11.7 C
Tehran
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

برندگان طرح‌های فروش برای احراز هویت باید چه اقدامی کنند؟

از دست ندهید

هیوندای کنا برقی چه مشکلاتی دارد ؟

هیوندای کنای الکتریکی یکی از جدیدترین محصولات در بازار خودروهای برقی است؛ ولی برخی نکات منفی آن باعث نارضایتی...
تنها یک خودرو 5 ستاره در بین تولیدی ها

ارزیابی کیفی خودروهای سواری در مردادماه اعلام شد

ارزیابی کیفی خودروهای سواری در مردادماه اعلام شد و بر این اساس تنها یک خودرو در بین محصولات تولید...

جلوبندی خودرو به چه دلایلی آسیب می بیند؟ + راهکارهای طول عمر سیستم تعلیق

جلوبندی خودرو به چه دلایلی آسیب می بیند؟ همچنین راهکارهای طول عمر سیستم تعلیق چیست؟ بیت ران - از آن‌جا...

براساس دستور‌العمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مراکز تعویض پلاک خودرو تا اطلاع بعدی تعطیل هستند. این در‌حالی‌ است که برندگان طرح‌های فروش فوق‌العاده خودروسازان باید برای احراز هویت محل سکونت خود به این مراکز مراجعه کنند. اگر چه، این مورد مانع از تکمیل مراحل ثبت نام توسط مشتری نمی شود. ایران خودرو در مورد این مسئله، به بیت ران پاسخ داد.

بیت ران – مهدی درفشی: براساس دستور‌العمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مراکز تعویض پلاک خودرو تا اطلاع بعدی تعطیل هستند. این در‌حالی‌ است که برندگان طرح‌های فروش فوق‌العاده خودروسازان باید برای احراز هویت محل سکونت خود به این مراکز مراجعه کنند. اگر چه، این مورد مانع از تکمیل مراحل ثبت نام توسط مشتری نمی شود. ایران خودرو در مورد این مسئله، به بیت ران پاسخ داد.

ایران خودرو در اینباره چه می گوید؟

در زمان تعطیلی مراکز نقل و انتقال خودرو، برای به روز رسانی و احراز هویت محل سکونت، کارگزار باید با کپی مدارک مشتری ممهور به مهر نمایندگی، به مرکز شماره گذاری مستقر در ایران خودرو مراجعه کند.

تعطیلی مراکز تعویض پلاک چه تبعاتی دارد؟

در مقاطع زمانی مختلف به علت افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، مراکز تعویض پلاک در کشور تعطیل شدند. تجمع بیش از حد در این مراکز و تعویض پلاک خودرو به روش سنتی، باعث می شود که این گونه مراکز پیش از هر مکان دیگری تعطیل شوند.

بنابراین، خریدار امکان تعویض پلاک خودرو را نخواهد داشت و خودرو با وکالت مدت دار، توسط فروشنده به خریدار منتقل می شود. در مدتی که امکان تعویض وجود ندارد، خریدار ناچار به تردد با پلاک فروشنده است.

طبیعتا هر گونه تخلف که توسط فروشنده صورت بگیرد، روی پلاک فروشنده ثبت می شود. مضاف بر آن، اگر پلاک دارای سابقه شکایت باشد، خریدار نیز هنگام تعویض پلاک دچار مشکل خواهد شد. بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود تا خرید و فروش خودرو در چنین مواقعی با سهولت انجام شود.

البته اخیرا نوبت دهی مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی شده و نسبت به گذشته، این یک پیشرفت محسوب می شود. برگه بازدید از خودرو نیز هنگام ورود به مرکز تعویض پلاک صادر و به مراجعه کننده تحویل داده می شود.

بیشتر بخوانید:

چرا قبل از خرید خودرو دست دوم باید از پلیس امنیت اخلاقی استعلام گرفت؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

گریپ چیست؟ و چه کمکی به ایمنی خودرو می کند؟

گریپ چیست و چه کمکی به کیفیت رانندگی و ایمنی می کند؟ بیت ران - الهام زهره وند: گریپ ضریب...

آشنایی با هواپیمای جنگنده جگوار ؛ توانایی ها و...

هواپیمای جگوار یک جنگنده دو موتوره تهاجمی است که در دهه ۱۹۶۰ میلادی به طور مشترک توسط Breguet فرانسه (که امروز زیر مجموعه‌ای از...

قیمت روز محصولات بهمن ، ایران خودرو، سایپا، مدیران...

جدول قیمت روز محصولات بهمن ، ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو، سیف خودرو، پارس خودرو، مکس خودرو، سروش دیزل، ایلیا موتورز و کرمان موتور...
۲۲۱۲ دستگاه کامیون دست دوم وارداتی ترخیص شد

اعلام اقداماتی که واردکنندگان برای ترخیص کامیون‌ دست دوم...

معاون وزیر راه و شهرسازی اقدامات لازم برای ترخیص کامیون‌ دست دوم که باید از سوی بخش خصوصی انجام شود را اعلام کرد. بیت ران...

ایران خودروی تبریز تعطیل شد + دلایل

شرکت ایران خودروی تبریز از دو شب گذشته - هفتم آذرماه - به دلیل مسائل کارگری تعطیل شد. بیت ران -  شرکت ایران خودروی تبریز...

پست‌های مرتبط