14.2 C
Tehran
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

موتور دیزلی OM355 با ارتقا به یورو 5 تا پایان سال تجاری سازی می شود

از دست ندهید

سرنوشت کارت سوخت موتورسیکلت‌ها و خودروهای فرسوده

با توجه به اینکه مالکان موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ سال و اتومبیل‌های با سن بالای ۲۵ سال، طبق...

موتور EF7 گازسوز توربو ؛ قوی ترین موتور ملی ایران چه ویژگی هایی دارد؟

چندی پیش تغییر رویکردی در ایران خودرو و به صورت کلان در کشور اتفاق افتاد که این موضوع با...

پیش فروش خودرو موعد تحویل تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص افزایش قیمت خودرو، به بند دوم مصوبه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و...

ایران خودرو اعلام کرده است که موتور دیزلی OM355 با ارتقا به یورو 5 تا پایان سال تجاری سازی شده و در محصولات ایران خودرو دیزل استفاده می‌شود.

بیت ران – شرکت ایدم، سطح آلایندگی موتور OM355 را که در محصولات ایران خودرو دیزل استفاده می‌شود، با پشتیبانی شرکت ایپکو به سطح اروپا پنج ارتقا می‌دهد و تجاری سازی این موتور تا پایان سال میسر خواهد شد.

مدیر پروژه موتورهای دیزلی نیمه سنگین شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو)، در این باره گفت: این طرح، با استفاده از سامانه سوخت رسانی چند راهه سوخت مشترک درحال اجرا بوده و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

امین مرادی درباره ویژگی های این موتور گفت: موتور دیزلی OM355 دوازده لیتری شش استوانه است که سامانه سوخت رسانی فعلی آن مکانیکی است. با توجه به استانداردهای آلایندگی و الزام دولت برای بهبود استاندارد آلایندگی موتورها، طرح ارتقای آن مطرح شد و این موتور به سامانه سوخت چندراهه مشترک مجهز شد.

به گفته وی این سامانه به صورت الکترونیکی بوده و با افشانه های سلونوئیدی، دارای سامانه هوشمند کنترل موتور(ECU) است که در این حالت کنترل سوخت در شرایط بهتری انجام می شود. با استفاده از این سامانه عملکرد موتور بهبود یافته و آلاینده های خروجی موتور توسط سامانه SCR نیز کاهش خواهد یافت.

مراحل توسعه موتور دیزلی OM355

وی افزود: در این طرح، نهایی سازی نگاشت موتور و انجام آزمون های تاییدیه آلایندگی موتور با توجه به تجارب و دانش فنی شرکت ایپکو در این زمینه و استفاده از امکانات و تجهیزات مشترک آزمون شرکت‌های ایپکو و ایدم انجام می گیرد. شرکت ایپکو خدمات پشتیبانی و مشاوره صحه گذاری مکانیکی موتور OM355 مجهز به چند راهه سوخت مشترک را برعهده دارد.

مدیر طرح موتورهای نیمه سنگین ایپکو ضمن اشاره به مراحل توسعه این موتور گفت: درحال حاضر در مرحله نگاشت موتور هستیم. در کمتر از یک ماه آینده وارد مرحله صحه گذاری موتور و خودرو شامل آزمون های وظیفه ای و دوام خواهیم شد، که با استفاده از توان مهندسی شرکت ایپکو در این زمینه و ظرفیت‌ها و امکانات انجام آزمون در شرکت‌های ایپکو و ایدم انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد:‌ بعد از انجام فعالیت‌های نهایی نگاشت، نیاز به انجام آزمون‌های تاییدیه آلایندگی و مصرف سوخت است که این موارد بر اساس استانداردهای تعریف شده و بر اساس گزارش آزمون های تاییدیه آلایندگی و مصرف سوخت موتور دیزل نیمه سنگین در داخل کشورصورت خواهد گرفت. پس از تاییدیه نهایی سطح آلایندگی در آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست، موتور برای تنظیمات نهایی بر روی خودرو نصب خواهد شد و پس از صحه گذاری موتور در اتاق آزمون و روی خودرو، محصول نهایی آماده تولید انبوه خواهد بود.

به گزارش ایکوپرس، وی تاکید کرد: با انجام این طرح در داخل کشور، از خروج ارز در شرایط کنونی کشور جلوگیری شده است. همچنین با اجرای این طرح، زمینه لازم برای ارتقای دیگر موتورهای تولیدی ایدم که در محصولات ایران خودرو دیزل استفاده می شود شامل موتورهای  OM364  و OM457 نیز فراهم خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

موتور XU پلاس ؛ تولید انبوه و نصب روی سه محصول ایران خودرو

مشکلات موتور EF7 / مقایسه موتور EF7 با TU5

موتور سایپا شاهین ۱۵۰۰ سی سی توربوشارژ است

موتور EF7 دنا و بررسی انواع ECU روی این موتور

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان موتورسیکلت تهران:

توقف واردات موتورسیکلت های سنگین / ماندن قطعات یدکی در گمرکات

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان موتورسیکلت و دوچرخه در تهران از توقف تقریبی واردات موتورسیکلت های سنگین خبر داد. بیت...
اختصاصی بیت ران؛

ساینا اس پارس خودرو ؛ تولید بطور محدود در...

سایپا در حال تولید ساینا S در پارس خودرو است. ساینا اس پارس خودرو در سالن پراید در حال تولید با تعداد کم است. بیت...

مرسدس AMG GT بلک سریز در نوربرگ ‌رینگ رکورد...

مرسدس AMG GT بلک سریز در پیست نوربرگ ‌رینگ در آلمان در یک رکورد گیری غیر رسمی رکورد زد. بیت ران - در یک رکوردگیری...

نیسان مگنایت محصولی جدید برای کشورهای در حال توسعه

نیسان مگنایت به عنوان محصولی جدید برای عرضه در بازار کشورهای در حال توسعه از سوی این شرکت معرفی شد. در ادامه مشخصات این...

چری تیگو 7 جدید را بشناسید + رقبا و...

چری تیگو 7 جدید از جدیدترین محصولات این شرکت چینی است که در ایران نیز عرضه خواهد شد. اما این محصول چری چه مشخصاتی...

پست‌های مرتبط