قیمت جدید محصولات سایپا پس از مصوبه شورای رقابت

از دست ندهید

تعهد معوق دو خودروساز به ۳۰۰ هزار دستگاه رسید / سایپا رتبه یک را دارد

آمارها نشان می‌دهد ایران خودرو ۱۴۰ هزار خودرو و سایپا ۱۶۰ هزار خودرو را هنوز تحویل مشتریان نداده اند...

قیمت روز خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار تهران + جدول قیمت و مدل ها

قیمت روز خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار تهران مشخص شد. بیت ران - قیمت روز خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار...

گمرک کشور اعلام کرد؛ ۲۲۴۹ دستگاه خودرو همچنان بلاتکلیف هستند

گمرک کشور اعلام کرد از بیش از ۱۲ هزار دستگاه خودرویی که در سال‌های اخیر در گمرک دپو و...

قیمت جدید محصولات سایپا پس از مصوبه شورای رقابت اعلام شد.

بیت ران – براساس تصمیم شورای رقابت، افزایش بطور متوسط ۸.۹ درصدی برای محصولات گروه سایپا اعمال شده و لیست قیمت جدید محصولات این گروه خودروسازی مشخص شد.

محصولات گروه خودروسازی سایپا
افزایش ۸/۹ درصدی قیمت محصولات سایپا

۱۳ اردیبهشت ماه مجوز افزایش قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ کشور توسط شورای رقابت صادر شد. این افزایش قیمت با هدف متعادل‌ سازی قیمت در بازار خودرو صورت پذیرفت. قیمت های جدید براساس تورم بخشی یکساله اعلام شده توسط بانک مرکزی اعمال شده است. قیمت ها پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و در نهایت پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره‌وری محاسبه شده است. دستورالعمل قیمت گذاری شورا برای تمامی خودروهای مشمول افزایش قیمت، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

محصولات ایران خودرو ۸/۲ و سایپا ۸/۹ درصد گران شدند!

براساس مصوبه مذکور، قیمت محصولات گروه ایران‌ خودرو بطور متوسط ۸.۲ درصد گران شد. همچنین به قیمت محصولات گروه سایپا بطور متوسط ۸.۹ درصد افزوده شده است. البته این مصوبه شامل تمامی افرادی که تا پایان سال ۱۳۹۹ جهت خرید خودرو اقدام و ثبت‌نام کرده و پیش پرداخت هم داشته‌اند، نمی‌شود.

دو خودروساز بزرگ چندان از میزان افزایش قیمت‌ها رضایت نداشتند. ایران خودرو و سایپا خواستار تغییر مصوبه شورای رقابت و افزایش بیشتر قیمت خودرو بودند. در نهایت پس از گذشت حدود ۲۰ روز تصویب مجوز افزایش قیمت‌ها، این مصوبه به خودروسازان اعمال و افزایش قیمت‌ها لحاظ شد.

قیمت جدید محصولات سایپا

براین اساس، قیمت جدید محصولات گروه خودروسازی سایپا پس از مصوبه شورای رقابت برای اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری بدین صورت خواهد بود. ساینا دنده‌ای ۱۰۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ساینا S معادل ۱۴۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین قیمت شده‌اند.

در محصولات خانواده تیبا، تیبا صندوقدار به ۱۰۰ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و تیبا ۲ به ۱۰۶ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا، همچنین کوییک دنده‌ای ۱۴۱ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، کوییک S  معادل ۱۵۴ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۹۰۰ تومان و شاهین ۲۹۱ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده اند.

بیشتر بخوانید:

کدام خودروها در شرایط فروش جدید سایپا عرضه می شوند؟

جدول قیمت محصولات بهمن ، سایپا، ایران خودرو، مدیران خودرو و پارس خودرو

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

بریدن ترمز خودرو و مواردی که می تواند جان شما را نجات دهد

سلامت سیستم ترمز می تواند از بروز حوادث و مرگ سرنشینان خودرو جلوگیری کند. اما هنگام بریدن ترمز خودرو...
ایران خودرو اعلام کرد:

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود. ایران خودرو مدعی شده است این موتور قابلیت استفاده در خودروهای دو رگه را دارد. بیت...
مجله تصویری فلاشر

از خودرو ملی ترکیه تا سپهر و سهند سایپا

خودرو ملی ترکیه، ایمن‌ترین خودروهای اروپا، سپهر و سهند سایپا، جک اس سه کرمان موتور، محصولات جدید بهمن موتور، نمایشگاه موتورسیکلت تهران و یک...

قیمت خودروهای وارداتی ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی نو و کارکرده ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار را در ادامه بخوانید. بیت ران - با وجود رشد افسارگسیخته قیمت ها در...
به دنبال تصادف بهبهان

ایران خودرو : در برخی خودروها بازنشدن ایربگ مورد...

ایران خودرو درباره کیسه هوا هایی که در جریان تصادف بهبهان باز نشد توصیح داده و گفته است در هفت خودرو بازنشدن ایربگ مورد...

پست‌های مرتبط