قیمت خودرو کاهش نمی یابد؛ پیش بینی کوتاه مدت بازار خودرو

قیمت خودرو کاهش نمی یابد؛ پیش بینی کوتاه مدت بازار خودرو

هرچند وزیر صنعت ادعا می کند که قیمت خودرو ها کاهش خواهد یافت اما در شرایط فعلی این اتفاق رخ نخواهد داد و راه حل رسیدن به قیمت های منطقی تر حذف قیمت‌گذاری دستوری است.

بیت ران _  احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان درباره پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان به جهت کاهش بدهی های آن ها و افزایش تولیداتشان گفت: «مصوبه پرداخت تسهیلات به خودروسازان مربوط به ۱ ماه گذشته شورای پول و اعتبار است اما هنوز مبلغی پرداخت نشده است. قرار بود که به هر یک از خودروسازان تسهیلات داده شود اما کار اساسی این است که قیمت‌ها درست شود. در شرایط فعلی راه حل رسیدن به قیمت های منطقی تر حذف قیمت‌گذاری دستوری است.»

وی ادامه داد: تنها در خصوص خودرو پراید سایپا سال گذشته ۷ الی ۸ هزار میلیارد تومان ضرر کرده است. وضعیت ایران خودرو نیز به همین صورت است. روش قیمت‌گذاری فعلی صحیح نیست البته یک سری شروط برای جلوگیری از ورود دلالان به این زمینه گذاشته شد اما با این وجود شرایط به خوبی پیش نرفت. صف و هجوم مردم به دلیل اختلاف قیمت کارخانه و بازار و پول‌های سرگردانی است که در بازار وجود دارد. قیمت پراید در بازار با کارخانه ۱۵ میلیون تومان اختلاف دارد و بازار هم کشش دارد. اجازه داده نمی‌شود خودرو در حاشیه بازار فروخته شود و به همین دلیل خودروسازان روز به روز زیان می‌کنند.»

قیمت خودرو

روش فروش مناسب چیست؟

دبیر انجمن خودروسازان در خصوص روش مناسب فروش خودرو نیز گفت: «قیمت هر کالایی را عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و خودروسازان تلاش می‌کنند تیراژ خودرو را افزایش دهند. تنها راه برای این که تقاضا کم شود این است که در زمان فروش خودرو و هنگامی که نوبت رسید هر چقدر حاشیه بازار بود آن مبلغ را از خریدار بگیریم. در نتیجه تقاضا کم خواهد شد و قیمت خودرو در بازار نیز پایین می‌آید و سایت‌ها فروش خودرو نیز به سرعت تکمیل ظرفیت نمی‌شود.»

وی در پایان اظهار کرد: «با هجوم دلالان برای خرید و تا زمانی که شرایط فروش به همین صورت باشد قیمت خودرو ها تکان نمی‌خورد.»

 

1 نظر

  • ناشناس ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ ۰۹:۳۹

    با با بی خود میکنن ضرر میکنن پراید آشغال رو ۵۰ میلیون میدن چه ضرری دلالها هم همه نفرات خودشون هستند مردم عادی یک ماشین هم ثبت نام نمیکنند یعنی نمیتونند ثبت کنند

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند