13.2 C
Tehran
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

زمان آغاز جریمه خودروهای بدون معاینه فنی اعلام شد

از دست ندهید

چه خودروهایی با کمتر از 100 میلیون تومان در بازار معامله می شوند؟

در بازار خورو چه خودروهایی با کمتر از 100 میلیون تومان در بازار معامله می شوند؟ بیت ران - در...

شرایط فروش جک J4 اتوماتیک ویژه بهمن 98 [به‌روزرسانی]

جک J4 اتوماتیک یک خودرو چینی است که با همکاری کرمان موتور برای گرفتن سهم بیشتری از بازار اتوماتیک‌های...

تاثیر کرونا بر بازار خودرو و پیش بینی وضعیت سال آینده + جدول قیمت

در دو هفته اخیر به علت تاثیر کرونا بر بازار خودرو خرید و فروش خودرو در بازار به صفر...

زمان آغاز جریمه خودروهای بدون معاینه فنی از سوی رئیس پلیس راهور ناجا اعلام شد.

بیت ران – سردار سیدکمال هادیانفر در مورد سهم پلیس راهور در مقابله با شیوع کرونا افزود: برابر قانون ماده ۸ هوای پاک، خودروهایی که بدون معاینه فنی هستند زمانی که از جلو دوربین ها راهنمایی و رانندگی عبور کنند، روزانه ۵۰ هزار تومان بدون استثنی جریمه می شوند.
وی ادامه داد: این قانون منجر شده بود تا مراجعات مردم به مراکز مغاینه فنی به ویژه در ایام نوروز افزایش یابد.

سردار هادیانفر اضافه کرد: از آنجا که امسال شرایط شیوع کرونا در کشور پیش آمد و با آمدن نوروز نیز بحث سفرها در ذهن مردم تداعی می شود، مراجعه مردم به سمت مراکز معاینه فنی شدت گرفت.

ابلاغیه به پلیس در همه استان ها

وی ادامه داد: از موضوعاتی که در جاده ها توسط پلیس کنترل می شود، بحث معاینه فنی خودروها است، براین اساس به همه استان ها ابلاغ شد تا هیچ خودوریی تا ۱۵ اردیبهشت ماه به دلیل نداشتن معاینه فنی توسط دوربین ها جریمه نشوند مگر اینکه این بیماری شدت بگیرد و در صورت برگشت به شرایط طبیعی قوانین به حالت اولیه خود باز گردد.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: از سوی دیگر اعلام شد تا افرادی که مدت قانونی گواهی نامه رانندگی آن ها به اتمام رسیده نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه جریمه نشوند زیرا از دیگر موضوعاتی که توسط پلیس در راه و جاده ها کنترل می شود، مدت قانونی گواهینامه های رانندگی است.

جریمه خودروهای بدون معاینه
پارکینگ خودورهای توقیف شده

پس از ۱۵ اردیبهشت ماه شرایط به حالت اولیه باز می گردد

سردار هادیانفر افزود: پس از ۱۵ اردیبهشت ماه شرایط به حالت اولیه باز می گردد و جریمه خودروهای بدون معاینه فنی به روال عادی بر می گردد و افراد نمی توانند برای تمدید تاریخ گواهی +۱۰ و مراکز پزشکی برای انجام معاینات لازم مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در موضوع کرونا همه دستگاه ها نقش ایفا کرده و یکی از سازمان هایی که نقش جدی در فاصله گذاری اجتماعی  داشت، پلیس راهور بود.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی افزود: براساس ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا از هشتم فروردین ۹۹ ابلاغ شد تا فاصله گذاری اجتماعی در تردد بین شهرها و  استان ها اجرا شود، در استان و شهرها معابر زیادی وجود دارد، بر این اساس بیش از ۷۰ درصد معابر غیر ضروری را با موانع غیر طبیعی مسدود و ۳۰ درصد معابر را برای کنترل ترددها باز گذاشتیم.

