انحصار تامین قطعه دلیل نابودی صنعت خودرو کشور

از دست ندهید

گفتگو اختصاصی بیت ران با مدیرعامل بهمن درباره خودرو فیدلیتی

شرکت بهمن با خودرو فیدلیتی، برای سایپا و ایران خودرو خط و نشان کشید

مدیرعامل گروه بهمن  از توسعه خودرو جدید بهمن بر اساس پلت‌فرم خودرو فیدلیتی خبر داده است اما این خودرو...

تشکیل ستاد برای پاسخگویی به اعتراض مشتریان سایپا و ایران خودرو

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تشکیل ستادی در دو شرکت خودروسازی خبر داد که مسئولیت آن‌ها پاسخگویی...

هزینه نقل و انتقال خودرو های خارجی در نیمه دوم امسال چند درصد افزایش می یابد؟

هزینه نقل و انتقال خودرو های خارجی از دی ماه امسال افزایش خواهد یافت. این افزیش هزینه در نتیجه...

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره تاثیرات مثبت فعالیت سایت شهر قزوین قطعه‌سازی عظام از جنبه‌های مختلف گفت: فعالیت شرکت عظام به عنوان لیدر تولید قطعه در کشور در شهر قزوین علاوه بر اشتغالزایی برای تعداد کثیری از جوانان زمینه را برای داخلی‌سازی تولید قطعه در کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی فراهم کرده است.

بیت ران – بنابر اعلام روابط عمومی شرکت عظام، روح‌الله بابایی صالح با تاکید بر لزوم برخورد دولت با حاشیه‌سازان صنعت خودرو کشور گفت: در جلسه‌ای که در فراکسیون مستقلین با حضور وزیر صمت برگزار شد، بر حمایت از صنعت قطعه‌سازی کشور تاکید شد. زیرا قطعا باید در شرایط حساس کنونی، دولت با حاشیه‌سازان در صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور برخورد کند و مانع از ایجاد مشکلات جدید در این صنعت مهم شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح‌کرد: با توجه به حجم بالای اشتغالزایی توسط قطعه‌سازان باید دولت اهتمام جدی در حل مشکلات آنان داشته باشد، زیرا در حال حاضر بزرگترین معضل کشور بیکاری جوانان است که زمینه‌ساز مشکلات اجتماعی می‌شود. لذا با توجه به نقش قطعه‌سازان در حل این معضل باید از آن‌ها به صورت جدی حمایت شده و با گروه‌هایی که برای این قشر از صنعت مشکل ایجاد کرده و تلاش می‌کنند رقیبان را از گردونه تولید خارج کنند، به طور جدی برخورد شود.

قطعه‌سازی کشور روزهای سختی را می‌گذراند

وی گفت: در شرایطی که صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور روزهای سختی را می‌گذراند و هجمه زیادی به قطب قطعه‌سازی کشور یعنی شرکت عظام وارد می‌شود، ضروری است در سالی که با نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده، از این تولیدکنندگان داخلی حمایت‌های جدی‌تری صورت پذیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت بیشتر خودروسازان از قطعه‌سازان گفت: با توجه به تعدیل نیروی قطعه‌سازان و توقف خطوط تولید متوجه می‌شویم که حمایت خودروسازان از قطعه‌سازان کافی نیست و باید در این زمینه تصمیمات جدی‌تری اتخاذ شود.

به گزارش ایسنا روح‌الله بابایی گفت: با توجه به نقش موثر قطعه‌سازی عظام در کشور علی‌الخصوص در شهر قزوین باید مانع از سنگ‌اندازی و ایجاد مشکل برای آنها شد، زیرا انحصار در صنعت خودرو و تامین قطعه علاوه بر نابودی صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی موجب به وجود آمدن معضلات اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان و تعدیل نیروی این شرکت بزرگ کشور که نقش به سزایی در اشتغالزایی و رونق اقتصاد دارد، می‌شود.
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

افزایش قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور + موتوری که شبانه ۹۰ میلیون گران شد!

قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور برای سومین بار در سه ماه گذشته گران شد. میانگین افزایش قیمت، ۲۰ درصد...

مجلس موافق واردات خودروهای دست دوم ؛ واردات خودروهای...

با موافقت مجلس برای واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از  پنج سال ، احتمال واردات خودروهای دست دوم به ایران قوت گرفت. بیت ران...

کیو جی موتور برند لوکس بنلی وارد ایران شد

کیو جی موتور که برند لوکس‌تر بنلی است توسط کویر موتور وارد ایران شده و به زودی وارد بازار می‌شود. با سه محصول جدید...

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد‌ تومان رسیده است. عمده این بدهی به زنجیره تامین یا همان صنعت قطعه‌‌سازی خودرو است. بیت ران -...

آئولوس یی شوئن مکس، سدان هیبریدی ۳۳۵ اسب بخاری...

آئولوس یی شوئن مکس به عنوان یک محصول وارداتی قرار است به زودی از سوی ایران خودرو به‌فروش برسد. ۴ هزار دستگاه این سدان...

پست‌های مرتبط