30.6 C
Tehran
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

صدور بیمه‌ نامه افت قیمت برای خودروهای زیان دیده + جزئیات

از دست ندهید

چگونه از خدمات پس از فروش ایران خودرو در منازل استفاده کنیم؟

خدمات پس از فروش ایران خودرو برای کاهش ترددهای غیر ضروری، در منازل به مشتریان ایران‌خودرو ارائه می شود. بیت...

میتسوبیشی میراژ فیس لیفت 2020 معرفی شد

میتسوبیشی از مدل فیس لیفت میراژ برای سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد. مدل پایه‌ی این خودرو در بازار انگلیس ۷۵۰...

افزایش آمار تصادفات در کشور؛ کدام استان بیشترین تلفات رانندگی را دارد؟

موضوع آمار بالای تصادفات رانندگی در ایران، مسئله تازه ای نیست اما گویا علیرغم تمام سخت گیری ها، نه...

مدیرعامل بیمه تعاون (زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون) از صدور بیمه‌ نامه افت قیمت خودروهای زیان دیده برای نخستین باز در کشور از سوی این شرکت خبر داد.

بیت ران – یونس مظلومیمدیرعامل بیمه تعاون (زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون) از صدور بیمه‌ نامه افت قیمت خودروهای زیان دیده برای نخستین باز در کشور از سوی این شرکت خبر داد و گفت: مدت این بیمه نامه یکساله، پرداخت خسارت منوط به رأی دادگاه و شورای حل اختلاف و سقف بیمه دو میلیون تا ۵ میلیون تومان است.

وی افزود: شرکت بیمه تعاون اولین و تنها شرکت بیمه ای تعاونی در کشور است که در قالب تعاونی سهامی عام تأسیس شده و تحت نظارت بیمه جمهوری اسلامی ایران و وزارت تعاون نیز می باشد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت دارای ۷۰۰ سهام دار است که بیشتر سهام مربوط به شرکت های تعاونی و بانک توسعه تعاون می باشد، درباره اجرای سایر طرح‌های بیمه‌ای در کشور گفت: از جمله طرح‌های جدید طرح بیمه درمانی خانواده است که تلاش شده از طریق این طرح همه اعضای خانواده با حق بیمه مناسب تحت پوشش بالا قرار گیرند.

مظلومی با بیان اینکه در صنعت بیمه بیش از اینکه به سهم بازار توجه شود باید به کیفیت توجه کرد، اظهار داشت: در کل کشور ۳۰ شرکت بیمه فعالیت می کند که ۴۰ درصد بازار در دست شرکت بیمه دولتی است و مابقی ۶۰ درصد باقیمانده بین ۲۹ شرکت تقسیم می شود که سهم برابر باهم داریم.

رعایت رضایتمندی تمامی ذینفعان است

وی ادامه داد: استراتژی این شرکت رعایت رضایتمندی تمامی ذینفعان است که شامل سهامداران، بیمه گذاران، مشتریان، زیان دیدگان، نمایندگان فروش و کارکنان شرکت هستند و ذینفعان اصلی هستند و غیر از اینها، ذینفعان خارج از سازمانی است.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون با تأکید بر اینکه بیمه تعاون شرکت خصولتی نیست و ۱۰۰ درصد مربوط به حوزه بخش تعاون است، گفت: تمامی سهام این شرکت به صورت تعاونی و اساسنامه شرکت نیز تعاونی است.

وی افزود: برخی از شرکت‌های بیمه تمرکز ویژه‌ای در برخی حوزه‌ها دارند، اما استراتژی ما تنوع بوده و در تمامی رشته‌های بیمه‌ای از جمله بیمه های شخص ثالث، بدنه، درمان، مسیولیت، مهندسی و آتش سوزی فعالیت می‌کنیم و فقط در گرایش خاص تمرکز نکرده ایم.

مظلومی در خصوص همکاری با بیمه گران بین المللی گفت: بیمه گران خارجی به دلیل شرایط تحریم از بازار بیمه ایران خارج شدند و تحریم ها موجب شد با صنعت بیمه ایران همکاری نکنند.

 

*همه آنچه درباره اختلاف سایپا و بیمه وجود دارد و راه حل های شرکت های بیمه ای

*بدعهدی سایپا در تحویل خودروهای فروخته شده / جریمه دیرکرد پرداخت نمی شود

 

وی ادامه داد: تفاهم نامه هایی با اتاق تعاون ایران و وزارت تعاون منعقد کرده ایم که بر اساس آن تسهیلات و تخفیفاتی برای بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی دیده شده که شامل حق بیمه‌های مناسب‌تر و شرایط پرداخت مناسب است.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون افزود: متأسفانه صندوق‌های بیمه اجتماعی ما به اذعان متخصصان اقتصادی در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارند، ولی صنعت بیمه‌های بازرگانی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد؛ شاید دلیل آن نظارت سختگیرانه و منطقی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و مردم اطمینان دارند که شرکت‌های بیمه دچار مشکلی همانند صندوق‌های بیمه اجتماعی نمی‌شوند.

وی اضافه کرد: شرکت بیمه تعاون رشد با ثباتی در بحث سود آوری دارد و سرمایه شرکت در بورس به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است و فقط بحث‌های قانونی و ثبت شرکت‌ها باقیمانده که به زودی تمام خواهد شد و در بورس دارای شرایط مناسبی هستیم.

مظلومی گفت: شرکت بیمه تعاون در آذربایجان شرقی دارای ۴۵ نمایندگی است و افزایش سه برابری شعب در این استان در سه سال آینده جزو برنامه‌های ماست.

سایپا یکهزار میلیارد تومان به شرکت‌های بیمه بدهکار است

وی با بیان اینکه سایپا یک هزار میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهکار است، گفت: این شرکت خودروساز با وجود اینکه حق بیمه شخص ثالث را نقدی از خریداران خودرو دریافت کرده، اما از پرداخت این حق بیمه به شرکت‌های بیمه خودداری می‌کند.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون افزود: طبق قانون، سایپا در زمان فروش خودروهای صفر کیلومتر آنها را بیمه شخص ثالث می‌کند که شرکت‌های بیمه این اقدام را انجام می‌دهند، اما سایپا پولی را که از مردم گرفته، به بیمه‌ها نمی‌دهد.

وی گفت: سایپا در حالی سال ۹۷ از پرداخت تعهدات خود به شرکت‌های بیمه خودداری کرده که شرکت‌های بیمه، خسارت‌های مربوط به بیمه شخص ثالث این خودروها را نیز پرداخت کرده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

گزارش تصویری بیت ران

خط تولید کوییک آر پلاس + جزئیات مراحل تولید

خط تولید کوییک آر اس امروز 12 تیرماه به روی خبرنگاران باز شد. بیت ران - ظهر امروز 12 تیرماه...

کوییک +R در گزارش ویدئویی خبرنگار بیت ران ؛همراه...

کوییک +R را در یک گزارش ویدئویی کوتاه خبرنگار بیت ران مورد بررسی قرار داده است. بیت ران - کوییک +R  بیشتر در رنگ متفاوت...

کوییک آر پلاس و گزارش تصویری آن؛ نمای مختلف...

کوییک آر پلاس توسط شرکت سایپا معرفی شد.کوییک بیت ران - شرکت سایپا با تغییرات اندکی در تزئینات داخلی مانند تغییر شکل فرمان کوییک آر...

کوییک آر پلاس کوییک +R معرفی شد + تصاویر

کوییک آر پلاس / کوییک +R نام جدیدترین مدل از خانواده کوییک است که امروز 12 تیرماه معرفی شد. بیت ران – محصولات جدید گروه...

آیا طراحى کى ١٣٢ توان شکست دادن رقباى داخلى...

k132 خودرو تازه رونمایی شده ایران خودرو یک سدان کلاس C است که از نظر طراحی نظرات متفاوتی درباره آن وجود دارد. اما آیا...

پست‌های مرتبط