کاهش تولید انواع خودرو به روایت وزارت صنعت چه تاثیری بر قیمت خودرو دارد؟

کاهش تولید انواع خودرو به روایت وزارت صنعت چه تاثیری بر قیمت خودرو دارد؟

آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت از کاهش تولید انواع خودرو در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ خبر می دهد.

بیت ران – آمار منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۱۹۷ هزار و ۷۷۷ دستگاه انواع خودرو در سه ماهه نخست سال ۹۸ و کاهش ۴۰.۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷ خبر می دهد.

۱۸۴ هزار و ۴۴۳ دستگاه خودروی سواری در سه ماهه نخست امسال در کشور تولید شد که در مقایسه با تولید ۳۱۵ هزار و ۴۹۸ دستگاه سواری در بهار ۹۷، افت ۴۱.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

بررسی آمار نشان می دهد؛ در این مدت، ۳۲ دستگاه ون و ۱۲ هزار و ۱۲۶ دستگاه وانت از سوی خودروسازان تولید شد و این آمار در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته به ترتیب کاهش ۸۶.۹ درصدی و ۱۳.۵ درصدی داشته است.

لازم به ذکر است؛ در مدت یاد شده، تولید مینی بوس و میدل باس با افت ۵۵.۳ درصدی به ۲۱۸ دستگاه رسید و همچنین تولید اتوبوس با کاهش ۶۲.۹ درصدی به ۸۵ دستگاه رسید.همچنین بررسی آمارهای وزارت صنعت در بهار ۹۸ حاکی از تولید ۸۷۳ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده است که در مقایسه با بهار ۹۷ کاهش ۷۷.۳ درصدی داشته است.

 

*پیش‌بینی روند بازار خودرو در شش ماه دوم سال ۹۸

*امسال، پژو ۳۰۱ با همکاری صنایع نظامی تولید می‌شود

*احتمال تولید تندر ۹۰ و ساندرو با موتور سمند EF7 ؛ پایان مراحل آزمایش

 

در حالی وزارت صمت خبر از کاهش تولید خودرو در سه ماهه اول امسال می دهد که یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو در ماه های اخیر کمبود عرضه از سوی تولیدکننده ها به بازار است.

در این باره  پس از انتشار تصاویری از انبارهای ایران خودرو و مطرح شدن موضوع انبار خودرو در پارکینگ های خودروسازان، وزارت صمت در اخطاری به خودروسازان؛ با تاکید وزیر مبنی بر اینکه به هیچ عنوان نباید خودرو را به پارکینگ‌ها بفرستند، اعلام کرد که خودروسازان مکلف شدند پس از تولید خودرو را به بازار بفرستند تا جلوی گرانی گرفته شود.

و حالا باید دید کاهش تولید چه نتیجه ای در بازار خودرو و بر قیمت ها خواهد داشت.

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند