بیمه رانندگان به همه تاکسی رانان تعلق خواهد گرفت

از دست ندهید

بازار خودرو ترکیه از امروز محدود خواهد شد

بازار خودرو ترکیه امروز با شوک خبری بزرگی بیدار شد. روز گذشته رسماً اعلام شد که از امروز خریداران...

دیسک ترمز خنک شونده چیست و چگونه به عملکرد بهتر ترمزگیری کمک می کند؟

مکانیزم دیسک ترمز خنک شونده طوری طراحی شده است که با بهره‌گیری از جریان هوا، سیستم ترمز را خنک...

کدام خودروها مشمول قیمت‌گذاری جدید نمی‌شوند؟

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تعریف خودروسازان از خودروهای انحصاری، گفت: «سمند، پژو، تیبا و...

گفته می شود  اگر سازمان تامین اجتماعی همکاری نماید لیست‌های افراد واجد شرایط برای دریافت 50 درصد یارانه حق بیمه تأمین اجتماعی به روز رسانی خواهد شد و در صورت امکان تمام رانندگان تاکسی می توانند از این بیمه رانندگان استفاده نمایند.

بیت ران _ مرتضی ضامنی در رابطه با بیمه تأمین اجتماعی رانندگان تاکسی اظهار داشت: «امکان دریافت بیمه تامین اجتماعی برای رانندگان تاکسی از سال 1386 فراهم شده است اما از سال 1392 لیست افراد واجد دریافت این بیمه به روز رسانی نشده و از طرف دیگر نیز به اعتقاد ما تعدادی از افرادی که از یارانه مربوط به این بیمه‌ای استفاده می‌کنند راننده نیستند و باید از گردونه حذف شوند.»

بیمه رانندگان

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در ادامه افزود: «ما پیشنهاد دادیم یک خط ارتباطی برخط بین سامانه مرکزی وزارت کشور و سازمان تأمین اجتماعی برقرار شد که با این اتصال، افرادی که ذی‌حق نیستند حذف و فضا باز خواهد شد تا بتوانیم افراد جدیدی را برای دریافت حق بیمه رانندگان اضافه کنیم. البته قول داده شده که در سال جاری این برقراری ارتباط، اتفاق بیفتد تا بتوانیم براساس سقف اعتباری که در قانون بودجه وجود دارد افراد مازاد را حذف و افراد جدید را بیمه اضافه کنیم.»

ضامنی ادامه داد: «این مورد شامل رانندگان پلاک “ت”، آژانس‌ها و وانت بارها می‌باشد که اگر این لیست‌ها به‌روز شود با توجه به خارج شدن بسیاری از این افراد از این حوزه‌های ذکر شده به دلیل اینکه ارسال اطلاعات آن زمان به صورت سیستمی نبوده و بصورت CD تحویل تأمین اجتماعی می‌گردید و هر آژانس می‌توانست آمار بیشتری ارائه کند، رانندگان بیشتری می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند.»

400 هزار تاکسی موجود در کشور بیمه خواهند شد

گفته می شود که براساس اطلاعاتی تاکسیرانی در کل کشور 318 هزار تاکسی وجود داد که این آمار با در نظر گرفتن رانندگان کمکی تقریباً 400 هزارنفر می‌شود که همگی دارای شناسنامه بهره‌برداری هستند و در سازمان مرکزی تاکسیرانی اطلاعاتشان ثبت شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پایان اظهار کرد: «با پالایش و شفاف سازی در فهرست افراد برخوردار از بیمه رانندگان در سازمان تامین اجتماعی که 50 درصد اعتبار آن را دولت تامین می‌کند، می‌توان شرایط برخورداری بخش عمده‌ای از رانندگان زحمت کش این حوزه را که تا کنون از این امکان محروم بوده‌اند، فراهم کرد.»

بیشتر بخوانیم:

خودروهای گران‌قیمت در حراجی Scottsdale 2019
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

افزایش قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور + موتوری که شبانه ۹۰ میلیون گران شد!

قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور برای سومین بار در سه ماه گذشته گران شد. میانگین افزایش قیمت، ۲۰ درصد...

مجلس موافق واردات خودروهای دست دوم ؛ واردات خودروهای...

با موافقت مجلس برای واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از  پنج سال ، احتمال واردات خودروهای دست دوم به ایران قوت گرفت. بیت ران...

کیو جی موتور برند لوکس بنلی وارد ایران شد

کیو جی موتور که برند لوکس‌تر بنلی است توسط کویر موتور وارد ایران شده و به زودی وارد بازار می‌شود. با سه محصول جدید...

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد‌ تومان رسیده است. عمده این بدهی به زنجیره تامین یا همان صنعت قطعه‌‌سازی خودرو است. بیت ران -...

آئولوس یی شوئن مکس، سدان هیبریدی ۳۳۵ اسب بخاری...

آئولوس یی شوئن مکس به عنوان یک محصول وارداتی قرار است به زودی از سوی ایران خودرو به‌فروش برسد. ۴ هزار دستگاه این سدان...

پست‌های مرتبط