کدام کشور بیشترین اَبَر خودرو ها را دارد؟

از دست ندهید

بررسی تغییر قیمت خودرو در سال ۹۸ + خودروهایی که ۷۰ درصد گران شدند

سال ۹۸ سال مهم و عجیبی در صنعت خودروسازی کشور بود. با وجود تلاش های خودروسازان و سازمان های...

ابهامات بزرگ در مورد کیفیت بنزین و آلودگی کلان شهرهای ایران

وجود یک خاطره تلخ در مورد استفاده از بنزین پتروشیمی و آلودگی شدید هوا در دور قبلی تحریم ها...

پراید ۷۰ درصد از آمار سرقت‌ خودرو را به خود اختصاص داده است

رییس پلیس آگاهی ناجا اعلام کرد پراید ۷۰ درصد از آمار سرقت‌ خودرو در کشور را به خود اختصاص...

اَبَر خودرو ها [سوپرکار] طی سال ۲۰۲۰ به تعداد ۳۶هزار و ۳۵۸ در سراسر دنیا فروخته شده اند. این در شرایطی است که کل فروش خودرو در جهان حدود ۷۴ میلیون دستگاه بود.

بیت ران – فقط ۰۴/ ۰ درصد از کل خودروهای فروخته شده جزو اَبَرخودرو ها (supercars) به حساب می‌آیند. وب‌ سایت استرالیایی chasingcars.com/ au کنجکاو بوده بداند کدام کشور بیشترین اَبَر خودرو ها را خریداری کرده است. این وب‌سایت می‌گوید: «چیسینگ کارز [به معنی در تعقیب خودروها] به تحلیل هزاران پست اینستاگرامی می‌پردازد تا ببیند کدام برندهای خودرویی در کدام شهرها و کشورها بیشتر هستند. در این وب‌سایت تعداد هشتگ‌های برندهای اَبَرخودرو ها در مقایسه با تعداد خودرو های در حال تردد بررسی شده تا به عدد منطقی رسیده و ببینندکدام جاده‌ها تراکم بیشتری از رانندگان خودروهای اَبَرخودروها را به خود می‌بیند.»

این وب‌سایت یک نقشه جهانی از هشتگ اَبَرخودرو ها منتشر کرده است. در این نقشه نشان داده شده است که کدام کشورها بیشترین پست اینستاگرامی اَبَرخودرو به ازای هزار خودروی در حال تردد دارند.

به نظر می‌رسد آمریکا بزرگ‌ ترین اقتصاد دنیا است. پس باید بیشترین اَبَرخودرو را داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که در اینجا تعداد اَبَرخودرو ها به ازای جمعیت است. این یک نسبت است نه تعداد کل. در آمریکا به ازای هر هزار راننده خودرو ۶۶ اَبَرخودرو وجود دارد. این رقم که خیره‌کننده است.

آمریکا بیشترین اَبَر خودرو را دارد

می‌توان گفت به ازای هر ۲۰ نفر، یک نفر در آمریکا اَبَرخودرو دارد. کانادا با جمعیت کمتر از آمریکا وضعیت بهتری دارد. در این کشور به ازای هر هزار راننده، ۷۲ نفر سوار بر سوپرکار هستند. به ترتیب بحرین ۲۳ و قطر ۲۲ اَبَرخودرو به ازای هر هزار راننده دارند. آلمان که بیشترین سوپرکارهای دنیا را می‌سازد به ازای هر هزار راننده، ۵۸ ابرخودرو دارد. در دیگر کشور اروپایی یعنی فرانسه نیز ۶۳ ابرخودرو به ازای هزار راننده دارد. امارات و نروژ ۱۲۲ ابرخودرو به ازای هزار راننده دارند.

مقام سوم پرتغال است که ۱۳۶ اَبَرخودرو به ازای هزار راننده دارد.

دانمارک با ۱۶۲ اَبَرخودرو به ازای هزار راننده در جایگاه دوم قرار دارد. اما مقام اول به کشور کوچک اروپایی موناکو با ۳ هزار و ۵۱ دستگاه اَبَرخودرو به ازای هزار راننده اختصاص دارد. همان طور که عنوان شد این اعداد در حقیقت تعداد عکس‌های اینستاگرامی است که در این وب‌سایت مورد تحلیل قرار گرفته‌اند.

منبع دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:

پیدا شدن مشتری جدید برای لامبورگینی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

امن‌ ترین خط هوایی جهان + ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت در سال ۲۰۲۲

با بررسی سایت ایرلاین ریتینگ ، امن‌ ترین خط هوایی جهان و نیز فهرست ایمن‌ترین خطوط هوایی ارزان قیمت...

نمایشگاه موتورسیکلت و تجهیزات جانبی چگونه بود؟ + از...

نمایشگاه موتورسیکلت با نمایش موتورسیکلت‌هایی مانند طرح هارلی، وسپا، پیاجو و پژو بسیار جذاب بود اما چه شرکت هایی در این نمایشگاه حاضر بودند...

ایران خودرو از توقف تولید پژو ۲۰۶ خبر داد...

توقف تولید پژو ۲۰۶ در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است. اما خودروهای جایگزین پژو ۲۰۶ کدام محصولات این شرکت خواهند بود؟ بیت ران...

ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان را بشناسید

در این گزارش با ناوهای هواپیمابر قدرت‌های نظامی جهان آشنا شوید. چند ناوهواپیمابر فعال در جهان وجود دارد و متعلق به کدام کشورهاست؟ بیت ران...

ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین ؛...

شرکت هوافضای " ویرجین اوربیت "( Virgin Orbit )، تجربه هفت ارسال ماهواره از دل آسمان به مدار زمین را دارد که در ادامه...

پست‌های مرتبط