خودروی پلاک گذر موقت قابل نقل و انتقال و خرید و فروش نیست

از دست ندهید

میرسلیم به بیت ران پاسخ داد: موتور چینی روی رانا تمام الکتریکی

در ماه گذشته ایران خودرو از رانا تمام الکتریکی رو نمایی کرد. که با درصد زیادی بومی سازی همراه...

زیباترین فرودگاه‌های جهان در کدام کشورها هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

در زیباترین فرودگاه‌های جهان علاوه بر معماری ویژه می توان از امکانات متنوع و حتی رایگان استفاده کرد. بیت ران...

گرندپری عربستان سعودی؛ همیلتون برنده شد و رقابت برای قهرمانی فصل به ابوظبی کشید

گرندپری عربستان سعودی شب گذشته تنش ها و جنجال های بسیاری را شاهد بود. از برخورد همیلتون و فرشتپن...

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا هشدار داد: خودروی پلاک گذر موقت قابل نقل و انتقال و خرید و فروش نیست و پلاک ملی نمی‌گیرد.

بیت ران – سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه در فضای مجازی خودرو‌های پلاک گذر موقت خرید و فروش می‌شود افزود: این اقدام غیرقانونی است و این خودرو‌ها قابل نقل و انتقال و خرید و فروش نیستند.
وی افزود: خودرو‌های گذر موقت برابر دستورالعمل صادره اگر از کشور امارات وارد کشور شده باشند حداکثر یک ماه اجازه تردد دارند که این مدت تمدید نمی‌شود. از سوی دیگر این خودرو‌ها اگر از کشور افغانستان یا کشور‌های حوزه خلیج فارس بجز امارات وارد کشور شوند دو ماه اجازه تردد دارند که این مهلت نیز قابل تمدید نیست.
به گفته رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا خودرو‌هایی که از سایر کشور‌ها و از جمله کشور‌های اروپایی وارد کشور شوند نیز ۳ ماه اجازه تردد داشته و سه ماه دیگر نیز می‌توانند در صورت احراز شرایط لازم در کشور تردد داشته باشند و تمامی این خودرو‌ها پس از پایان مهلت باید از کشور خارج شوند.

*هندی‌ ها از آنچه می‌بینید، به شما نزدیک‌ترند

*رنگ های مختلف پلاک ها بیانگر چه تفاوتی در خودروها هستند؟

*فیس لیفت های جدید چینی در راه ایران / با مدل ها آشنا شوید

*پلیس راهور ناجا اعلام کرد ؛ جزئیات شماره گذاری خودروهای گذر موقت

وی با اشاره به این که تنها افرادی که خودروی پلاک گذر موقت را وارد کشور می‌کنند اجازه تردد با آن‌ها را دارند افزود: هیچ فرد دیگری اجازه رانندگی با این خودرو‌ها را ندارد و با فرد متخلف برخورد می‌شود.
رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا تاکید کرد: این خودرو‌ها در صورتی که در پایان دوره‌ای که مجوز تردد دارند از کشور خارج نشوند کالای قاچاق محسوب شده و پلیس ضمن توقیف خودرو فرد متخلف را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.
وی گفت: در عین حال خودرو‌های متقاضی پلاک گذر موقت از هر مرزی که وارد کشور می‌شوند باید در اولین مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرزی پلاک گذر موقت بگیرند و پس از آن اجازه تردد در کشور را دارند. در غیر اینصورت این خودرو‌ها توسط پلیس توقیف و امکان تردد نخواهند داشت.
به گزارش سایت راهور، سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو با سوء استفاده از آگاهی نداشتن شهروندان نسبت به فروش خودرو‌های گذر موقت با ترفند‌های مختلف اقدام می‌کنند افزود: شهروندان آگاه باشند که به هیچ عنوان این خودرو‌ها قابل خرید و فروش نیستند و این افراد کلاهبردار بوده و قطعاً خریدار با ضرر مالی مواجه خواهد شد.

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

Ami ارزان‌ترین خودرو برقی ترکیه، در یک هفته ۱۹۸ میلیون گران شد

Ami از سوی سیتروئن به تازگی در کشور ترکیه رونمایی و قیمت فروش آن تعیین شد. این خودرو برقی...

توافق تولید مشترک خودرو ایران و روسیه در ایران

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از توافق با مقامات روسی برای تولید مشترک خودرو ایران و روسیه در ایران خبر داد. بیت ران - علیرضا...

سقوط اف ۱۴ / تام کت در اصفهان

صبح ۲۸ خرداد یک فروند جنگنده اف ۱۴ / تام کت در نزدیکی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان دچار سانحه شد و سقوط کرد. بیت...

زمزمه‌ی فروش پارس خودرو ؛ ایران خودرو مالک قدیمی‌ترین...

این روزها بیش از هر زمان دیگری زمزمه‌ی فروش پارس خودرو به گوش می‌رسد. براساس اخبار رسیده آیا ایران خودرو مالک قدیمی‌ترین خودروساز ایران...

خودروهای برقی در ترکیه و هزینه شارژ آنها طبق...

خودروهای برقی در ترکیه در حال تثبیت جایگاه خود در بین خریداران هستند. تنها در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۲ تعداد ۱۰۷۳ خودرو برقی...

پست‌های مرتبط