تمام آزادراه کشور به سیستم اخذ عوارض الکترونیکی مجهز می شوند

از دست ندهید

ناوگان بمب افکن‌های روسیه

توپولوف PAK DA بمب افکن آینده روس‌ها

توپولوف PAK DA یک بمب افکن پنهانکار با طرح بال پرنده است. این هواپیما احتمالا رقیبی برای بمب افنکن...

مسابقه لمان ۲۴ ساعته سال ۲۰۲۱ با قهرمانی تویوتا به پایان رسید

مسابقه لمان ۲۴ ساعته سال ۲۰۲۱ حساس‌ترین رقابت سالانه در تاریخ اتومبیل‌رانی با قهرمانی تویوتا به پایان رسید. بیت ران...

تولید مجدد پراید کلید خواهد خورد؟

با توجه به افزایش افسار گسیخته قیمت پراید آیا سایپا تولید مجدد پراید را کلید خواهد زد؟ بیت ران -...

پرداخت عوارض الکترونیکی چند وقتی است که در کشور آغاز شده است و اخیرا نیز خبر می رسد که به جای سیستم رایج اخذ عوارض، قرار است از سیستم پیمایشی استفاده شود تا پرداخت عوارض به شکل عادلانه تری توسط شهروندان انجام گیرد.

بیت ران – براساس سیستم پیمایشی رانندگانی که تردد کمتری دارند، رقم کمتری پرداخت می کنند و در مقابل رانندگان پر تردد نیز عوارض کامل مربوط به آزاد راه های کشور را به صورت الکترونیکی می پردازند.

بنابر اظهارات بهنام داودی، مدیرکل بهره‌برداری از آزادراه‌های کشور، تا پایان امسال تمامی آزادراه‌ها به سیستم اخذ عوارض الکترونیکی مجهز خواهند شد. چندی پیش این طرح به صورت آزمایشی در چهار آزادراه تهران-ساوه، قزوین-زنجان، تهران-قم و کرج قزوین اجرا شد. اکنون یازده آزادراه دیگر نیز به سیستم اخذ عوارض الکترونیکی مجهز خواهند گردید.

آشنایی با آزادراه‌های مچهر به سیستم پرداخت عوارض الکترونیکی

در مرحله دوم، آزادراه‌های همت-کرج و منطقه یک آزادراه تهران-شمال نیز به سیستم فوق مجهز خواهند شد.

یازده آزادراه دیگر نیز عبارتند از: قم-کاشان، کاشان-نطنز-اصفهان، زنجان-تبریز،کرج- قزوین، قزوین-رشت، ساوه-سلفچگان، تهران-تبریز، کنارگذر شمالی مشهد، مشهد-باغچه، بندرعباس-بندر شهید رجایی، ارومیه-تبریز و کنارگذر غربی اصفهان. عملیات نصب تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی در این آزادراه‌ها انجام شده و هم‌اکنون تست‌های لازم برای صدور مجوز‌های اجرایی، در حال برگزاری است.

البته پروژه آزادراه همت-کرج، به دلیل تداوم زمان اجرای پروژه تا سال آینده، مدت زمان بیشتری را برای بهره برداری نیاز خواهد داشت.

این درحالیست که قرار بود آزاد راه همت به کرج تا پایان سال 96 به بهره برداری برسد اما حالا در زمیستان سال 98 هنوز تاریخ دقیقی برای افتتاح این آزاد راه مهم اعلام نشده است.

علاوه بر مسیرهای گفته شده، قطعه چهارم آزادراه ارومیه-تبریز و محور بندرعباس-بندر شهید رجایی نیز در حال سپری کردن مراحل نهایی برای پیوستن به جمع آزادراه‌های مجهز به سیستم اخذ عوارض الکترونیکی هستند.

بیشتر بخوانید:

نرخ عوارض آزادراه‌ها اعلام شد ؛ عوارض ۲۱ درصد گران شده است

قیمت طرح ترافیک جدید تهران چقدر است و محدوده اجرای طرح جدید کجاست؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تولید خودرو برلیانس H330 با چراغ خاموش/پارس خودرو از قیمت آن به بیت ران گفت

پارس خودرو در حال تولید خودرو خودرو برلیانس H330 در این شرکت با تیراژ محدود و کاملا چراغ خاموش...

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا قوت گرفت. این گروه از خودروها شامل قیمت گذاری دستوری همچون خودروهای اقتصادی نیستند. بیت ران -...

موتور سایپا آریا سه سیلندر است / همراه مشخصات...

شرکت تیوان زیر مجموعه گروه بهمن نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی که با همکاری شرکت AVL اتریش ساخته شده است را معرفی کرد،...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت خودرو رفع شد. بیت ران - سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح...

با بزرگ‌ترین هواپیماهای جهان آشنا شوید

در این مطلب به بزرگ‌ترین هواپیماهای موجود در جهان خواهیم پرداخت. در بین این هواپیماها، نمونه‌های مسافری، باری و نظامی وجود دارند. بیت ران -...

پست‌های مرتبط