سردار هادیانفر افزود: پلیس راهور ۷۱۵ معبر ورودی را در سراسر کشور با استقرار گشت های پلیس به صورت شبانه روز با همکاری سازمان هلال احمر کنترل کرد تا گسستی در زنجیره بیماری و شیوع آن ایجاد شود.

وی گفت: به رغم اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع توقیف وسائل نقلیه به مدت یک ماه و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای افرادی که از دستور پلیس استنکاف می کند را ابلاغ کرد اما به همکاران خود تاکید کردیم تا جایی که ممکن است از برخوردهای ارشادی و نه قهریه استفاده کنند.

جریمه خودروهای بدون معاینه

توقیف کمتر از ۵ هزار خودرو در نوروز ۹۹

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: گزارش های دریافتی نشان داد حدود ۴۸۰ هزار خودرو با توصیه و ارشاد و بدون اعمال قانون و جریمه از ادامه سفر بازداشته و به شهرهای خود بازگشتند. کمتر از پنج هزار خودرو توقیف و ۴۲ هزار وسیله جریمه ۵۰۰ هزارتومانی شدند.

وی در مورد تجهیزات پلیس راهور در روزهای کرونایی گفت: در ابتدای شیوع بیماری کمبود تجهیزات بهداشتی در کشور وجود داشت که پلیس راهور نیز مشمول این کاستی ها شد و همکاران با کمبود شدید تجهیزات روبرو بودند اما ایثارگرانه وارد عمل شدند و توانستند ماموریت خود را به سرانجام برسانند.

رئیس پلیس راهور گفت: در ابلاغ بعدی موضوع رفع محدودیت در ترددهای بین شهرها در استان اعلام شد و ۴۰ درصد بار پلیس کاسته شد و ابلاغ بعدی رفع محدودیت بود و ماموریت ما در این بخش نیز به پایان رسید.

وی افزود: درابلاغ جدید که طرح فاصله گذاری اجتماعی و بحث اصناف و حمل و نقل عمومی مطرح شد پلیس راهور در این زمینه مسئولیتی نداشت مگر در محدودیت های شهری و ترددها و طرح زوج و فرد که درنهایت سعی کردیم همگام با ستاد ملی مقابله با کرونا حرکت کنیم.

به گزارش ایرنا، سردار هادیانفر ادامه داد: در زمینه طرح فاصله گذاری اجتماعی به گونه ای مدیریت شد تا مردم اقبالی به استفاده از وسائل نقلیه عمومی نشان نداده و از خودروهای شخصی خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

کم ترین مقدار جریمه برای توقیف خودرو چقدر است؟

خدمات ترخیص خودرو در دفاتر پلیس + ۱۰ تسهیل شد

هزینه نقل و انتقال خودرو در سال ۹۹ چقدر تمام می شود؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

موتورشویی خودرو چیست؟ + روش انجام آن در خانه

اهمیت موتورشویی خودرو چیست؟ هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟ موتورشویی غیراصولی چه آسیبی به خودرو می...

بوگاتی بولید تولید شد؛ این ابرخودرو را از نزدیک...

بوگاتی بولید تولید شد؛ این ابرخودرو را از نزدیک بشناسید. بیت ران - مشهورترین برند سازنده ابرخودروهای دنیا، محصولی جدید با نام بولید معرفی کرده...
ایران خودرو اعلام کرد:

توقف تولید هایما ؛ شرایط تبدیل تعهدات باقیمانده اعلام...

شرکت ایران خودرو در قالب یک بخشنامه از توقف تولید خودروی هایما خبر داد. بیت ران - شرکت ایران خودرو با انتشار یک بخشنامه به...

قیمت محصولات سایپا گران شد + جدول قیمت جدید...

قیمت محصولات سایپا گران شد. در ادامه جدول قیمت جدید 5 محصول سایپا را بخوانید. بیت ران - براساس فهرست قیمت رسمی منتشر شده توسط...

کاهش قیمت موتورسیکلت + جدول قیمت روز موتورسیکلت

در این گزارش که از این پس به صورت هفتگی منتشر می شود می توانید قیمت روز انواع موتورسیکلت و دلایل کاهش قیمت موتورسیکلت...

پست‌های مرتبط