرده است.

بیت ران – مهدی درفشی: خودروسازی کارمانیا امروز به نمایندگی های خود قیمت بی‌وای‌دی تانگ و F3 را اعلام کرد. این شرکت در ماه‌ های گذشته اعلام کرده بود که حواله داران بی‌وای‌دی می توانند در تاریخ دوم مرداد ماه برای تعیین تکلیف قرارداد های خود به نمایندگی های کارمانیا مراجعه کنند.

قیمت بی وای دی تانگ و F3 چقدر است؟

فراخوان کارمانیا برای قرارداد جدید در مرحله اول صرفاً جهت مشتریان خودرو های BYD F3 و BYD S7 است. خودروسازی کارمانیا اعلام کرده است که حواله داران بی‌وای‌دی F3 می توانند نسخه اتوماتیک BYD F3 را انتخاب کنند.

قیمت قطعی بی‌وای‌دی F3 حدود ۴۸۸/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان از سوی خودروسازی کارمانیا تعیین شده است.

حواله داران بی‌وای‌دی S7 نیز امکان انتخاب BYD تانگ را دارند. مبلغ واریزی مشتریان بی وای دی S7 در زمان ثبت نام ۷۰ میلیون تومان بود.

حال این مبلغ با احتساب سودهای مندرج در قرارداد و به روز رسانی های انجام شده از سوی کارمانیا حدودا ۴۰۰ میلیون تومان براورد می شود.

با توجه به قیمت یک میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومانی تانگ که از سوی خودروسازی کارمانیا به نمایندگی های خود اعلام شده است، مشتریان باید حدود ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان مابع التفاوت پرداخت کنند.

البته، با توجه به گفته منابع آگاه به «بیت ران»، احتمالاً مابع التفاوت باقی مانده به صورت تسهیلات بانکی از طرف بانک سامان در اختیار مشتریان قرار می گیرد تا امکان باز پرداخت راحت و آسان تری وجود داشته باشد. همچنین سند خودرو آزاد خواهد بود و امکان فروش خودرو، وجود خواهد داشت.

زمان تحویل نامشخص است!

البته خودروسازی کارمانیا هنوز در مورد زمان تحویل این خودروها تاریخ مشخصی اعلام نکرده است. از آنجایی که تولید گیربکس اتوماتیک بی وای دی F3 (دبل کلاچ خشک) در کشورمان وجود ندارد، احتمالاً نسخه هایی که تحویل مشتریان خواهد شد بصورت وارداتی خواهند بود.

در مورد تحویل بی وای دی F3 دو احتمال وجود دارد. احتمال اول استفاده از توان تولید داخلی برای تأمین گیربکس که امری محال بنظر می رسد. احتمال دوم اما واردات نمونه اتوماتیک این خودرو از کشورهای حاشیه ای است. احتمال دوم قوی تر به نظر می رسد. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که فعلاً واردات خودرو به کشور ممنوع است. مگر آنکه در دولت جدید دستور ویژه ای برای تأمین خودروهای معوق به خودروسازان داده شود.

کارمانیا برای بی وای دی تانگ هم زمان عرضه مشخصی تعیین نکرده است. با توجه به این که تنها دو نمونه از این خودرو اخیراً به محوطه کارخانه کارمانیا رسیده است، قطعاً پروسه تحویل طولانی مدت خواهد بود.

چرا که ابتدا می بایست تست های پیمایش این خودرو در کشور طی شده، مجوز های لازم برای تولید گرفته شده و سپس پروسه صدور دعوت نامه از سوی این شرکت آغاز شود.

منابع آگاه به «بیت ران» اطلاع دادند که زودتر از شش ماه آینده دعوت نامه ای به دست مشتریان نخواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

بی‌وای‌دی تانگ در بازار ایران چه مشخصاتی خواهد داشت؟ / جزئیات قیمت احتمالی

توقف تولید وانت نیسان و تیبا صندوقدار تا آخر سال / محصولات جایگزین کدامند؟

رنو قصد بازگشت به بازار خودرو ایران را دارد؛ تنها مانع بازگشت این برند چیست؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تولید خودرو برلیانس H330 با چراغ خاموش/پارس خودرو از قیمت آن به بیت ران گفت

پارس خودرو در حال تولید خودرو خودرو برلیانس H330 در این شرکت با تیراژ محدود و کاملا چراغ خاموش...

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا قوت گرفت. این گروه از خودروها شامل قیمت گذاری دستوری همچون خودروهای اقتصادی نیستند. بیت ران -...

موتور سایپا آریا سه سیلندر است / همراه مشخصات...

شرکت تیوان زیر مجموعه گروه بهمن نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی که با همکاری شرکت AVL اتریش ساخته شده است را معرفی کرد،...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت خودرو رفع شد. بیت ران - سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح...

با بزرگ‌ترین هواپیماهای جهان آشنا شوید

در این مطلب به بزرگ‌ترین هواپیماهای موجود در جهان خواهیم پرداخت. در بین این هواپیماها، نمونه‌های مسافری، باری و نظامی وجود دارند. بیت ران -...

پست‌های مرتبط