8.9 C
Tehran
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

مرگ روزانه ۴۳ نفر و معلولیت ۹۰۰ نفر در سوانح جاده‌ای کشور

از دست ندهید

اختصاص بودجه ۶ میلیاردی برای گازسوز کردن خودرو ها

براساس مصوبه  تصویب شده دولت از این پس خودروسازان موظف به تولید تعداد بیشتر خودرو گازسوز هستند و در...

آپشن عجیب سایپا برای خودرو ساینا

در دعوت نامه های اخیر که برای مشتریان صادر شده است آپشن عجیب سایپا برای خودرو ساینا به چشم...

امنیت خودروهای برقی چقدر است؟ چگونه تامین می شود؟

با توجه به بالا رفتن آمار فروش خودروهای برقی، موضوع امنیت خودروهای برقی با توجه به امکان آتش سوزی...

محمد بخارایی، رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور در جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای خوزستان که ۱۰ بهمن‌ ماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به شعار جشنواره رانندگان حرفه‌ای، اظهار کرد:

شعار جشنواره این است که اقتصاد کشور مرهون تلاش شبانه‌روزی رانندگان حرفه‌ای است. رانندگانی که گذشته، سرمایه، آینده، زمان و همه‌ی استعداد خود را وقف اقتصاد کشور کرده‌اند. رانندگان سرمایه‌گذاری، کاربری و کاریابی می‌کنند. اگر دستاورد ۴۰ ساله انقلاب ارائه شود می‌بینیم که سهم حمل‌ونقل از جمله رانندگان حرفه‌ای غیرقابل انکار است؛ بنابراین جهت توسعه فرهنگ ایمنی از کارهای جشنواره‌ای با اولین مطالبه‌گری ایمنی آغاز کرده‌ایم.
بخارایی گفت: جمعیت ایمنی راه‌ها در سال ۸۶ در خانه حمل‌ونقل بنیان‌گذاری شد تا بگوید حمل‌ونقل، رانندگان و تشکل‌های صنفی حمل‌ونقل اولین مطالبه‌گر ایمنی هستند. ۲.۵ میلیون نفر از ۲۵ میلیون راننده گواهینامه‌دار، راننده حرفه‌ای هستند که به‌طور متوسط روزانه ۱۰ ساعت رانندگی می‌کنند؛ یعنی ۵۰ درصد حضور فیزیکی و کاربری توسط رانندگان حرفه‌ای انجام می‌شود اما رانندگان حرفه‌ای کمتر از ۱۰ درصد درگیر سوانح هستند. رئیس هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور ادامه داد: بعضاً به اشتباه این رانندگان را متهم می‌کنیم. گاهی اوقات تصادف یا سانحه‌ای رخ می‌دهد که همه فکر می‌کنیم ناوگان عمومی سوانح را ایجاد می‌کنند، در صورتی که این رانندگان نه‌تنها متهم نیستند بلکه مطالبه‌گر هستند. هدف از برگزاری این جشنواره، ترویج فرهنگ ایمنی با استفاده از رانندگان حرفه‌ای است. همچنین این جشنواره جهت ارج دادن به شأن رانندگان حرفه‌ای برگزار می‌شود. این رانندگان می‌توانند برای دیگران الگویی باشند.

نخستین وظیفه این است که حق خلاف نداریم

بخارایی ایمنی را حق هر فرد عنوان کرد و گفت: متأسفانه باوجود کارنامه پرافتخار در راه‌سازی، راه‌آهن، فرودگاه‌سازی، توسعه ناوگان و همه زیرساخت‌ها اما در زمینه سوانح رانندگی نگرانی وجود دارد. این جلسه جهت هم‌پیمان شدن برگزار می‌شود. هم پیمان شدن سه وظیفه بر عهده ما قرار می‌دهد؛ نخستین وظیفه این است که حق خلاف نداریم. وظیفه دیگر این است که فرهنگ ایمنی را ترویج دهیم و سومین وظیفه هم‌پیمان شدن جهت مطالبه‌گری است. جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با ۲۵ دفتر نمایندگی و ۲۰ هزار عضو همه آحاد جمعیت را هوادار آرمان خود دارد؛ زیرا همه طرفدار ایمنی راه‌ها هستند اما میزان حساسیت‌ها کم است که این جلسات برای ایجاد حساسیت تشکیل می‌شوند. رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور ادامه داد: امروز در خوزستان به علت وقوع سیل ستاد بحران تشکیل شد و همه مسئولان در این ستاد حضور یافتند. امیدوارم روزی ایمنی به‌گونه‌ای توسعه یابد که اگر روزی مانند امروز، ۴۳ نفر در سوانح از دست بروند ستاد بحران در کشور تشکیل دهیم اما این چنین نیست؛ روزانه ۴۳ نفر جان خود را از دست می‌دهند و ۹۰۰ نفر معلول و مجروح می‌شوند اما متأسفانه حساسیتی در این زمینه وجود ندارد. رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور با اشاره به سهم وسیع بانوان در توسعه فرهنگ اجتماعی، گفت:
۵۰ درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند و ۲۴ درصد کشته‌های سوانح رانندگی از بانوان هستند. بنابراین باید برای توسعه فرهنگ ایمنی از مشارکت بانوان استفاده شود.
منبع: زومیت    ]]>

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

قیمت بازار خودرو به کارخانه نزدیک شد

کاهش قیمت خودرو در بازار / کاهش چند صد میلیونی وارداتی ها

کاهش قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دارد و رکود نسبتا سنگینی در بازار حاکم شده است. بیت ران –...

افزایش قیمت لاستیک موتورسیکلت +جدول قیمت روز انواع تایر...

در پی اعلام رسمی افزایش قیمت لاستیک خودرو توسط تولید کننده ها، قیمت لاستیک موتورسیکلت نیز تحت تاثی این گرانی ها افزایش داشته است. بیت...

ثبات قیمت در بازار موتورسیکلت و رکود شدید بازار...

در حالی که بازار کشور ما هم متاثر از جامعه جهانی همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد، حاصل همدستی هوای سرد و قیمت...

موتور پراید با قدرت ‍۱۸۰ اسب بخار

موتور پراید که پس از ارتقا در خودرو تیبا استفاده شده و حالا با توربو روی خودرو شاهین است می تواند تا چه اندازه...

موتورسیکلت بی ام و با طرح وسپا را بشناسید

موتورسیکلت بی ام و با طرح وسپا معرفی شده است. این محصول نتیجه کیت بدنه شرکتی در فلوریدا ست که این موتور را بسیار...

پست‌های مرتبط