کاهش چشمگیر قیمت خودروهای مونتاژی‌ ؛ نبود نظارت بر قیمت خودروسازان

از دست ندهید

خودروسازان شش پرونده تعزیراتی در جریان دارند / نوسازی ۲۰۲ هزار خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه خودروسازان شش پرونده تعزیراتی در جریان دارند، از نوسازی ۲۰۲...

احتمال عرضه اپل کار قوت گرفت + جزئیات زمان و همکاران

با توجه به اینکه اپل برای ورود به صنعت خودروسازی، در حال مذاکره با تأمین‌کنندگان کره‌ای و ژاپنی است،...

قیمت روز خودروهای داخلی و وارداتی تغییر کرد

قیمت روز خودروهای داخلی و وارداتی در بازار دوازدهم بهمن ماه با تغییر همراه بوده است. بیت ران - بر...

رئیس اتحادیه فروشندگان در خصوص قیمت‌های خودرو در بازارگفت: به طور کلی روند بازار به صورت کاهشی بوده ضمن این که شاهد کاهش چشمگیر قیمت خودروهای مونتاژی‌ هستیم.

بیت ران – سعید موتمنی،‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو درباره قیمت‌های بازار اظهار کرد: در هفته اخیر روند قیمت خودرو در بازارکاهشی و به صورت لحظه‌ای بوده است و لازم به ذکر است که در این بازارخریدار وجود ندارد. طی روزهای گذشته با توجه به کاهش نرخ ارزبه این مسئله بیشتر دامن زده شد و خریدار به بازار مراجعه نمی‌کند. برخی از افراد با قیمت بالا خریداری کردند و برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که قیمت خودرو دوباره بالا می‌رود.

 

کاهش قیمت انواع خودروها

وی در رابطه با قیمت انواع خودروها در بازار گفت: اگر قیمت خودروهای مونتاژ را بررسی کنید بین ۷۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان کاهش صورت گرفته است. به عنوان مثال هیوندای اکسنت از ۳۷۵ به ۲۹۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ از ۴۸۰ به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است و حتی با این وجود نیز خریدار وجود ندارد. این شرایط برای محصولات داخلی و وارداتی نیز وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت قیمت تمامی خودروها با کاهش مواجه شده است. در حال حاضر قیمت‌های کاذب کاملا فروکش کرده و دلیل گرانی‌های اخیر خودرو نیز دستکاری قیمت‌ها بود.

 

*معایب و مزایای واردات خودروهای دست دوم ؛ چه تاثیری بر بازار می گذارد؟

*۴۵۰۰ خودرو ترخیص شد؛ چرا ترخیص خودروها از گمرک دردی از بازار دوا نمی کند؟

عدم نظارت بر قیمت خودروسازان

موتمنی درباره قیمت‌گذاری خودروسازان اعلام کرد: ما شورای رقابت را کنار گذاشیتم و نظارتی بر قیمت‌ها و عملکرد خودروسازان وجود نداشت. بر همین اساس خودروساز نیز تلاش می‌کرد تا کالای خود را با بالاترین قیمت بفروشد. در ادامه خودروساز فروش خود را متوقف می‌کند و ورودی را می‌بندد تا قیمت‌ها در بازار افزایش پیدا کند و بعد از آن محصولات خود را با پنج درصد کمتر از حاشیه بازار به فروش برساند. این مورد منطقی نیست و یک سری نیز از طرح ذکر شده حمایت می‌کردند. قیمت تمام شده کالا باید مشخص شده باشد و پس از آن اقدام به فروش کنند.

شورای رقابت ورود پیدا کند

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران در پایان گفت: قیمت هر کالایی را بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و ما شرایط رقابتی نداریم. در حال حاضر در زمینه خودرو انحصار داریم و باید درصد سود مشخص شده باشد. برای نمایشگاه‌دارن درصد سود تعیین شده است و در صورتی که خودرو با قیمت بالاتر فروخته شود، فروشنده باید جریمه پرداخت کند. زمانی التهابات فروکش می‌کند که خودرو در بازار وجود داشته باشد و در صورتی که قیمت بالا برای یک خودرو تعیین شود، خریدار که به سایت مراجعه می‌کند اقدام به خرید آن خودرو نخواهد کرد. شورای رقابت باید ورود پیدا کند و قیمت تمام شده خودروها مشخص شود.

منبع: گسترش‌نیوز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

در پی شیوع سویه امیکرون کرونا؛

محدودیت سفر و ممنوعیت سفر به ایران برای ۶۸ کشور اعلام شد

از سوی وزارت بهداشت ایران، محدودیت سفر و ممنوعیت سفر به ایران برای ۶۸ کشور اعلام شد. بیت ران -...

با توافق ترانزیتی خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد

با توافق ترانزیتی سه جانبه خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد. بیت ران - جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل‌ و نقل بین‌المللی...
بهترین جنگنده حال حاضر غرب در مانور پذیری

آشنایی با هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ جهان

هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ حال حاضر دنیا است. آمریکا به دلیل اهمیت بسیار بالا، این جنگنده را به هیچ کشوری نفروخته است. بیت ران...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 برای فروش...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 را برای فروش نقدی خودرو ها از سوی ایران خودرو خود اعلام شد. بیت ران - شرکت ایران...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می شود، ارزش خرید دارد؟ اگر واردات خودرو آزاد بود چه جایگزین هایی وجود داشت؟ بیت ران...

پست‌های مرتبط