ایمنی بدنه خودرو تارا ایران خودرو از زبان مدیران این شرکت

از دست ندهید

عرضه خودرو در بورس و تاثیر آن بر بازار و قیمت خودرو

پس از اجرای طرح ناموفق قرعه کشی در کنترل بازار خودرو، حال چند روزی است زمزمه هایی از طرح...

عوامل گرانی و بالا رفتن قیمت خودرو های داخلی چیست؟

قیمت خودرو های داخلی سیر صعودی دارد. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اکنون عرضه و...

سه متهم پرونده لیزینگ خودرو محاکمه می‌شوند/۲۲۰ میلیارد تومان مبلغ کلاهبرداری

رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست سه متهم پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر خبر داد. بیت...

ایران خودرو با اعلام اینکه رسیدن به خودکفایی صددرصدی کشور در ساخت قالب‌های فلزی خودرو، از بالا بودن ایمنی بدنه خودرو تارا ایران خودرو گفته است.

بیت ران – علی‌اکبر خادم مدیر امور قالب و ابزار شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) از خودکفایی صددرصدی ساخت قالب‌های فلزی در کشور خبر داد.

وی در این‌باره گفت: در ساخت قالب‌های ریخته‌گری و پلیمری اقدامات بسیاری برای خودکفایی انجام شده و پس از انتقال دانش فنی، شرکت‌های بزرگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند؛ با این حال سرعت تولید این قالب‌ها را نمی‌توان با قالب‌های پرسی مقایسه کرد و تلاش ما این است که امسال، سطح خودکفایی این قالب ها را به بالای ۹۵ درصد و در بخش قالب‌های ریخته‌گری به بالای ۹۰ درصد برسانیم.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات اصلی قالب و ابزار تغییرات مهندسی است که در گذشته، منجر به طراحی مجدد قالب می‌شد، اما امروزه با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی و هماهنگی‌هایی که بین بخش‌های مختلف صنعت قطعه‌سازی انجام می‌شود، این تغییرات به حداقل رسیده است.

ایمنی بدنه خودرو تارا K132-کی-132-سدان-ایران-خودرو
ایمنی بدنه خودرو تارا ایران خودرو

سطح خودکفایی قالب های پرسی در محصول تارا

وی در خصوص محصول جدید ایران خودرو با نام «تارا» و وضعیت خودکفایی ساخت قالب‌های آن افزود: در خودروهایی که پلتفرم آنها متعلق به ما نیست، چندان تغییراتی در قالب ها صورت نمی‌گیرد، اما در برخی پروژه‌ها مانند تارا که طراحی آن در ایران خودرو انجام شده، استفاده حداکثری از ورق‌های تولید داخل با استاندارد مورد نیاز صنعت خودرو و سهم اندک ورق‌های خارجی که منجر به ایمنی خودرو در سطح استانداردهای جهانی شود مد نظر بوده است، با این تفاوت که قالب‌های چدنی- فولادی به طور کامل به قالب فولادی تبدیل شده است. براساس آنالیز مدل‌های شبیه‌سازی شده در نرم‌افزارهای مختلف و بدنبال آن آزمون‌های انجام شده در مراکز معتبر اروپایی، استحکام و ایمنی سرنشینان و عابر پیاده مطابق با استانداردهای داخلی و اروپایی تایید شده است.

خادم، سطح خودکفایی قالب های پرسی در محصول تارا را حدود صد درصد ارزیابی کرد و گفت: هنوز برخی قالب‌ها در قطعات پلیمری از خارج وارد می‌شود و در قطعات ریخته گری نیز به‌ دلیل کاربرد نوع ارتقا یافته موتور TU5، بیشتر قالب‌ها در داخل کشور تامین می‌شود.

مدیر امور قالب و ابزار ساپکو از جمله قالب های طراحی شده در فرآیند خودکفایی محصول تارا را، طراحی و ساخت قالب رام این خودرو دانست و تصریح کرد: این قطعه نخستین بار در داخل کشور قالب ریزی شد و تمامی ابزارها و فیکسچرهای کنترلی آن بدون تغییری در کیفیت، داخلی سازی شده است.

خادم در خصوص صنعت قالب‌سازی کشور اشاره کرد: قالب‌سازان ما در ۲۰ سال گذشته به طور یکنواخت رشد و ارتقا داشتند و برخی از آنها محصولات خود را به کشورهای دیگر نیز صادر کرده اند.

