افزایش قیمت روغن موتور و ضد یخ در بازار + جدول (به روز رسانی)

افزایش قیمت روغن موتور و ضد یخ در بازار + جدول (به روز رسانی)

در کنار زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین، اخباری در رابطه با افزایش قیمت روانکارهایی به گوش می‌رسد. افزایش قیمت روغن موتور از آن جمله است.

بیت ران – به‌دنبال افزایش هزینه تولید انواع روانکارها به‌ویژه روغن موتور، تولیدکنندگان این محصولات یا باید از کیفیت خود بکاهند یا قیمت‌ها را افزایش دهند. شرکت‌های تولید کننده روانکارها در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از چالش‌های خود در تولید سخن گفتند.براساس این گزارش، در کنار زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین، اخباری در رابطه با افزایش قیمت روانکار به گوش می‌رسد.

فعالان حوزه روانکار معتقدند عدم‌افزایش قیمت روانکارها منجر به تعطیلی خیلی از شرکت‌ها می‌شود. ازسوی دیگر اما افزایش قیمت این مواد مصرفی اساسی در خودروهای سنگین، منجر به نارضایتی رانندگان شده و حمل‌و‌نقل کشوری را مختل خواهد کرد.
از طرفی با بالا رفتن نرخ ارز،‌ مواد اولیه مصرفی در روانکارها افزایش قابل‌توجهی داشته است و تنها در یک مورد، قیمت ماده ادتیو درجه یک اروپایی از بشکه‌ای حدودا سه میلیون تومان به بشکه‌ای حدودا ۱۷ میلیون تومان رسیده و سبب شده تا بعضی از شرکت‌ها از نمونه چینی این ماده استفاده کنند؛ بنابراین در حال حاضر شرکت‌ها بین دو راهی افزایش قیمت یا کاهش کیفیت مانده‌اند.
در این مورد، حمیدرضا خلیلی، مدیرعامل شرکت نفت پارس و دبیرکل انجمن پالایشگاه روانکاری کشور از برنامه این شرکت برای عدم‌خروج ارز برای واردات روانکار، گفت: سعی کردیم کاری کنیم که محصولاتمان به لحاظ کیفی افت نکنند . وی افزود: این استنباط وجود دارد که روانکار خارجی نسبت به داخلی کیفیت بهتری دارد، در حالی که این موضوع در همه موارد نمی‌تواند درست باشد و ما نسبت به کیفیت حساسیت به خرج دادیم.

افزایش قیمت ضد یخ و روغن موتور

خلیلی ادامه داد: در قدم دوم سعی کردیم قیمت مناسبی برای محصولات لحاظ کنیم.
مدیرعامل نفت پارس در رابطه با احتمال افزایش قیمت روانکارها نیز گفت: با توجه به اینکه قیمت خوراک پالایشگاه‌های روغن‌سازی براساس ارز نیمایی محاسبه می‌شود و باقی ملزومات تولیدی در حوزه‌های دیگر نیز افزایش قیمت داشته‌اند، انتظار می‌رود تا افزایش قیمت، متناسب با این هزینه‌ها باشد.
امیر چابک‌زاده، مدیرعامل شرکت شیمی الوند جی نیز در رابطه با تهیه روغن پایه مصرفی این شرکت گفت: به‌دلیل مشکلات ارزی، برای واردات مواد اولیه به مشکل برخورده ایم.
وی با انتقاد از عدم‌اجازه برای افزایش قیمت روغن موتور افزود: پارسال فقط ۹ درصد اجازه افزایش داده‌اند و برنامه‌ریزی قیمتی برای امسال نیز مشخص نیست.

این در حالی است که  که اجرت تعمیر خودرو با تایید اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران، ۲۰ درصد گران شد.به گزارش بیت ران بنابر لیستی که در اختیار تعمیرکاران خودرو قرار گرفته، قیمت های جدید اجرت تعمیر اعلام شده است.

اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران زیر نظر اتاق اصناف تهران، اجرت تعمیر خودرو را گران کرد. لیستی که در اختیار تعمیرکاران زیر نظر اتحادیه قرار دارد، برای سال ۹۸ قابل اجرا ست.

قیمت روانکار روغن موتور و ضد یخ

بیشتر بخوانید:

*رینگ های اسپرت ۳ برابر گران تر شده اند/قیمت ها دست چند تاجر است

*اجرت جدید تعمیرات انواع ام وی ام و ماکسیما اعلام شد + قیمت

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند