رئیس انجمن قطعه‌سازان به بیت ران گفت: قطعه سازان 37 درصد تعدیل نیرو داشته اند

از دست ندهید

خودروهایی که در مراکز معاینه فنی مردود می شوند/ کاهش جعل برگه‌های معاینه فنی

چه خودروهایی در مراکز معاینه فنی درصد مردودی بیشتری را دارند؟ بیشترین نقص خودروها در کدام بخش است؟ معاینه...

آیت الله موحدی کرمانی به مشکل خودروهای مانده در گمرک ورود کرد

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اعلام کرد با وجود درخواست های مکرر از دولت برای فراهم کردن زمینه های لازم،...

ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک وظیفه کیست؟

آنطور که مسئولان گمرک می‌گویند، تا زمانی که مجوزهای قانونی برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک صادر نشود،...

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اعتقاد بر اینکه قیمت قیمتی که خودروسازها اعلام می کنند منطقی ست، می گوید: ۳۷ درصد از نیروهای شان را از دست داده اند.

بیت ران – بهنام زهره وند: محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن قطعه سازان در گفتگو با خبرنگار بیت ران در خصوص وضعیت بدهی خودروسازها به قطعه سازان می گوید: آمار دقیقی از مقدار این بدهی ها ندارم و باید این آمار و ارقام را از خود خودروسازان مطالبه کرد. البته تا بحال چهار هزار میلیارد تومان از این بدهی ها پرداخت شده و باید به دنبال تسویه بقیه آن بود.

وی در مورد وضعیت قطعه سازان اشاره به حال بد این حوزه دارد و تاکید می کند: اگر پول باشد و مواد اولیه وارد شود، قطعه سازان قادر به تامین نیازهای خودروسازان خواهند بود.

نجفی منش در رابطه با تعدیل نیروها می گوید: قطعه سازان ۳۷ درصد از نیروهای شان را از دست داده اند و این متقابلا باعث بوجود آمدن مشکل برای تولیدات بوده که البته امیدواریم با بهبود یافتن شرایط این نیروها دوباره به کار گرفته خواهند شد.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در رابطه با شرایط موجود و قیمت ها می افزاید: قیمت خودروها در بازار غیر منطقی است اما قیمتی که خودروسازها اعلام می کنند منطقی ست.

وزرا به دنبال راه کار ترخیص قطعات

وی درباره قطعات خودروی موجود در گمرکات کشور می گوید: ترخیص کانتینرهای قطعات موجود در گمرک مسلما تاثیر مثبتی برای خودروسازان دارد. همه می خواهند ترخیص انجام شود اما مجموعه ای از قوانین و مقررات این اجازه را نمی دهد. اگر صاحبان این محموله ها، کد ۱۷ رقمی بانک مرکزی و تخصیص ارز را داشته باشند و اگر ارز بدهند، انجام می شود. اما چون ارزی وجود ندارد، این امر انجام نمی شود.

به گفته نجفی منش البته هفته آینده قرار است که طی یک نشست بین وزرا، راه کاری برای این مشکل پیدا بشود.

این کارشناس در مورد ترخیص کالاهای خودروسازان می گوید: هنوز بخشی از کالاها در گمرک باقی مانده است.

خود قطعه سازان از حجم و ارزش کالاهایشان در گمرک بی خبرند

وی ادامه می دهد: در بین کانتینرهای موجود در گمرک کالاهای قطعه سازان هم هست، اما کسی آمار دقیقی از تعداد و حجم و ارزش این کالاها ندارد حتی خود ایشان.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی درباره زمان ترخیص این کانتینرها اضافه می کند: زمان دقیقی برای این امر وجود ندارد، ولی دولت باید کمک کند که هر چه زودتر این امر انجام شود.
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

آغاز تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرودیزل + مشخصات خودرو

تولید پیکاپ اتوماتیک فوتون ایران خودرو دیزل آغاز و سالن جدید ایران خودرو دیزل برای تولید این محصول افتتاح...

خودروهای وارداتی جدید تا ۲ هفته آینده وارد گمرکات...

خودروهای وارداتی جدید قرار است تا دو هفته دیگر به گمرک‌های ایران برسند. روز گذشته‌ مقامات وزارت صمت اعلام کردند تا پایان سال جاری...

FMC T5 با ضعیف‌ترین موتور ۱/۵ لیتری توربو دانگ...

FMC T5 فردا موتورز یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان در ایران قیمت دارد. خریداران این مبلغ را برای مالکیت خودرویی پرداخت می‌کنند که...
بررسی بازار خودرو؛

خودروهای پرفروش چقدر گران شده‌اند؟ / کدام خودروهای چینی...

قیمت خودروهای پرفروش باز هم گران شده است. خودورهای ایرانی روزی دو و نیم میلیون‌تومان و قیمت خودروهای چینی ۵ میلیون‌تومان افزایش داشته است. بیت...
مدیر عامل گروه بهمن در گفت و گو با بیت ران:

قرارداد مهرکام پارس با BMW به کجا رسید؟ 

مدیرعامل گروه بهمن موتور با اشاره به به ماجرای قرارداد مهرکام پارس با BMW از تجربه کار با قالب‌سازان چینی برای اولین بار گفت. بیت...

پست‌های مرتبط