29.8 C
Tehran
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

پژو ۲۰۰۸ ، ۷۰ میلیون تومان گران تر شد/افزایش قیمت در محصولات داخلی و خارجی

از دست ندهید

اعلام شرایط پیش فروش نوروزی محصولات سایپا + جدول

شرایط پیش فروش نوروزی محصولات سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۵۱ ، تیبا ، کوییک و ساینا آغاز شد. بیت ران -...

انبوه خودروهای تاکتیکی ارس ۲ تحویل نیروهای مسلح شد

انبوه خودروهای تاکتیکی ارس ۲ طی مراسمی در اصفهان تحویل نیروهای مسلح شد. بیت ران - امیر سرتیپ حاتمی وزیر...
مشخصات فنی موتورسیکت های برقی ایرانی

قیمت موتورسیکلت برقی ایرانی

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت و تجاری سازی موتورسیکلت های برقی در ایران شده است. قیمت...

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: افزایش قیمت هم در محصولات داخلی و هم خارجی داشته‌ایم. در این بین پژو ۲۰۰۸ ، ۷۰ میلیون تومان گران تر شده است.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص وضعیت قیمت‌ها در بازار خودرو گفت: قیمت‌های خودرو در حال حاضر به‌صورت ساعتی تغییر می‌کند. در ۱۰ روز گذشته که از شروع کاری شرکت‌های خودروساز گذشته، عرضه‌ای صورت نگرفته چراکه اگر عرضه انجام می‌شد افزایش قیمت‌ها در بازار رخ نمی‌داد. پراید در حدود ۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ حدود ۲۱ میلیون تومان و سمند نزدیک به ۱۰ میلیون تومان نسبت به ۱۸ فروردین‌ماه افزایش قیمت داشته است. محصولات مونتاژی مانند سراتو از ۲۴۵ میلیون تومان به ۲۹۰ میلیون تومان یا خودرویی مانند پژو ۲۰۰۸ از ۲۷۰ به ۳۴۰ میلیون تومان افزایش رسیده است. در این مدت گروه پژو ۲۰۶ بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.

ریزش قیمت‌ها باعرضه مناسب

وی ادامه داد: به‌صورت کلی چه در محصولات مونتاژ و چه داخلی افزایش قیمت داشته‌ایم. زمانی که عرضه به‌صورت مناسبی در بازار انجام شود،‌ شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود اما این اتفاق از ابتدای سال تاکنون نیفتاده است. اگر یک روز وقفه نیز در این زمینه ایجاد شود هفته‌ها زمان خواهد برد تا اثرات آن را بتوان از بین برد. یک عده منتظر هستند تا ببیند که عرضه کدام کالا توسط شرکت سازنده کم می‌شود و به‌سرعت آن را خریداری کنند. افرادی که صاحب خودرو هستند به‌صورت سلیقه‌ای و روزانه قیمت‌ها را بالا می‌برند. اگر بخواهیم از التهاب بازار کم کنیم، حال هر کالایی که می‌خواهد باشد، باید آن کالا در بازار وجود داشته باشد. به‌طورکلی می‌توان گفت بازار به همین صورت باقی نمی‌ماند و در صورت عرضه مناسب شاهد ریزش قیمت‌ها خواهیم بود.

قیمت خودرو

تأثیر روانی موعد تحویل خودروسازان بر بازار

مؤتمنی در رابطه با نحوه عرضه خودروسازان گفت: عرضه به‌صورت قطره‌ای مناسب نیست و خودروسازان باید تیراژ تولید خود را افزایش دهند. فروش‌های فوری که توسط خودروسازان انجام می‌شود با موعد تحویل یک ماه است که زمان تحویل آن‌ها حتی به ۴۵ روز نیز می‌رسد. درصورتی‌که خودروسازان به‌جای یک ماه در مدت ۲۰ الی ۲۵ روز خودروها را زودتر از موعد تحویل دهند شرایط بازار تغییر پیدا خواهد کرد. این روند می‌تواند تأثیر روانی بر روی بازار و مشتریان خودرو داشته باشد.

پراید به ۵۱ میلیون تومان هم رسید! 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در مورد قیمت پراید گفت: در حال حاضر حدود ۴۹.۵ الی ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد که حتی تا ۵۱ میلیون تومان نیز قیمت آن رسید. درهرصورت قیمت‌ها باید توسط یک آنالیز دقیق نسبت به قیمت‌گذاری ورود پیدا کند. در این خصوص نمی‌توان به‌صورت حدسی وارد شد و تنها صحبت ما این است که هر خودرویی با هر قیمتی که به فروش می‌رسد به‌صورت دونرخی نباشد. تمام نابسامانی‌های موجود در بازار از وضعیت عرضه بازمی‌گردد.

 

گرانی ۱۰۰ میلیون تومانی وارداتی‌ها 

وی در پایان اشاره‌ای به بحث خودروهای وارداتی کرد: وضعیت قیمت وارداتی‌ها نیز همانند خودروهای داخلی است و با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. به‌طورکلی قیمت خودروهای وارداتی تحت تأثیر از قیمت محصولات داخلی است. تمامی خودروهای وارداتی نسبت به ۱۸ فروردین حداقل ۸۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند. باید این نکته را گفت که اگر اسم آزادی واردات خودرو بیاید قیمت‌ها تا ۴۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

منبع: گسترش نیوز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

دبیر انجمن سازندگان قطعه اعلام کرد:

خودروهای ناقص افزایش یافته اند؛ مقصر کیست؟

دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و...

دنا پلاس توربو اتوماتیک ؛ دلیل تاخیر در تحویل...

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن بیان دلیل تاخیر در تحویل دنا پلاس توربو اتوماتیک اعلام کرد: دو هزار دستگاه از این خودرو آماده...
اولین خودروی الکتریکی خودروساز لوکس آمریکایی؛

کادیلاک برقی لیریک بحران این خودروساز را حل می...

کادیلاک برقی لیریک اولین خودروی برقی این خودروساز می تواند برای خریداران جذاب باشد. بیت ران - کادیلاک اولین ماشین الکتریکی خود به نام لیریک...
مشخصات فنی موتورسیکت های برقی ایرانی

قیمت موتورسیکلت برقی ایرانی

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت و تجاری سازی موتورسیکلت های برقی در ایران شده است. قیمت موتورسیکلت برقی ایرانی توسن و...

CBU ، CKD و SKD چه تفاوت هایی دارند؟

CBU ، CKD و SKD هر کدام به چه معنا هستند و چه تفاوت هایی دارند؟ بیت ران - خودروسازی در کشورمان صنعتی است که...

پست‌های مرتبط