خودرو صفر کیلومتر با پلاک شهرستان چه ریسک هایی برای خرید دارد؟

از دست ندهید

با ۱۰۰ میلیون تومان چه اتومبیل هایی می توانیم در بازار خودرو خریداری کنیم؟

اتومبیل هایی که در بودجه یکصد میلیون تومانی بازار خودرو قرار می گیرند، تنوع زیادی ندارند. این خودرو ها...
اختصاصی بیت ران

قیمت بی‌وای‌دی تانگ و F3 از سوی کارمانیا مشخص شد / تعیین تکلیف حواله‌داران

خودروسازی کارمانیا قیمت بی‌وای‌دی تانگ و F3 را بطور غیر رسمی به نمایندگی های خود اعلام کرد. کارمانیا همچنین...

لاوتو نووآ ؛ مرموز ۲۵۰ میلیارد تومانی

در نمایشگاه خودرو ژنو تعداد زیادی خودرو رونمایی شدند از سریع ترین خودرو تا قوی ترین، اما در میان...

خودرو صفر کیلومتر با پلاک شهرستان را بهتر است نخرید! چرا که اکثر خودروهای صفر کیلومتر موجود در تهران که دارای پلاک شهرستان هستند، کیلومتر آن ها دستکاری شده است. ما به شما خواهیم گفت که چگونه این کار صورت می گیرد و چگونه، خودرو با کیلومتر دستکاری شده را از صفر کیلومتر تشخیص دهید.

بیت ران – مهدی درفشی: مدت ها است که افسار بازار خودروی ایران، به دست واسطه ها افتاده است. البته مثل گذشته، محل کسب و کار واسطه ها در پارکینگ های معاملات خودرویی یا نمایشگاه ها نیست. بلکه به واسطه سایت های خرید و فروش، امروزه هر کسی تبدیل به یک واسطه شده است!

کاهش ارزش پول از طرفی و تلاش برای حفظ پول و کسب سود، بیشتر مردم را تبدیل به واسطه های خرید و فروش خودرو کرده است. امروزه کمتر پارکینگی را می توان یافت که در آن، حداقل یک خودروی صفر کیلومتر احتکار نشده باشد.

در این بین، افرادی هستند که حاضر به از دست دادن ذره ای از سود خود نیستند! اما به چه قیمتی؟!

دستکاری کارکرد خودروهای صفر کیلومتر با قطع سنسورها

خودروهای تولید شده توسط خودروسازان داخلی، صرفا مخصوص تهران نیست و به شهرهای مختلف کشور، صادر می شود. اگر چه، بخشی از این خودروها، مجددا به تهران باز می گردند!

وکالت تحویل و فروش یا قطع سنسورها

خودروهای صفر کیلومتر پلاک شهرستان در سه حالت، وارد بازار معاملاتی تهران می شوند. در اولین حالت، مالک خودرو متولد تهران نیست و نتوانسته به هر دلیلی، مراحل احراز سکونت را تحویل دهد. بنابراین، پلاک محل تولد یا صدور شناسنامه برای خودرو صادر می شود.

در حالت دوم، فرد ثبت نام کننده، خودرو را در نمایندگی شهرستان ثبت نام کرده است. حواله خودرو امکان صلح نداشته و خریدار، با وکالت فروش و تحویل خودرو را از پارکینگ خودروساز در تهران، تحویل گرفته است.

و حالت سوم، قطع سنسورها است. واسطه خودروی صفر کیلومتر را از شهرستان خریداری می کند. سپس سنسورهای کیلومتر و ABS خودرو را قطع می کند و عازم تهران می شود! در این حالت، واسطه بدون استفاده از خودروبر، خودرو را به تهران منتقل می کند.

برای جلوگیری از در دام افتادن چه کار کنیم؟!

در ساده ترین حالت ممکن، بررسی لاستیک ها می تواند مفید باشد. حتی ممکن است هنگام انتقال، خودرو دچار سنگ خوردگی در برخی نقاط شود. البته، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از کارشناس های خبره کمک بگیرید. کارکرد خودروها با دستگاه های دیاگ تخصصی قابل تشخیص است. می توانید به نمایندگی ها نیز مراجعه کنید. همچنین پیگیری تاریخچه پلاک خودرو می تواند مفید باشد. عمده خودروهای صفر کیلومتر پلاک شهرستان، دارای پلاک های جدید هستند و تاریخچه ای ندارند.

از بازار خودرو چه خبر؟!

با بررسی های صورت گرفته، بازار خودرو رونق آنچنانی ندارد. مذاکرات برجامی از یک طرف، و انتخابات و نتایج آن از طرفی دیگر، همچنان اکثریت خریداران را منتظر گذاشته است. دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰، وعده آزادی واردات خودرو را داده است. چیزی تا آغاز کار دولت جدید باقی نمانده است. شرکت های خارجی نیز منتظر نتایج مذاکرات وین هستند. از طرفی دیگر، معلوم نیست که دولت آینده، مذاکرات را ادامه خواهد داد یا خیر. همین احتمالات و گمانه زنی ها باعث بی رونقی بازار خودرو شده است.

البته با وجود این بی رونقی، قیمت برخی از خودروها تا حدودی افزایش یافت. سایپا کوییک دو رنگ، با چهار میلیون افزایش قیمت، امروز ۱۶۰ میلیون تومان معامله شد. وانت سایپا ۱۵۱ نیز یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و ۱۳۹ میلیون تومان معامله شد. از محصولات ایران خودرو نیز می توان به سمند ال ایکس اشاره کرد. قیمت این خودرو هم حدود دو میلیون تومان افزایش داشت و حدود ۲۰۵ میلیون تومان معامله شد. پژو پارس دوگانه سوز نیز با سه میلیون افزایش، ۲۵۸ میلیون تومان معامله شد.

بیشتر بخوانید:

قیمت خودرو

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تیگو ۸ پرو با قیمتی پُررو / واقعیت‌ها درباره آمار فروش و قیمت این خودرو در کشورهای همسایه

تیگو ۸ پرو با قیمت نجومی خود کاری کرد که مفصل‌هایمان از هم جدا شد. زمانی که تعداد صفرهای...

سایپا تراکتور تولید می کند / تفاهم‌ نامه همکاری...

طی تفاهم‌ نامه همکاری بین سایپا و تراکتورسازی تبریز ، در سایت سوریه سایپا تراکتور و دیگر محصولات شرکت تراکتورسازی تبریز تولید خواهد شد. بیت...

گرانترین پیکان در بازار خودرو + جدول قیمت پیکان...

با وجو آنکه چندین سال از توقف تولید پیکان در کشور می گذرد، اما هنوز این خودرو خریدار دارد. طبق جدول قیمت پیکان در...

امن‌ ترین خط هوایی جهان + ایمن‌ترین خطوط هوایی...

با بررسی سایت ایرلاین ریتینگ ، امن‌ ترین خط هوایی جهان و نیز فهرست ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت در سال ۲۰۲۲ مشخص و...

نمایشگاه موتورسیکلت و تجهیزات جانبی چگونه بود؟ + از...

نمایشگاه موتورسیکلت با نمایش موتورسیکلت‌هایی مانند طرح هارلی، وسپا، پیاجو و پژو بسیار جذاب بود اما چه شرکت هایی در این نمایشگاه حاضر بودند...

پست‌های مرتبط