شرایط جدید کرونایی برای سفرهای جاده‌ای اعلام شد + جزئیات

از دست ندهید

قیمت روز خودرو در بازار تهران از ثبات قیمت ها خبر می دهد + جدول

قیمت روز خودرو در بازار تهران از ثبات قیمت ها خبر می دهد. بیت ران - در بازار روز خرید...

ب‌ ام‌ و 3.0 CSL افسانه‌ای با موتور ۵۵۳ اسبی و گیربکس دستی دوباره متولد شد

ب‌ ام‌ و 3.0 CSL به عنوان یکی دیگر از محصولات ویژه جشن پنجاه سالگی برند M دوباره متولد...

شرایط جدید کرونایی برای سفرهای جاده‌ای از سوی مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای اعلام شد.

بیت ران – داریوش باقر جوان مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای اعلام کرد: تنها کسانی که کارت واکسن داشته باشند یا تست منفی کرونای خود را با مهلت کمتر ۷۲ ساعت ارائه کنند می‌توانند با وسایل حمل‌ونقل عمومی به سفر بروند و نظارت‌ها در شرایط کرونایی کنونی تشدید شده است.

باقر جوان اظهار کرد: در حال حاضر  اتصال سامانه امید برای همه شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای از این نظر که بتوانند از طریق کد ملی اطلاعات کرونایی مانند وضعیت واکسیناسیون و تست PCR مسافران چک شود، انجام شده و برای برخی جزییات بیشتر زیر ساخت‌ها نیز تکمیل شده‌اند.

وی افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیاز به اطلاعات و جزییات بیشتری برای سفرهای جاده‌ای مردم  با وسایل حمل و نقل عمومی، مانند مقصد، مبداء، زمان سفر و … دارند که برای در جمع‌آوری و ارائه چنین جزییاتی نیز همه زیر ساخت های لازم فراهم شده و آماده اتصال به این سامانه هستیم.

جزئیات شرایط جدید کرونایی برای سفرهای جاده‌ای

سفر بدون داشتن کارت واکسن یا نتیجه منفی تست PCR ممنوع است

مدیرکل دفترحمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: در شرایط جدید کشور از نظر شیوع ویروس کرونای امیکرون و قرمز شدن دوباره اکثر شهرهای کشور، نظارت ما و مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایانه‌های مسافری، محورهای مواصلاتی پایانه ها و … تشدید شده است و از سوی دیگر اخیرا سفر بدون داشتن کارت واکسن یا نتیجه منفی تست PCR با مدت زمانی کمتر از ۷۲ ساعت غیرقانونی و ممنوع شده است و همین مساله کمک می‌کند که سختگیری بیشتری در این زمینه ایجاد شود.

باقرجوان در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر تخلفی در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای رخ دهد چه برخوردی با آن خواهید کرد، گفت: از سال گذشته تا کنون طبق شیوه نامه های اعلام شده،  ۱۲ هزار و ۶۰۰ تخلف در کمیسیون‌های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ ثبت شده است که بر اساس آن برخوردهای متعددی با رانندگان، شرکت های حمل و نقلی و مالکان و صاحبان ناوگان در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا بر اساس گزارش های مردمی و نظارت هایی که همکاران در مسیرهای دارند اگر کسی رعایت نکند برخوردهای مختلفی از تذکر کتبی تا لغو مجوز به صورت موقت یا دائمی، توقف وسیله نقلیه و… صورت گرفته است.

نظارت‌ها و برخوردهای قانونی با متخلفان در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای تشدید شده است

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اینکه نظارت‌ها و برخوردهای قانونی با متخلفان در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در شرایط کرونایی کنونی تشدید شده است، اعلام کرد: تا کنون با حدود ۳۰۰ شرکت، راننده و صاحب ناوگان به دلیل تخلف کرونایی برخورد شده است و بقیه ۱۲ هزار و ۳۰۰ پرونده‌ تشکیل شده در انتظار صدور رای نهایی، آغاز جریمه و برخورد و … هستند. از سوی دیگر پروتکل‌های بهداشتی در دو سال اخیر شیوع ویروس کرونا، سیستم شناوری و شرایط شناوری است و به محض اینکه ستاد مرکزی مقابله با کرونا پروتکلی تصویب و ابلاغ کند آن را به سرعت اجرایی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

کشنده فوتون H5 محصول جدید ایران خودرو دیزل چه ویژگی هایی دارد؟

از اتوبوس برقی تا کشنده جدید در نمایشگاه حمل و نقل تهران

ادعای دیزلی سازان داخلی و بررسی بازار و قیمت کامیون ، کشنده و خودروهای سنگین

ارزش جاده‌های کشور‌ ‌اعلام شد؛ تاثیر قیمت قیر بر پروژه های عمرانی

خودرو خودران و هرآنچه لازم است درباره این فن‌آوری بدانیم

جزئیات جریمه رانندگان بدحساب خودرو در آزادراه های کشور + جدول قیمت عوارض
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

FMC T5 با ضعیف‌ترین موتور ۱/۵ لیتری توربو دانگ فنگ در ایران به فروش می‌رسد

FMC T5 فردا موتورز یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان در ایران قیمت دارد. خریداران این مبلغ را برای...
بررسی بازار خودرو؛

خودروهای پرفروش چقدر گران شده‌اند؟ / کدام خودروهای چینی...

قیمت خودروهای پرفروش باز هم گران شده است. خودورهای ایرانی روزی دو و نیم میلیون‌تومان و قیمت خودروهای چینی ۵ میلیون‌تومان افزایش داشته است. بیت...
مدیر عامل گروه بهمن در گفت و گو با بیت ران:

قرارداد مهرکام پارس با BMW به کجا رسید؟ 

مدیرعامل گروه بهمن موتور با اشاره به به ماجرای قرارداد مهرکام پارس با BMW از تجربه کار با قالب‌سازان چینی برای اولین بار گفت. بیت...

بی وای دی ATTO3 ؛ ارزان‌ترین خودرو BYD در...

بی وای دی ATTO3 یکی از محصولات چینی است که در بازار اروپا عرضه می‌شود. اما ارزان‌ترین خودرو BYD در اروپا چه قیمت و...
بیت ران گزارش می‌دهد:

خودروهای وارداتی با چه قیمتی فروخته خواهند شد؟ پیش...

خودروهای وارداتی با چه قیمتی فروخته خواهند شد؟ کدام خودروها و از سوی چه شرکت‌هایی عرضه خواهند شد؟ جزئیات هزینه‌های گمرکی، سود فروشنده و...

پست‌های مرتبط