K132 (کی۱۳۲) ایمنی بدنه خودرو تارا ایران خودرو
بخشی از پلت فرم تارا

تفاوت قالب ها از یکدیگر در چیست؟

وی با بیان این که در برنامه هم افزایی قالب‌سازان، جلوگیری از خرید قالب از خارج به‌صورت مصرانه دنبال می‌شود، اضافه کرد: قالب ها از دو منظر مواد اولیه و طراحی و ساخت با یکدیگر تفاوت دارند. در مواد اولیه، توسعه تکنولوژی و انتقال دانش فنی به‌خوبی انجام شده است. در خصوص طراحی و ساخت قالب با تکنولوژی ماشین‌آلات نوع قالب ها هم تغییر کرده اند؛ با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین آلات جدید و بسیار پیشرفته، قالب‌سازی به روش مدرنی انجام شده و از تجهیزات جدیدتری استفاده می‌شود. در قالب‌سازی بدنه تارا روش‌های شبیه سازی به منظور صرفه جویی در زمان به انجام رسیدن پروژه استفاده شده است.

خادم تصریح کرد: در ساخت قالب‌ها توان طراحی و تولید قطعات بزرگ  G1 و G2 با به صورت تولید دو قطعه هم زمان در یک ضرب پرس (دوکویته) و با طراحی دو بلنک جدا و انتقال همزمان دو بلنک برای قالب‌هایی که در یک ضرب دو قطعه تولید می‌کنند (بلنک جزیره‌ای) را نیز برای نخستین بار در خطوط اتوماسیون تارا اجرایی کرده ایم. طراحی و ساخت و تولید درب خودرو به روش جدید (رولر همینگ) برای نخستین بار است که در ایران صورت می گیرد، پیش از این تجهیزات مذکور از منابع خارجی تامین می‌‌شده و این فناوری جزء دستاوردهای پروژه تارا محسوب می شود.

مدیر امور قالب و ابزار ساپکو بر استانداردسازی صنعت قالب و ابزار کشور تاکید کرد و افزود: علاوه بر داخلی سازی، فرآیند طراحی و ساخت قالب‌ در داخل کشور نهادینه و استاندارد شده است. این استانداردها سبب شده، قالب‌سازان نیز برای دستیابی به الزامات آن، خود را ارتقا دهند.

به گزارش ایکوپرس، وی خاطر نشان کرد: با پیشرفت تکنولوژی و فعالیت هایی که انجام شده است، قالب های تولیدی کنونی تا بالای دو میلیون ضرب نیز قابلیت تولید دارند.

بیشتر بخوانید:

گفتگو اختصاصی بیت ران با طراح خودرو تارا

خودرو تارا در بازار در برابر رقبا 

قیمت تارا ایران خودرو بالا نیست / قیمت گذاری با توجه به قیمت رقبا

رقبای تارا در بازار در رده قیمتی و ابعاد را بشناسید

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

گفت و گو با طراح خودرو ری را ؛ خطوط طراحی ایران خودرو در محصولات آینده

طراح خودرو ری را / خودرو ریرا با توضیح درباره طراحی ظاهری و داخلی این محصول درباره ایجاد یک...
در هم‌اندیشی ملی فعالان صنعت لجستیک ایران مطرح شد:

صنعت لجستیک کشور از قدیمی بودن تجهیزات رنج می‌برد؛...

یک فعال صنعت لجستیک با بیان اینکه یکی از ضعف های صنعت حمل و نقل کشور وجود نگاه سنتی به آن است، تاکید کرد:...

طراحی ریرا تغییر کرد ؛ همراه مشخصات فنی و...

شرکت ایران خودرو اعلام کرد که طراحی خودرو ریرا یکبار تغییر کرده تا مناسب با شرایط روز شود. بیت ران - گروه صنعتی ایرانخودرو در...

رالی اسکی‌شهیر ترکیه و اولین برد تیم ایرانی در...

رالی اسکی‌شهیر ترکیه با برد صابر خسروی و حامد مجد در کلاس R1-ST فورد فیستا رالی کاپ به پایان رسید. تیم ایرانی حاضر در...

وزیر در آستانه استیضاح خودرو ریرا را معرفی...

خودرو ریرا جدیدترین محصول ایران خودرو که روی پلت فرم پژو ۲۰۰۸ توسعه یافته و طراحی آن شبیه برخی خودروهای چینی  است در آستانه...

پست‌های مرتبط