راه آهن خزر به خلیج فارس امسال افتتاح می شود؟

از دست ندهید

هواپیما برقی رولزرویس سریع‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان + مشخصات

رولزرویس سریع‌ترین هواپیما برقی جهان را که به رکورد سه گانه جهانی رسیده است را به عنوان سریع‌ترین وسیله...

پیش فروش تارا ایران خودرو کلید خورد + قیمت و جزئیات فنی

شرکت ایران خودرو اعلام کرده است که پیش فروش تارا آغاز شده است. در ادامه جزئیات فنی این سدان...

راه آهن خزر به خلیج فارس بسیار برای کور اهمیت دارد و می تواند بار زیادی از حمل و نقل را به دوش بکشد. اما آیا سرانجام مسال افتتاح می شود؟

بیت ران – محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم این بود که بتوانیم کریدور شمال به جنوب را تکمیل کنیم، گفت: در حال حاضر هم خط ریلی رشت به بندر کاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله ۴۰ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که خوشبختانه با تلاش‌های شرکت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح نیز امسال به اتمام برسد.

 در حاشیه مراسم ریل گذاری خط آهن رشت – کاسپین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دولت در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای توسعه شبکه ریلی کشور، تکمیل شبکه‌های ریلی را در برخی از استان‌ها از آن محروم بودند، آغاز کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: بعد از اینکه استان‌های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان به شبکه سراسری ریلی کشور متصل شدند، هم اکنون استان‌های اردبیل، کردستان، چابهار به زاهدان به طول ۷۰۰ کیلومتر، اقلید به یزد در حال اتصال به شبکه ریلی هستند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم این بود که بتوانیم کریدور شمال به جنوب را تکمیل کنیم، ادامه داد: براین اساس اتصال خط آهن خلیج فارس به دریای خزر با هدف استفاده تمام کشورهای حاشیه خزر و حتی دسترسی آسان کشور چین برای انتقال بار به خلیج فارس، در دستورکار قرار گرفت.

تکمیل راه آهن خزر به خلیج فارس در سال جاری

نوبخت گفت: برای اتصال خط ریلی خزر به خلیج فارس، این ارتباط در محدوده قزوین قطع بود که خوشبختانه ارتباط ریلی قزوین به رشت برقرار شده و در حال حاضر هم خط ریلی رشت به بندر کاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله ۴۰ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که خوشبختانه با تلاش‌های شرکت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح نیز امسال به اتمام برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اعتبار ریل گذاری این مسیر از فصل مطلوبی تامین شده، تصریح کرد: امیدواریم با تکمیل این قطعه نهایی رشت به کاسپین، بتوانیم در طول سال جاری مسیر ریلی خلیج فارس به دریای خزر را کامل کنیم.

وی افزود: با برقراری این اتصال غیر از اینکه شهر صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در گیلان می‌توانند بار خود را به اقصی نقاط کشور از طریق خط ریلی انتقال دهند، بلکه ارتباط جهانی نیز در این مسیر برقرار می‌شود، زیرا کشورهای همسایه هم می‌توانند از این مسیر تردد کنند لذا از این جهت برای ما بسیار پراهمیت است.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور ضمن تبریک به ملت ایران به مناسبت توسعه خطوط ریلی کشور، خاطرنشان کرد: توسعه خدمات ریلی در همه جای کشور چه روی زمین و چه زیر زمین به صورت مترو (در شهرهای بزرگ نظیر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد) در راستای اجرای بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که بر توسعه شبکه ریلی تاکید داشته است.

بیشتر بخوانید:

اولین خط ریلی انرژی خورشیدی جهان در انگلیس آغاز به کار کرد

با سریع‌ترین قطار های جهان آشنا شوید

تراموای کاملا خودران در شانگهای

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

آخرین خبر از واردات خودرو ؛

پاسخ به ابهامات واردات خودرو لادا روسیه / پای گروه بهمن در میان است؟

در پی انتشار اخباری مبنی بر واردات لادا روسیه دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو توضیحاتی داد. وی همچنین از...

سهام پارس خودرو به صورت بلوکی واگذار می شود؛...

شرکت سایپا آگهی فراخوان متقاضیان جهت واگذاری سهام شرکت پارس خودرو را منتشر کرده است. کدام شخص حقیقی یا حقوقی می تواند مالک بعدی...

کشنده پیلسان بررسی شد؛ چقدر ارزش خرید دارد؟

کشنده پیلسان با موتور و گیربکس ارتقا یافته قرار است وارد بازار شود. این کشنده تحت لیسانس شرکت مان چه مشخصات ظاهری و فنی...

آخرین اخبار از واردات کامیون ؛ شرط اسقاط کامیون...

واردات کامیون شرایطی دارد که باعث شده است کامیون های وارد شده در گمرک کشور خاک بخورند. در آخرین اخبار شرط اسقاط کامیون گره...

بازار خودرو ترکیه از امروز محدود خواهد شد

بازار خودرو ترکیه امروز با شوک خبری بزرگی بیدار شد. روز گذشته رسماً اعلام شد که از امروز خریداران خودروهای صفر کیلومتر بلافاصله نمی‌توانند...

پست‌های مرتبط