۵۰ درصد قطعات موردنیاز خودرو توسط ۷ نفر تامین می شود

از دست ندهید

آشنایی با توان و طراحی کامیون های قدیمی؛

کامیون‌های ولوو در دهه ۱۹۲۰ – قسمت اول

در این سلسله مطالب هر هفته می‌خواهیم یک دهه از کامیون‌های ولوو را معرفی کنیم. در ادامه به معرفی...

شکست انحصار خودرو؛ سراب هشت ساله صنعت خودروسازی

انحصار خودرو و اخبار مربوط به شکسته شدن یا نشدن آن را در طول هشت سال گذشته بسیار شنیدیم. معمولا...

قیمت تمام شده خودروهای ساخت داخل بر اساس صورت‌های مالی خودروسازها

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت از اعلام قطعی قیمت تمام شده خودروهای ساخت داخل تا ماه آینده...

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اختاپوس فساد بر صنعت خودروسازی سیطره پیدا کرده است، گفت: تامین ۵۰ درصد قطعات موردنیاز تولید خودرو در اختیار افراد محدودی است.

بیت ران – عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر در بازار، گفت: مادامی که حجم تقاضا زیاد باشد شرایط بازار خودرو و قیمت این محصول تغییر نکرده و ممکن است روز به روز بر قیمت آن افزوده شود چراکه در حال حاضر مردم به دلیل شرایط اقتصادی به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند و از آنجایی که ارز و دلار نوسانات بسیاری دارد به سراغ خرید خودرو می‌روند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار با بیان اینکه به زعم مردم در حال حاضر بهترین گزینه برای مدیریت نقدینگی خرید خودرو است، افزود: زمانی که حجم تقاضا در بازار زیاد است قیمت‌ها نیز روند صعودی به خود می‌گیرند در شرایط فعلی ساماندهی بازار خودرو بسیار سخت است چراکه در حال حاضر خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده است.

 

*بازار بی ثبات قطعات خودرو ؛ خرید و فروش به شدت افت کرده است

*روکش صندلی و کفی خودرو ۵۰ درصد گران شد + جزئیات

*قیمت قطعات خودرو هم گران شد + جدول قیمت روز 

*چراغ جلوی خودرو ۴۰ درصد گران تر شد + جدول قیمت

 

وی با بیان اینکه فضای ناآرام اقتصادی کشور و ممنوعیت واردات خودرو شرایط را برای سوءاستفاده فراهم کرده است، اظهار کرد: عده‌ای به راحتی از این فضا سوءاستفاده می‌کنند در واقع دست سودجویان برای سوءاستفاده باز است.

تامین ۵۰ درصد قطعات موردنیاز تولید خودرو در اختیار ۷ نفر است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تامین ۵۰ درصد قطعات موردنیاز تولید خودرو در اختیار افراد محدودی -حدود ۷ نفر- است در این شرایط این افراد به راحتی می‌توانند قیمت‌ها را مدیریت کرده و آن را کاهش یا افزایش دهند.

20 درصد تولید خودرو ارزبری دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 20 درصد تولید خودرو به ارز وابسته است، ادامه داد: افرادی که در حوزه تولید لوازم جانبی خودرو هستند بازار چهارچرخ‌ها را اداره می‌کنند از سوی دیگر خودروسازان نیز به دلیل دولتی بودن دغدغه ای برای پیشرفت ندارند.

رضیان با بیان اینکه اختاپوس فساد بر صنعت خودروسازی سیطره پیدا کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر خودرو وارد نمی‌شود از سوی دیگر خریدار نیز بسیار است بنابراین قیمت‌ها روند صعودی در پیش می‌گیرند.

خودروسازی باید به بخش خصوصی واگذار شود

وی با اشاره به راهکارهای رفع مشکلات خودروسازی کشور، گفت: اگرچه خودروسازی باید به بخش خصوصی واگذار شود اما این تحقق امر نیز با مشکلاتی روبرو است چراکه برخی سوء استفاده‌گردن در کمین هستند تا به ثمن بخس خودروسازی‌ها را بخرند در واقع به دنبال این هستند که در ابتدا این صنعت را به زمین زده و عنان اختیار خودروسازی را به دست گیرند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خانه ملت، تاکید کرد: اگر به دنبال واگذاری خودروسازی به بخش خصوصی هستیم باید واردات نیز آزاد شود تا از سوء‌استفاده جلوگیری شود.
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

آغاز تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرودیزل + مشخصات خودرو

تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرو دیزل آغاز و سالن جدید ایران خودرو دیزل برای تولید این محصول افتتاح...

خودروهای وارداتی جدید تا ۲ هفته آینده وارد گمرکات...

خودروهای وارداتی جدید قرار است تا دو هفته دیگر به گمرک‌های ایران برسند. روز گذشته‌ مقامات وزارت صمت اعلام کردند تا پایان سال جاری...

FMC T5 با ضعیف‌ترین موتور ۱/۵ لیتری توربو دانگ...

FMC T5 فردا موتورز یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان در ایران قیمت دارد. خریداران این مبلغ را برای مالکیت خودرویی پرداخت می‌کنند که...
بررسی بازار خودرو؛

خودروهای پرفروش چقدر گران شده‌اند؟ / کدام خودروهای چینی...

قیمت خودروهای پرفروش باز هم گران شده است. خودورهای ایرانی روزی دو و نیم میلیون‌تومان و قیمت خودروهای چینی ۵ میلیون‌تومان افزایش داشته است. بیت...
مدیر عامل گروه بهمن در گفت و گو با بیت ران:

قرارداد مهرکام پارس با BMW به کجا رسید؟ 

مدیرعامل گروه بهمن موتور با اشاره به به ماجرای قرارداد مهرکام پارس با BMW از تجربه کار با قالب‌سازان چینی برای اولین بار گفت. بیت...

پست‌های مرتبط