10.4 C
Tehran
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کلاهبرداری شرکت رامک خودرو از هفت هزار نفر چگونه انجام شد؟

از دست ندهید

اصلاح قیمت خودرو مشروط شد + جزئیات

در نامه ‌ای به وزیر صمت از سوی سازمان بازرسی کل کشور، افزایش و اصلاح قیمت خودرو را مشروط...

عوارض آلایندگی وسائل نقلیه صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهرهای آلوده میشود

نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند عوارض آلایندگی وسائط نقلیه برای کمک به توسعه و نوسازی ناوگان حمل...

کدام نهادها و چرا با واردات خودروهای هیبریدی و برقی مخالف هستند؟

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به دلیل وضعیت خاص...

وکیل مالباختگان توضیح می دهد که کلاهبرداری شرکت رامک خودرو از هفت هزار نفر چگونه انجام شده است؟

بیت ران – رسول کوهپایه زاده گفت: وکیل مدافع مالباختگان شرکت رامک خودرو که هفت هزار شاکی دارد، توضیحاتی درباره نحوه کلاهبرداری این شرکت به اسم تحویل خودرو، ارائه کرد.

رسول کوهپایه‌زاده درباره پرونده کلاهبرداری رامک خودرو اظهار کرد: بر خلاف ادعای این شرکت مبنی بر اینکه به دلیل برخی قوانین و مقررات و وضعیت تحریم ها قادر به انجام تعهدات نسبت به مشتریان نبوده، باید بگویم این ادعاها کاملاً خلاف واقع و کذب محض و صرفاً برای فرار از مسئولیت حقوقی و کیفری است.

شکایت مالباختگان تحت عنوان کلاهبرداری

این وکیل دادگستری به برخی تخلفات این شرکت که با شکایت مالباختگان تحت عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع در مرجع قضایی در دست رسیدگی قرار گرفته و همچنین دادنامه قطعی صادره از سوی سازمان تعزیرات درباره تخلفات متعدد رامک خودرو گفت: شرکت رامک خودرو در حالی اقدام به تبلیغ گسترده و اعلام پیش فروش هفت هزار خودرو از طریق نمایندگی سراسر کشور خود کرده که موجودی شرکت یک هزار و 250 خودرو بوده است. مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان، باید در زمان پیش فروش خودرو به همان تعداد خودرو یا سفارش تایید شده یا «سی کی دی» وجود داشته باشد وگرنه تخلف و برخلاف قوانین و مقررات است.

کوهپایه‌زاده اضافه کرد: براین اساس وجوهی که از ناحیه این اقدامات تحصیل شده باشد قطعاً غیرقانونی و نامشروع است و از آنجا که این منفعت طلبی‌های غیرقانونی به صورت گسترده نسبت به هفت هزار نفر در سراسر کشور انجام شده و موجبات نارضایتی و بدبینی مردم را فراهم کرده، نمی‌توانیم آن را یک تخلف ساده بدانیم و می‌تواند از مصادیق کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع باشد. این شرکت مردم را به امور غیرواهی و داشتن اختیارات موهوم امیدوار کرده در حالی که اختیار و مجوز واردات و فروش خودرو را نداشته و هزینه سنگینی را بر گردن مردم و جامعه تحمیل کرده است.

وکیل مدافع شکات پروندده رامک خودرو گفت: از سوی دیگر بر اساس گزارش نهادهای نظارتی، لیست فروش خودرو در این شرکت بر خلاف قاعده تقدم و تاخر بوده و با ترجیحاتی نامشخص، برخی مشترریان را به مشتریان دیگر ترجیح دادند که مصداق بارز تخلف است و می‌تواند وصف مجرمانه داشته باشد.

مرجع قضایی ذی صلاح با قاطعیت اقدام کند

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی برخی شرکت‌های خودروساز و وارد کننده خودرو با سوء استفاده از این وضعیت و در جهت امیال سیری ناپذیر خود، خسارات فراوانی را به مردم وارد کردند که تبعات اجتماعی و سیاسی هم پیدا کرده است. با درایت رئیس قوه‌قضائیه و هشداری که به شرکت‌های خودرساز و وارد کننده دادند، انتظار می‌رود مرجع قضایی ذی صلاح با قاطعیت و مطابق قوانین و مقررات در این پرونده اقدام کند تا هم حقوق موکلین احقاق و هم مجازات قانونی در حق مجرمین اعمال شود.

بیشتر بخوانید:

*منافع خودروسازان از تحریم ها ؛ افزایش نرخ ارز و تورم به نفع ایران خودرو و سایپا

*مال‌باختگان رامک‌خودرو در مقابل سازمان حمایت از مصرف کنندگان تجمع کردند

*ممنوعیت افزایش قیمت خودروهای پیش‌فروش شده معوق ابلاغ شد

1 دیدگاه

  1. دلیل این همه مشکلات اینه که با قاطعیت با این اشخاص برخورد نمیشه و دادگاهها مورد کلاه برداری را قبول نمیکنن. من به شرکت دیگری ۴ سال پیش پول دادم و بعد از چند ماه انصراف دادم اما شرکت پولم را پس نداد دادگاه حقوقی سال بعد حکم داد که پول را پس بگیرم اما صاحب شرکت شرکت را به سهامی خاص تبدیل کرده بود و شرکت هیچی نداشت که بشه توقیف کرد و دادگاه کیفری مدتهاست به جایی نرسیدم در همین حین معلوم شد موسس شرکت با اسم جعلی شرکت زده و قبلا برای این هم دادگاهی داشته .اما در کل هنوز دادگاه این شخص رو کلاه بردار نمیدونه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

ایران خودرو 28 هزار دستگاه تعهد معوق فعلی دارد

تحویل ایران خودرو منتظر اعلام قیمت سازمان حسابرسی

۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از 28 هزار دستگاه خودرو که تعهد معوق فعلی است برای تحویل ایران خودرو...

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ با نخستین موتور کاربردی با...

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ عرضه شد؛ در ادامه علاوه بر ویزگی های ظاهاری با فناوری انقلابی موتور این خودرو آشنا شوید. بیت ران - با...
مزایا و معایب خانواده موتورهای جدید ایران خودرو؛

موتورهای سه سیلندر ایران خودرو را بشناسید

مشخصات موتورهای سه سیلندر ایران خودرو که قرار است در آینده روی تمامی محصولات این شرکت نصب شود منتشر شد. بیت ران - امیرحسین اسماعیل...
احتکار برای افزایش قیمت یا کمبود قطعه؟

کاهش فروش خودرو با وجود افزایش تولید

کاهش فروش خودرو از سوی سه خودروساز بزرگ کشور در شرایطی اتفاق می افتد که ایران خودرو و سایپا از رکورد تولید با وجود...
چند ماه ماه زمان لازم است تا خودروهای وارداتی، وارد بازار شوند‌؟

شروع واردات خودرو به ایران با سه هزار خودرو/زمان...

با توجه به بودجه سال ۱۴۰۰ کشور، شروع واردات خودرو به ایران با سه هزار دستگاه درسال آینده محتمل است. اما چند ماه زمان...

پست‌های مرتبط