پر فروش ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ در بازار آمریکای شمالی

پر فروش ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ در بازار آمریکای شمالی

سال ۲۰۲۰ سرانجام فرارسید و اکثر خودروسازان آمار فروش خود در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرده‌اند و حالا می‌شود دید که کدام خودروها پر فروش‌ترین خودروهای آمریکا بوده‌اند.

بیتران- برای بازار آمریکا جای تعجبی ندارد که رتبه‌ی نخست را وانت‌های بزرگ به خود اختصاص داده باشند. در ادامه لیستی از ۱۰ خودروی پر فروش بازار آمریکا در سال ۲۰۱۹ را بررسی خواهیم کرد.

۱۰. تویوتا کرولاپرفروش‌ترین خودروهای آمریکای شمالی

فروش: ۳۰۴ هزار و ۸۵۰ دستگاه

محبوبیت تویوتا کرولا سبب شده تا این خودرو در لیست ۱۰ خودروی پر فروش بازار باشد. با وجود کاهش فروش خودروهای سدان و هاچ بک در سال‌های اخیر اما کرولا در سالی که گذشت توانست افزایش فروش ۳ دهم درصدی را تجربه کند.

۹. هوندا سیویکپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۳۲۵ هزار و ۶۵۰ دستگاه

هوندا سیویک نیز در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبلی افزایش فروش جزیی را تجربه کرد به طوری که ۱۱۰ دستگاه سیویک بیشتری در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ فروش رفت.

۸. تویوتا کمریپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۳۳۶ هزار و ۹۷۸ دستگاه

پر فروش‌ترین خودروسدان بازار آمریکا در سال ۲۰۱۹ تویوتا کمری بود. با وجود افزایش فروش خودروهای اس‌یو‌وی و کراس‌اور تویوتا کمری عملکرد خوبی در بازار از خود نشان داده‌اند. فروش آن تنها ۱.۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرد.

۷. شورولت ایکینوکسپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۳۴۶ هزار و ۴۸ دستگاه

شورولت ایکینوکس افزایش فروش ۴ درصدی را در سال ۲۰۱۹ تجربه کرد و تبدیل به پر فروش‌ترین خودروی شاسی بلند جنرال موتورز در سال ۲۰۱۹ شد.

۶. نیسان روگ (ایکس تریل)پر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۳۵۰ هزار و ۴۴۷ دستگاه

اگر شما نیز از دیدن رتبه‌ی نیسان روگ در این لیست تعجب کردید پس تنها نیستید. خودروهای شاسی بلند نیسان خیلی پر فروش هستند. هر دو مدل روگ (ایکس تریل) و روگ اسپرت (قشقایی) محبوبیت زیادی در بازار آمریکا دارند. با این وجود فروش نیسان روگ در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبلی ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد.

۵. هوندا CR-Vپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۳۸۴ هزار و ۱۶۸ دستگاه

هوندا CR-V مثل همیشه پر فروش و محبوب است و فروش آن در سال ۲۰۱۹ حتی ۱.۳ درصد نیز افزایش یافت.

۴. تویوتا RAV4پر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۴۴۸ هزار و ۷۱ دستگاه

تویوتا RAV4 پر فروش‌ترین خودروی شاسی بلند بازار آمریکا است و فروش آن نسبت به سال ۲۰۱۸ با افزایش ۴.۹ درصدی روبرو شد.

۳. شورولت سیلوارادوپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۵۷۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه

رتبه‌ی اول تا سوم این لیست در اختیار وانت‌های بزرگ آمریکایی است. سیلوارادو با کاهش فروش ۲ درصدی در سال ۲۰۱۹ مواجه شد و همین باعث شد که نتواند رتبه‌ای بهتر از سوم کسب کند.

۲. رمپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۶۳۳ هزار و ۶۹۴ دستگاه

مدل جدید رم پر فروش‌ترین خودروی آمریکا نیست ولی فروش آن ۱۸ درصد نسبت به سال قبلی افزایش پیدا کرد و در سال ۲۰۱۹ موفقیت بزرگی را در بازار کسب کرد.

۱. فورد سری Fپر فروش‌ترین خودروهای آمریکا

فروش: ۸۹۶ هزار و ۵۲۶ دستگاه

باز هم نام فورد سری F به عنوان پر فروش‌ترین خودروی بازار آمریکا دیده می‌شود. البته این خبر برای فورد خیلی خوب نیست چون فروش این مدل‌ها با کاهش ۱.۴ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ مواجه شد. در مقابل، افزایش فروش رم احتمالا عده‌ای از مدیران فورد را نگران کرده است.

بیشتر بخوانید:

جای خالی خودروهای هیبریدی در ایران

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند