31.7 C
Tehran
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

کدام کشور بیشترین اَبَر خودرو ها را دارد؟

از دست ندهید

لامبورگینی اوروس منصوری با کیت بدنه‌ خاص

شرکت تیونینگ منصوری از نسخه‌ ارتقا یافته‌ لامبورگینی اوروس با کیت بدنه‌ای بسیار اسپرت رونمایی کرد. بیت ران - منصوری...

سیستم امنیتی جدید تسلا سارقان را چگونه زیر نظر خواهد گرفت ؟

یک مخترع، از تولید محصولی خبر داده است که سیستم امنیتی جدید تسلا سارقان را زیر نظر خواهد گرفت. بیت...

جدول قیمت روز انواع سمند ؛ بازار خودرو کماکان با افزایش قیمت مواجه است

با بررسی جدول قیمت روز انواع سمند می بینیم که بازار خودرو کماکان با افزایش قیمت مواجه است. بیت ران...

اَبَر خودرو ها [سوپرکار] طی سال ۲۰۲۰ به تعداد ۳۶هزار و ۳۵۸ در سراسر دنیا فروخته شده اند. این در شرایطی است که کل فروش خودرو در جهان حدود ۷۴ میلیون دستگاه بود.

بیت ران – فقط ۰۴/ ۰ درصد از کل خودروهای فروخته شده جزو اَبَرخودرو ها (supercars) به حساب می‌آیند. وب‌ سایت استرالیایی chasingcars.com/ au کنجکاو بوده بداند کدام کشور بیشترین اَبَر خودرو ها را خریداری کرده است. این وب‌سایت می‌گوید: «چیسینگ کارز [به معنی در تعقیب خودروها] به تحلیل هزاران پست اینستاگرامی می‌پردازد تا ببیند کدام برندهای خودرویی در کدام شهرها و کشورها بیشتر هستند. در این وب‌سایت تعداد هشتگ‌های برندهای اَبَرخودرو ها در مقایسه با تعداد خودرو های در حال تردد بررسی شده تا به عدد منطقی رسیده و ببینندکدام جاده‌ها تراکم بیشتری از رانندگان خودروهای اَبَرخودروها را به خود می‌بیند.»

این وب‌سایت یک نقشه جهانی از هشتگ اَبَرخودرو ها منتشر کرده است. در این نقشه نشان داده شده است که کدام کشورها بیشترین پست اینستاگرامی اَبَرخودرو به ازای هزار خودروی در حال تردد دارند.

به نظر می‌رسد آمریکا بزرگ‌ ترین اقتصاد دنیا است. پس باید بیشترین اَبَرخودرو را داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که در اینجا تعداد اَبَرخودرو ها به ازای جمعیت است. این یک نسبت است نه تعداد کل. در آمریکا به ازای هر هزار راننده خودرو ۶۶ اَبَرخودرو وجود دارد. این رقم که خیره‌کننده است.

آمریکا بیشترین اَبَر خودرو را دارد

می‌توان گفت به ازای هر ۲۰ نفر، یک نفر در آمریکا اَبَرخودرو دارد. کانادا با جمعیت کمتر از آمریکا وضعیت بهتری دارد. در این کشور به ازای هر هزار راننده، ۷۲ نفر سوار بر سوپرکار هستند. به ترتیب بحرین ۲۳ و قطر ۲۲ اَبَرخودرو به ازای هر هزار راننده دارند. آلمان که بیشترین سوپرکارهای دنیا را می‌سازد به ازای هر هزار راننده، ۵۸ ابرخودرو دارد. در دیگر کشور اروپایی یعنی فرانسه نیز ۶۳ ابرخودرو به ازای هزار راننده دارد. امارات و نروژ ۱۲۲ ابرخودرو به ازای هزار راننده دارند.

مقام سوم پرتغال است که ۱۳۶ اَبَرخودرو به ازای هزار راننده دارد.

دانمارک با ۱۶۲ اَبَرخودرو به ازای هزار راننده در جایگاه دوم قرار دارد. اما مقام اول به کشور کوچک اروپایی موناکو با ۳ هزار و ۵۱ دستگاه اَبَرخودرو به ازای هزار راننده اختصاص دارد. همان طور که عنوان شد این اعداد در حقیقت تعداد عکس‌های اینستاگرامی است که در این وب‌سایت مورد تحلیل قرار گرفته‌اند.

منبع دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:

پیدا شدن مشتری جدید برای لامبورگینی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

بازار خودرو ترکیه از امروز محدود خواهد شد

بازار خودرو ترکیه امروز با شوک خبری بزرگی بیدار شد. روز گذشته رسماً اعلام شد که از امروز خریداران...

تست خودرو دنا توربو اسپرت ؛ یک تست وحشتناک...

خودرو دنا توربو اسپرت پرشتاب‌ترین خودرو ایرانی است. این خودرو خوب راه می‌رود در شرایط خاص، اما این شرایط خاص چیست؟ بیت ران - امین...

قیمت موتورسیکلت سر به فلک کشید؛ هوندا 125 هم...

قیمت موتورسیکلت باز هم گران شد. طرح هوندا 125 به قیمت چهل و پنج میلیون تومان رسید. هوندا کلیک در ارزان ترین مدل 130...
بررسی فعالیت ۱۵ ساله خودروسازی کارمانیا

خودروسازی کارمانیا و خودروهای معرفی شده اما عرضه نشده...

خودروسازی کارمانیا احتمالاً رکورددار رونمایی از خودروهایی است که هیچ گاه عرضه نشدند. این خودروساز داخلی زمانی نماینده برند معتبر BYD در ایران بود....

عوارض آزادراه‌های کشور گران شد + جدول جدید نرخ...

بنابر اعلام مدیر کل بهره‌برداری آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور عوارض آزادراه‌های کشور گران شد. جدول جدید نرخ عوارض را در...

پست‌های مرتبط