اخذ مالیات از فعالان بازار خودرو ؛ روشی تازه برای مبارزه با دلالی خودرو

از دست ندهید

روند کاهشی قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد ؛ جک S۵ زیر قیمت کارخانه

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران معتقد است: در هفته‌های آتی نیز شاهد ادامه روند کاهشی قیمت‌ها در...

با توجه به گفته‌های یکی از اعضای هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اخذ مالیات از خریداران و فروشندگان خودرو می‌تواند بساط دلالی در بازار خودرو را جمع کند و به سوداگری در این بازار پایان دهد.

بیت ران ـ سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار خودرو توضیح داد: «دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید به موضوع افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در بازار ورود کنند زیرا سوداگران و مافیاها با قیمت سازی، تمام تلاش خود را برای گرانی چارچرخ‌ها به کار می‌برند.»

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: «خودروسازان باید برای افزایش تولید و عرضه محصولات خود به بازار خودرو شیفت‌های جدیدی راه‌اندازی کنند چراکه برخی از واحدهای این شرکت‌ها در استان‌هایی مانند کرمانشاه، شیراز، مشهد و… غیرفعال هستند.»

بازار خودرو

وعده تکراری آقای وزیر: خودرو ارزان می‌شود

چندی پیش رضا رحمانی ضمن تایید اعطای تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی به دو خودروساز نیمه دولتی کشور یعنی ایران خودرو و سایپا عنوان کرد: «اعطای این تسهیلات به تسویه بدهی شرکت های خودروسازی کمک کرده و بنابراین تولید این شرکت ها افزایش می یابد و عرضه خودرو به بازار بیشتر شده و قیمت خودرو کاهش می‌یابد. در شرایط کنونی خودرو برای مردم به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده و خریداران به منظور حفظ ارزش پول اقدام به خرید می کنند.»

وی با بیان اینکه خودروسازان باید با اطلاع‌رسانی دقیق زمینه پیش فروش بیشتر خودرو را فراهم کنند، اظهار کرد: «اگر مردم از تحویل به موقع خودرو مطمئن باشند در طرح‌های پیش فروش خودروسازان شرکت می‌کنند که با تحقق این مهم از یک سو کمبود نقدینگی خودروسازی‌ها جبران می‌شود و از سوی دیگر اشتهای کاذب بازار از بین خواهد رود.»

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: «با اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو، سوداگران نمی‌توانند به راحتی فعالیت کنند، باید از هر فردی که طی یک سال بیش از یک بار خودرو خریداری می‌کند، مالیات اخذ شود.»

بیشتر بخوانیم:

احتمال رفع ممنوعیت واردات خودرو برای سال ۹۹ .

کسی مسئولیت ترخیص خودروهای مانده در گمرک را نمی پذیرد .

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

امن‌ ترین خط هوایی جهان + ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت در سال ۲۰۲۲

با بررسی سایت ایرلاین ریتینگ ، امن‌ ترین خط هوایی جهان و نیز فهرست ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت...

نمایشگاه موتورسیکلت و تجهیزات جانبی چگونه بود؟ + از...

نمایشگاه موتورسیکلت با نمایش موتورسیکلت‌هایی مانند طرح هارلی، وسپا، پیاجو و پژو بسیار جذاب بود اما چه شرکت هایی در این نمایشگاه حاضر بودند...

ایران خودرو از توقف تولید پژو ۲۰۶ خبر داد...

توقف تولید پژو ۲۰۶ در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است. اما خودروهای جایگزین پژو ۲۰۶ کدام محصولات این شرکت خواهند بود؟ بیت ران...

ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان را بشناسید

در این گزارش با ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان آشنا شوید. چند ناوهواپیمابر فعال در جهان وجود دارد و متعلق به کدام کشورهاست؟ بیت ران...

ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین ؛...

شرکت هوافضای " ویرجین اوربیت "( Virgin Orbit )، تجربه هفت ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین را دارد که در ادامه...

پست‌های مرتبط