افزایش نصب دوربین های پلاک خوان برای کشف خودروهای مسروقه

از دست ندهید

شرایط ثبت نام تست درایو دیگنیتی و فیدلیتی گروه بهمن چیست؟

شرکت بهمن موتور امکان ثبت نام تست درایو دیگنیتی و فیدلیتی را ایجاد کرده است. دیگنیتی و فیدلیتی محصولات...

شرط فروش فوق العاده برای 150 هزار دستگاه خودرو در نیمه دوم سال

وزارت صنعت، معدن و تجارت شرط فروش فوق العاده برای 150 هزار دستگاه خودرو را اعلام کرد که می...

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت، استفاده از دوربین های پلاک خوان به منظور کشف خودروهای مسروقه است، گفت: پلیس قصد دارد در آینده‌ای نزدیک با افزایش تعداد دوربین‌ها، نسبت به رصد سارقان در هر نقطه کشور اقدام کند.

بیت ران – به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محسن حسن خانی نقش دوربین‌های پلاک خوان را در افزایش سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی و ارتقای سطح کشفیات تأثیرگذار دانست و گفت: پلیس آگاهی در سالیان اخیر موفقیت‌های چشمگیری در راستای کشف علمی جرایم و بکارگیری تجهیزات نوین به دست آورده و با افزایش و تجهیز خودروهای گشتی به سامانه پلاک خوان، شناسایی و استرداد سریع اموال مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان این موضوع که یکی از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت، بکارگیری دوربین‌های پلاک خوان به منظور کشف خودروهای مسروقه است، آغاز فعالیت سامانه‌های پلاک خوان را از سال ۸۵ در ۵ استان کشور عنوان کرد و یادآور شد: در سال ۹۱، نسل جدید این دوربین‌ها با همکاری شرکت‌های دانش بنیان طراحی و به تعدادی از استان‌ها اختصاص یافت.

 

*جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی اعلام شد / مخالفت پلیس با افزایش همه جریمه ها

*خودروهایی که در مراکز معاینه فنی مردود می شوند/ کاهش جعل برگه‌های معاینه فنی

 

رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه به افزایش ۱۰۰ درصدی واگذاری دوربین های پلاک خوان به پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: این دوربین‌ها در مناسبت‌های مختلف همچون اربعین و تعطیلات نوروز ملکرد مطلوبی داشته اند و پلیس قصد دارد در آینده‌ای نزدیک با افزایش تعداد دوربین‌ها، نسبت به رصد سارقان در هر نقطه کشور اقدام کند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سرقت خودرو در برخی از موارد، سبب سرعت بخشیدن به سایر جرایم از جمله سرقت‌های مغازه، منزل، آدم ربایی و قتل میشود، تصریح کرد: پلیس آگاهی ناجا در راستای ناامن کردن محیط برای سارقان در نظر دارد عرصه را بر سارقان خودرو تنگ کند؛ به نحوی که در هر نقطه‌ای که قصد تردد داشته باشند تحت رصد دوربین‌های پلاک خوان قرار گرفته و بلافاصله با آنان برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

سردار حسن خانی به شهروندان توصیه کرد: از پارک خودرو در معابر تاریک و خلوت خودداری و در صورت امکان، نسبت به پارک وسیله نقلیه خود در پارکینگ‌های عمومی اقدام کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

تولید خودرو برلیانس H330 با چراغ خاموش/پارس خودرو از قیمت آن به بیت ران گفت

پارس خودرو در حال تولید خودرو خودرو برلیانس H330 در این شرکت با تیراژ محدود و کاملا چراغ خاموش...

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا

احتمال قیمت گذاری خودرو لوکس در بورس کالا قوت گرفت. این گروه از خودروها شامل قیمت گذاری دستوری همچون خودروهای اقتصادی نیستند. بیت ران -...

موتور سایپا آریا سه سیلندر است / همراه مشخصات...

شرکت تیوان زیر مجموعه گروه بهمن نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی که با همکاری شرکت AVL اتریش ساخته شده است را معرفی کرد،...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت...

ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح ساماندهی صنعت خودرو رفع شد. بیت ران - سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح...

با بزرگ‌ترین هواپیماهای جهان آشنا شوید

در این مطلب به بزرگ‌ترین هواپیماهای موجود در جهان خواهیم پرداخت. در بین این هواپیماها، نمونه‌های مسافری، باری و نظامی وجود دارند. بیت ران -...

پست‌های مرتبط