رشد 300 درصدی هزینه گازسوز کردن خودرو ها؛ تشکیل بازار سیاه تجهیزات CNG

از دست ندهید

معرفی آپشن جدید دنا پلاس توربو اتوماتیک توسط ایران خودرو

ایران خودرو قصد دارد آپشن جدید در دنا پلاس توربو اتوماتیک را در سال99 به مشتریان خود عرضه کند...

مالیات خودروهای لوکس در سال 1400 + جزئیات

در بین مصوبات مجلس، نمایندگان با گرفتن مالیات خودروهای لوکس برای سال 1400 موافقت کرده اند. بیت ران - علی...

پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تقاضا برای گازسوز کردن خودرو ها افزایش پیدا کرده است و همین امر سبب افزایش قیمت این فرآیند شده است.

بیت ران – جوهری رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور گفت: «هزینه گازسوز کردن خودرو ها نسبت به قبل از زمان سهمیه بندی بنزین نزدیک به سه برابر شده است.»

بسیاری مالکان خودرو بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین خواستار گازسوز کردن خودروهای خود شده اند و به دلیل افزایش تقاضا قیمت کیت و مخزن CNG  افزایش پیدا کرده و همچنین قیمت خودروهای دوگانه‌سوز نیز در بازار بالا رفته است.»

گازسوز کردن خودروها

ایجاد بازار سیاه در صنعت CNG

جوهری در خصوص افزایش هزینه های گازسوز شدن خودروها تصریح کرد: «پس از افزایش سه برابری هزینه ها یک نوع بازار سیاه در این صنعت ایجاد شده است و علت آن بیشتر مربوط به افزایش تقاضا و کمبود کیت و مخزن در کشور است.»

وی در ادامه بیان داشت: «ظرفیت ساخت مخازن در کشور وجود دارد اما طی سال های گذشته این صنعت با رکود مواجه بوده است و بسیاری از تولیدکنندگان با مشکلات زیادی مواجه بودند به طوری که بعضی از آنها مجبور به تعطیلی کارگاههای خود شده اند. همچنین پیش از سهمیه بندی بنزین مشکلات این صنف در خصوص تامین مواد اولیه حل نشد و در همین راستا نیز پس از اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش تقاضا بسیاری از سازندگان به دنبال تامین مواد اولیه (لوله‌های بدون درز) از چین هستند که فرآیند خریداری و حمل به ایران، زمان‌بر است.»

زیرساخت های گاز مایع یا LPG  در کشور فراهم نیست

رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور در مورد استفاده از گاز مایع در خودروها گفت: «تمام زیرساخت‌ها برای CNG فراهم شده ولی در رابطه با گاز مایع یا LPG هیچ زیرساختی در کشور فراهم نیست و چون جایگاه سوخت مایع در کشور نداریم نحوه استفاده از آن در خودروها بسیار خطرناک است.»

جوهری در پایان سخنان خود به این نکته اشاره داشت: «از خودروهایی که به صورت غیر مجاز گاز سوز شده اند آمار دقیقی در دست نیست و قرار بود با هوشمندسازی جایگاه‌ها که با هدف ارتقاء سطح ایمنی جایگاه های CNG  هدف گذاری شده بودند این مشکل رفع شود اما هوشمندسازی جایگاهها از هدف اصلی خود دور شده است و به موضوعات غیر مرتبط می پردازد.»

بیشتر بخوانید:

روش گازسوز کردن خودرو / تفاوت LPG و CNG + معایب و مزایای آنها

افزایش مصرف گاز LPG به عنوان سوخت خودروها

اختصاص بودجه ۶ میلیاردی برای گازسوز کردن خودرو ها

منبع : ایرنا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

با توافق ترانزیتی خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد

با توافق ترانزیتی سه جانبه خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد. بیت ران - جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت...
بهترین جنگنده حال حاضر غرب در مانور پذیری

آشنایی با هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ جهان

هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ حال حاضر دنیا است. آمریکا به دلیل اهمیت بسیار بالا، این جنگنده را به هیچ کشوری نفروخته است. بیت ران...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 برای فروش...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 را برای فروش نقدی خودرو ها از سوی ایران خودرو خود اعلام شد. بیت ران - شرکت ایران...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می شود، ارزش خرید دارد؟ اگر واردات خودرو آزاد بود چه جایگزین هایی وجود داشت؟ بیت ران...

هواگردهای جنگنده نسل پنجم جهان را با جزئیات بشناسید

فهرستی از هواگردهای جنگنده نسل پنجم جهان را که عملیاتی شده اند و یا در حال تکمیل هستند، بشناسید. بیت ران - هواگردهای جنگنده نسل...

پست‌های مرتبط