افزایش قیمت خودرو بعید است؛ رونمایی از 2 خودرو جدید در دهه فجر

از دست ندهید

آغاز پیش فروش بلیت قطار های نوروزی / قیمت بالا نمی رود

مدیرعامل شرکت راه آهن ضمن اعلام زمان آغاز پیش فروش بلیت قطار های نوروزی تاکید کرد که قیمت بلیت...

خودروهای با عمر بالا در بازار جهانی/ شرقی ها بیشتر عمر می کنند

خودروهای با عمر بالا و بیش از 15 سال، در بازار جهانی چه مدل و از کدام برندها هستند؟ بیت...

چرا ورود خودروهای تسلا به مراکز نظامی چین ممنوع شد؟

چین تردد خودروهای تسلا را در مناطق نظامی خود ممنوع کرده است اما چرا ؟ بیت ران - تسلا  در چین...

با توجه به گفته های دبیر انجمن قطعه سازان در گردهمایی جهادگران عرصه تولید و خودکفایی، ایران خودرو در دهه فجر دو خودرو را به کمک زنجیره تامین و قطعه سازان رونمایی خواهد کرد و امید می رود قیمت این خودرو ها عقلانی باشد چراکه جامعه ظرفیت افزایش قیمت خودرو را ندارد.

بیت ران – مازیار بیگلو ضمن اشاره به معرفی دو خودرو جدید توسط ایران خودرو افزود: «از مدیرعامل ایران خودرو برای اصلاح قیمت قطعات و پرداخت عادلانه مطالبات قطعه سازان متشکر هستیم.»

بیگلو با بیان این نکته که ما موفق به شکست تحریم ها شده و تا انتهای مسیر کنار خودروسازان خواهیم ایستاد، تصریح کرد: «جامعه ظرفیت افزایش قیمت خودرو در سال جاری را ندارد، قیمت مواد اولیه عقلانی نیست و باید با قیمت تمام شده این مواد به ما داده شود تا هزینه های تولید منطقی شود.»

کارشناسان صنعت خودرو معتقد هستند تا زمانی که نرخ ارز به ثبات نرسد شاهد افزایش قیمت خودرو تا پایان سال همچنین در سال آینده خواهیم بود. موضوع کاهش عرضه با بهانه‌های مختلف، به رویه همیشگی افزایش قیمت این محصول تبدیل شده است و با توجه به اینکه بازار خودرو به ثبات نرسیده، انحصار در این صنعت هر بار منجر به افزایش قیمت مجدد این کالا می شود.

افزایش قیمت خودرو

این عضو انجمن قطعه سازان در انتها خاطرنشان کرد: «هر زمان قیمت‌خودرو افزایش یافته، نارضایتی مردم از کیفیت بیشتر شده است.»

کیفیت خودرو در داخل کشور همواره از موضوعاتی بوده است که مورد انتقاد گروه های مختلف مردم و کارشناسان قرار گرفته است. بسیاری از کارشناسان کیفیت خودروهای داخلی را با توجه به برچسب های قیمتی آن ها و همچنین سطح درآمد مردم ناکارآمد دانسته و عده ای دیگر نیز معتقدند با توجه به تحریم های وضع شده علیه کشورمان امکان افزایش سطح کیفیت خودرو های تولید داخل وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

تأمین ۱۰ درصد از نیاز خودروسازان به کمک وزارت دفاع

مقایسه یک ماهه قیمت‌خودرو به همراه جدول قیمت

افزایش تولید خودرو راهکار برون رفت از وضعیت فعلی بازار خودرو

احتمال افزایش هزینه ترخیص خودرو های وارداتی دپویی بر اساس ارز نیمایی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

فساد در کروز ؛ زلزله فساد در صنعت خودرو ایران

فساد در کروز زلزله ای را در بخش های مدیریتی صنعت خودرو ایجاد کرده است شرکت کروز متهم است...

رئیس سابق پلیس راهور تهران بزرگ از دلایل کیفیت...

رئیس سابق پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه معلوم نیست پشت پرده چه خبر است و چه مافیا یی وجود دارد، گفت: کیفیت پایین...

با قوی ترین موتور برقی کشور آشنا شوید +...

قوی‌ترین موتور برقی کشور تماما ساخت داخل است. این موتورسیکلت برقی که ساخت یک شرکت دانش بنیان است چه ویژگی هایی دارد و چگونه...

ضرورت تنظیم موتور یا تون آپ خودرو +جدول اجرت...

تنظیم موتور یا تون آپ نگهداری و سرویس خودرو است. اما چرا برای خودرو ضروری است؟ اجرت تعمیر خودرو های داخلی در انواع مختلف...
بیت ران در رد توجیهات خودروسازان درباره باز نشدن ایربگ بررسی کرد:

استاندارد جهانی عملکرد ایربگ خودرو + دلایل عمل نکردن...

ایربگ خودروهای داخلی در کشور این روزها بجای آنکه فرشته نجات باشند، تبدیل به بلای جان شده اند. این تکنولوژی ارزشمند و حیاتی در...

پست‌های مرتبط