در بهمن ماه گذشته تولید همه خودروها کاهش یافت

از دست ندهید

دلیل ممنوعیت واردات خودرو از زبان حسن روحانی / درس عبرت یک تصمیم

دلیل ممنوعیت واردات خودرو در دولت پیشین چه بود؟ حسن روحانی رئیس‌ جمهوری پیشین در آخرین جلسه هیات وزیران...

تفاوت های مرسدس بنز آکتروس و آکسور

کامیون های مرسدس بنز آکتروس و آکسور ستاره های درخشان جاده های ایران هستند که به عنوان کامیون های...

روش جدید قیمت دستوری خودرو

کاهش قیمت تمام شده خودرو جایگزین افزایش ۶ ماهه قیمت فروش خودرو می‌شود و این روش جدید قیمت دستوری...

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری با کاهش ۵۹.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده است.

بیت ران – تولید انواع خودرو در بهمن ماه سال جاری به ۵۹ هزار و ۸۲ دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۱۴۶ هزار و ۴۲۴ دستگاه بوده، ۵۹.۶ درصد کاهش داشته است.

این آمار به تفکیک نوع خودرو بدین شرح است که تولید انواع اتوبوس بیشترین کاهش تولید را در بهمن ماه سال جاری داشته است. بر این اساس در بهمن ماه امسال ۱۷ دستگاه اتوبوس تولید شده که نسبت به تولید ۱۵۵ دستگاهی مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۸۹ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین تولید انواع کامیون، کامیونت و کشنده در بهمن ماه سال جاری به رقم ۲۵۲ دستگاه می‌رسد که نسبت به تولید هزار و ۸۳۵ دستگاهی تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۸۶.۳ درصدی داشته است.

در این مدت تولید انواع ون نیز ۳۵ دستگاه بوده که نسبت به بهمن ماه سال گذشته که ۱۳۳ دستگاه بوده است، ۷۳.۷ درصد کاهش تولید داشته است.

همچنین تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در بهمن ماه امسال ۷۳ دستگاه بوده است که به نسبت تولید ۲۴۷ دستگاهی در بهمن ماه سال گذشته، کاهش ۷۰.۴ درصدی را تجربه کرده است.

کاهش تولید سواری ها

علاوه بر این بر اساس آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری نیز در بهمن ماه با کاهش ۶۰.۴ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در بهمن ماه امسال به ۵۴ هزار و ۹۶۵ دستگاه رسیده؛ در حالی که میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۹۱۳ دستگاه بوده است.

کمترین کاهش تولید نیز به مربوط به وانت است که از پنج هزار و ۱۴۱ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به سه هزار و ۷۴۷ دستگاه در بهمن امسال رسیده و کاهش ۲۷.۱ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش ایسنا، آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که هیچ نوع خودرویی در بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید نداشته است.

همچنین تولید انواع خودرو در ۱۱ ماهه نخست سال جاری نیز کاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ به‌گونه‌ای که تولید انواع خودرو از یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته به ۸۷۳ هزار و ۲۴۳ دستگاه رسیده است.
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تویوتا بازار خودرو روسیه را ترک کرد

تویوتا رسماً اعلام کرد که بازار خودرو روسیه را ترک کرد. این خودروساز ژاپنی به امید بهبودی شرایط جنگ...

میتسوبیشی ASX جدید برپایه رنو کپچر معرفی شد /...

میتسوبیشی ASX جدید در اصل همان رنو کپچر است که با تغییر نشان رنو وارد بازار اروپا خواهد شد. این کراس اوور فرانسوی! حالا...

ب‌ام‌و M Hybrid V8 ، خودرو مسابقه ای که...

ب‌ام‌و M Hybrid V8 خودرویی است که توسط BMW تولید نشد. این خودرو مسابقه ای BMW که برادر کادیلاک LMDh بشمار می رود، ساعاتی...

مرسدس بنز C63 S با موتور چهار سیلندر ۶۸۰...

مرسدس بنز C63 S جدید ۱۷۰ اسب بخار از نسل قبلی خود قوی تر است. این خودرو از یک موتور چهار سیلندر بهره می‌برد...

تارا EV رسماً از سوی ایران خودرو رونمایی شد...

تارا EV خودرویی است که برای تولید آن از محصولات تسلا الگو برداری شد. این صحبت کیوان وزیری مدیر عامل شرکت تام ایران خودرو...

پست‌های مرتبط