وی ادامه داد: «در راستای استمرار آرامش بازار و حذف رفتارهای سودجویانه، در پیش فروش آینده که به زودی بخشنامه آن اعلام خواهد شد. برخی از محدودیت های ثبت نام خودرو کاهش پیدا خواهد کرد. از جمله آن می‌ توان به حذف الزام در رهن بودن یکساله سند خودروها و حذف ممنوعیت ثبت‌نام و صدور فاکتور نزد مجموعه‌های سایپا و ایران‌خودرو در ۴۸ ماهه گذشته، اشاره کرد.»

باقری خاطرنشان کرد: «با حذف برخی از محدودیت های ثبت نام خودرو که در گذشته و با دستور کمیته خودرو وزارت صمت به منظور کنترل التهابات کاذب بازار خودرو اعمال شده بود، تعداد بیشتری از مردم امکان ثبت‌نام و خرید خودرو از کارخانه را خواهند داشت. این امر کمک خواهد کرد که قیمت خودرو در بازار به صورت هیجانی افزایش پیدا نکند.»

تعهدات کاهش پیدا کرده است

قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش درباره تعهدات سایپا و اینکه روند تحویل خودروها به مشتریان چگونه است، اظهار کرد: «گروه خودروسازی سایپا در اوایل سال ۹۸ حدود ۵۲۰ هزار دستگاه خودرو تعهد داشت. با همت مدیریت ارشد گروه، تلاش کارگران خط تولید، شبکه تامین و سایر بخش‌های مرتبط موفق شدیم تولید خودرو را به‌گونه‌ای ساماندهی کنیم که کل تعهدات سایپا ۵۰ درصد کاهش یابد. اکنون این تعهدات به حدود ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو رسیده است.»

وی‌ افزود: «در این میان تاخیر در تحویل خودروها به مشتریان هم کاهش قابل‌توجهی داشته است. مجموعه سایپا در تلاش است تا تاخیر در تحویل خودروها را به حداقل برساند.»

باقری درباره اینکه فروش فوق‌العاده که برای آن زمان ۹۰ روزه در نظر گرفته شده است آیا با تاخیر به دست مشتریان می‌رسد یا خیر، گفت: «بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام سعی ما بر این است که خودروها کمتر از سه ماه آینده تحویل منتخبین شود.»

منبع: دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:

۹ درصد به قیمت خودرو اضافه شد؛ انبار خودروسازان ۲۰ درصد کاسته شد!

کاهش تعهدات معوق باعث افزایش فروش های فوق العاده خودروسازان شد؟