توسعه زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی در چین

توسعه زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی در چین

با محدودترشدن منابع سوخت‌های فسیلی، اکنون سوخت‌های نوین دغدغه‌ی اصلی بسیاری از کشورها شده است. چین قصد دارد سرمایه‌گذاری هنگفتی روی توسعه زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی کند.

بیت ران – یکی از مشاوران ارشد دولت چین در کنفرانسی اعلام کرد این کشور نیاز دارد در زمینه‌ی توسعه‌ی زیرساخت تولیدسوخت هیدروژن برای خودروهایش سرمایه‌گذاری کند.

ون گنگ، قائم‌مقام CPPCC، در این باره گفت: تجربه نشان می‌دهد مهم‌ترین و به‌روزترین روش توسعه‌ی خودروهایی با سوخت هیدروژن، ارائه‌ی زیرساخت‌هایی برای تولید و انتقال و ذخیره‌ی این سوخت است.

ون که طرفدار خودروهای الکتریکی است، اعتقاد دارد نمی‌توان خودروهایی با پیشرانه‌ی احتراق داخلی را ممنوع کرد؛ چراکه چین کشوری بزرگ با فرهنگ‌ها و محیط‌زیست بسیار متنوع است و شاید این خودروها تا سال‌ها بعد هم کارایی خود را حفظ کنند.

 زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی

 

*توربوشارژر و سیر تکامل آن؛ محبوب خودروسازها در افزایش بازده

*دوربین به جای آینه بغل در خودروی برقی جدید؛ کارایی افزایش پیدا می کند؟

*هیبرید از چه وقت و کجا وارد صنعت خودروی جهان شدند؟

*استفاده فورد از پلتفرم MEB فولکس واگن در خودروهای الکتریکی

 

ون که در رسانه‌های چینی به پدر خودروهای الکتریکی معروف است، اکنون سرپرست پروژه‌ی تحقیقاتی سوخت‌های نوین است که از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۳۵ به طول می‌انجامد.او معتقد است خودروهای پیل سوختی برای مسافت‌های طولانی بسیار مناسب هستند. چین بزرگ‌ترین بازار انرژی‌های نوین و برقی را در اختیار دارد. این بازارها در چین ۶۲ درصد افزایش یافته است؛ در حالی که در ابعاد جهانی این موضوع کاملا برعکس است. مدیران اجرایی و استادان دانشگاه‌ها فشار زیادی به دولت چین آوردند تا توجه بیشتری به خودروهای پیل سوختی و هیدروژنی کند.آن‌ها معتقدند این فناوری برای خودروهای تجاری مناسب است. ثمره‌ی تلاش‌های اخیر را می‌توان در خط‌تولید جیلی دید که مدتی پیش، اولین اتوبوس هیدروژنی‌اش را رونمایی کرد. از این رو در پی توسعه زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی هستند.

 زیرساخت‌های سوخت و خودرو هیدروژنی

منبع: زومیت

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند