آغاز تولید پژو ۳۰۱ در ایران با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورویی

آغاز تولید پژو ۳۰۱ در ایران با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورویی

تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو پژو ۳۰۱ بدون حضور شرکت پژو در ایران آغاز شد. به گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مجموع ۶۰ میلیون یورو برای این خط سرمایه گذاری شده است.

بیت ران – هاشم یکه زارع در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ اظهارداشت: بعد از اینکه پژو ایران را ترک کرد، ایران خودرو داخلی سازی محصولاتی که قرار بود در قالب آن قرارداد مشترک پس از برجام تولید کند را آغاز کرد و بر این اساس مطابق قرارداد با این شرکت فرانسوی قرار بود خودروهای پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ تولید شود.

 

وی با بیان اینکه اما پس از ترک پژو به دلیل اینکه خودروی ۳۰۱ تیراژ بالایی دارد، در مرحله اول این خودرو را بدون اتکا به پژو تولید خواهیم کرد، افزود : هم اکنون ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ داخلی سازی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی سازی به ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

 

آغاز تولید پژو ۳۰۱

 

*آغاز تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ از ۲۴ تیر ماه با تکیه بر قطعات ساخت داخل

*پژو ۳۰۱ چگونه است و چه قیمتی دارد؟

وی تصریح کرد: این محصول در فاز اول ۱۰۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد و ظرف چهار سال میزان تولید آن به ۲۵۰ هزار دستگاه بدون اتکای به پژو خواهد رسید.

یکه زارع ادامه داد: اقدامات بسیار مناسبی در ایران خودرو به منظور شکل گیری پلتفرم داخلی صورت گرفته که به تدریج اثرات آن مشخص خواهد شد. این در شرایطی است که در شهریورماه امسال شاهد یک اتفاق خوب دیگر در ایران خودرو خواهیم بود.

 

آغاز تولید پژو ۳۰۱

به گزارش تسنیم، وی در پاسخ به این سؤال که چرا مجدداً همکاری با پژو در دستور کار قرار گرفت و پس از ترک آن این خودرو همچنان به نام پژو به بازار عرضه می شود، خاطرنشان کرد: به هر حال این محصولات متعلق به شرکت پژو است اما به دلیل ترک یکجانبه قرارداد، ما مسیر را ادامه داده و بدون اتکای به این مجموعه بر روی تولید آن متمرکز شده ایم.

به گفته یکه زارع ، برای این خط تولید در مجموع ۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری صورت گرفته است.

 

آغاز تولید پژو ۳۰۱

به فکر واردات باشیم صنعتگر نیستیم

همچنین سورنا ستاری معاون فناوری رپیس جمهور، در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه بدنه سازی چند منظوره محصولات جدید ایران خودرو، با اعلام اینکه صنعت خودرو از مونتاژکاری عبور کرده و به سمت تولید محدود پیش رفته است، اظهارداشت: این مهم در شرایطی انجام شده که محصولات مشترک قرارداد ایران خودرو با پژو هم اکنون در حال تولید از سوی طرف دوم قرارداد است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تا زمانی که به فکر واردات باشیم نمی توان اسم کار خود را صنعت بگذاریم، افزود: محصول تولیدی قرارداد مشترک ایران خودرو و پژو بعد از برجام به زودی از سوی ایران خودرو وارد بازار خواهد شد و نکته حائز اهمیت آن داخلی سازی ۶۰ درصدی قطعات است.

ستاری با بیان اینکه مجموعه ایران خودرو تلاش کرده تا قطعات باقیمانده در این خودرو را به مرز ۸۰ درصد داخلی سازی برساند، تصریح کرد: این در شرایطی است که با توجه به تحریم هایی که در آن قرار داریم، تامین قطعات سخت است و صنعت خودرو باید از این موقعیت استفاده کرده و دانش فنی را به کار گیرد. نا گفته نماند بعد از خروج پژو از ایران توقف قرار اتفاق داد اما اکنون به همت تولیدکنندگان داخلی محصول آن قرارداد وارد بازار خواهد شد.

 

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند