دلایل انفجار باتری خودرو چیست؟

دلایل انفجار باتری خودرو چیست؟

ترکیدن باتری خودرو دلایل مختلفی دارد اما اصلی ترین دلیل آن اتصال کوتاه مدت در دو سر قطب های آن است.

بیت ران – گاهی به دلیل تست قدرت ترکیدن باتری خودرو، اتفاق می افتد. این امر می تواند بصورت دستی انجام شود که کاری غلط و فوق العاده خطرناک است.

باتری خودرو

اصلی ترین دلایل ترکیدن باتری خودرو

۱- اصلی ترین دلیل ترکیدن باتری خودرو اتصال کوتاه است

یکی از اصلی ترین دلایل ترکیدن باتری خودرو، به وجود آمدن اتصال کوتاه در دو سر قطبهای آن است. این امر می تواند بصورت دستی انجام شود که یا برخی از تعمیرکاران جهت تست قدرت باتری این کار را انجام می دهند و یا توسط استارت سیستم، بدلیل معیوب و یا کثیف بودن کلکتور سیم پیچ آن رخ می دهد.

۲- شارژ بیش از حد مجاز 

دلیل دیگری که می تواند باعث به وجود آمدن شرایط ترکیدن باتری شود، شارژ بیش از حد مجاز آن توسط شارژر یا دینام است. به همین دلیل باید سطح ولتاژ شارژ نگهداری باطری که پیوسته روی آن قرار دارد کنترل شود.

۳- مسدود شدن دریچه ها دلیل بعدی است

در صورتی که دریچه های خروج بنا به هر دلیلی مسدود شوند، بخار اسید در داخل باتری جمع شده و سبب ترکیدن باتری خودرو می شود. لذا باید باتری ها را  در کنار هم قرار داد و یا بست روی باطری را محکم کرد.

۴- عدم نگهداری  مناسب باتری

سرویس و نگهداری باتری و سیستم شارژ آن باید در دوره های زمانی مناسب به دقت انجام پذیرد، و همچنین قطبهای باتری و سر باتری که به آن متصل هستند تمیز باشند و به اصطلاح سولفاته نباشند. تا عمر مفید باتری افزایش یابد.

۵- عدم مرغوبیت باتری

مرغوبیت کالا یکی از مهمترین گزینه هایی است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. اگر در هنگام خرید به ازاء مرغوبیت هزینه بیشتری صرف شود کیفیت بالاتری دریافت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

عامل گرانی باتری خودرو چیست؟ / گارانتی ایرانی‌ها بیشتر است

عیب یابی و تعمیر خودرو/ اجرت تعویض و راه تشخیص مشکل باتری خودرو چیست؟

عیب یابی و تعمیر خودرو/ اجرت تعویض و راه تشخیص مشکل باتری خودرو چیست؟

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند