سهمیه‌بندی بهانه افزایش قیمت / بنزین چقدر گران می‌شود؟

از دست ندهید

قیمت شاهین سایپا در دعوتنامه دی ماه مشتریان را عصبانی کرده است

سایپا در دعوتنامه دی ماه قیمت نهایی شاهین را اعلام کرد که باعث عصبانیت مشتریان این محصول شده است...
همه چیز درباره رویای ایلان ماسک

استارشیپ ؛ راهی برای رسیدن به مریخ و فراتر از آن

قطعا بارها با دیدن صحنه های پرواز موشک های Falcon تا خارج از کره زمین و سپس بازگشت و...

استلانتیس ؛ نشان تجاری اتحاد فیات و کرایسلر و پژو رونمایی شد

یک سال پیش پژو سیتروئن و فیات کرایسلر ادغام شدند. و حالا این گروه از استلانتیس ؛ نشان تجاری...

مدت‌ها است که صحبت‌های گوناگونی در خصوص استفاده مجدد از کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین صورت می‌پذیرد اما همچنان ابهاماتی در این خصوص وجود دارد. رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت گفت: قطعا سهمیه‌بندی بنزین انجام خواهد شد اما زمان آن مشخص نیست.

بیت ران – طی سال های قبل سهمیه‌بندی بنزین انجام شد و افراد مختلف برای دریافت سوخت مجبور به استفاده از کارت سوخت بودند اما در حال حاضر استفاده از این کارت‌ها تنها در جایگاه‌های سوخت و به وسیله جایگاه‌داران انجام می‌شود.

در خصوص سهمیه‌بندی مجدد و افزایش قیمت بنزین تا کنون طرح‌ها و صحبت‌های گوناگونی انجام شده است. درباره مسائل ذکر شده گفت‌و‌گویی با بیژن حاج محمدرضا، رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت صورت گرفته که در ادامه این گزارش مشروح آن را می‌خوانید.

hajmohammadreza.jpg

بحث‌های گوناگون درباره سهمیه‌بندی

حاج محمدرضا در خصوص احتمال سهمیه‌بندی بنزین در سال ۹۸ گفت: در حال حاضر هنوز ابلاغی در خصوص سهمیه‌بندی بنزین به ما صورت نگرفته و صحبتی در رابطه با میزان و نحوه انجام آن نشده است. بحث‌های گوناگونی برای سهمیه‌بندی بنزین شده که مهم‌ترین دلیل این کار نیز افزایش قیمت سوخت است.

همچنان نیز با حرکت‌هایی که شده، قطعا سهمیه‌بندی بنزین انجام خواهد شد اما زمان آن مشخص نیست. اینگونه موارد تا لحظه آخر به صورت مخفیانه باقی می‌ماند اما گفته شده که از اوایل ماه آینده سهمیه‌بندی انجام خواهد شد. قیمت‌های گوناگونی نیز اعلام شده که در این میان صحبت‌هایی در خصوص افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی قیمت‌ها شده است.

 

*پمپ‌ بنزین‌ های کوچک و سیار در منطقه ۲ تهران /نیاز به کم کردن فاصله جایگاه ها

*سهمیه بندی بنزین احتمالی که وجود دارد / نرخ بنزین تغییر می کند؟

*نرخ CNG قطعا افزایش خواهد یافت + جزئیات افزایش نرخ

 

benzin11.jpg

لزوم بازسازی دستگاه‌ها

وی در ادامه افزود: در صورتی که سهمیه‌بندی انجام شود، دستگاه‌ها احتیاج به بازسازی و تغییر دارند چرا که این دستگاه‌ها از سال ۸۶ تاکنون تغییری نداشته‌اند. همچنان می‌توان گفت هدف اصلی از سهمیه‌بندی بنزین افزایش قیمت است چرا که ما در حال حاضر بنزین مازاد نیز داریم. با روی کار آمدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مدار تولید، روزانه ۳۰ الی ۴۰ میلیون لیتر بنزین یورو مازاد بر تولید داریم.

اصولا سهمیه‌بندی بنزین در موارد خاص مانند سیل، جنگ و …  برای کنترل مصرف سوخت انجام می‌شود. در حالتی که هیچ‌یک از این موارد رخ نداده است، سهمیه‌بندی مضحک است مگر این که بحران باعث ایجاد چنین مسئله‌ای شده باشد. با استفاده از سهمیه‌بندی میزان مصرف کاهش نمی‌یابد چرا که خودروهایی وجود دارند که مصرف بنزین آن‌ها ۱۳ لیتر به بالا است.

داستان جایگاه‌های تک سکو

حاج محمدرضا در پایان گفت: متاسفانه صحبت‌هایی در رابطه با احداث جایگاه‌های تک سکو صورت گرفته که را‌ه‌اندازی آن‌ها کار اشتباهی است. کنار خیابان‌ها قرار است یک تلمبه قرار داده شود و جایگاه تک سکو داشته باشیم که مردم به چنین جایگاه‌های عادت ندارند ضمن این که امکان حفاظت از چنین جایگاه‌هایی از شب تا صبح وجود ندارد.

این جایگاه‌ها ممکن است با توجه به ذخیره بنزین خطرناک نیز باشند. در ادامه خودروهایی نیز در سطح شهر مشغول فعالیت هستند که بنزین به صورت سیار تحویل می‌دهند و استفاده از چنین مواردی نیز اشتباه است. در صورتی که این خودروها نتوانند بنزین خود را بفروشند به سمت قاچاق خواهند رفت.

منبع: گسترش‌نیوز
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

افزایش قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور + موتوری که شبانه ۹۰ میلیون گران شد!

قیمت موتورسیکلت های نیرو موتور برای سومین بار در سه ماه گذشته گران شد. میانگین افزایش قیمت، ۲۰ درصد...

مجلس موافق واردات خودروهای دست دوم ؛ واردات خودروهای...

با موافقت مجلس برای واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از  پنج سال ، احتمال واردات خودروهای دست دوم به ایران قوت گرفت. بیت ران...

کیو جی موتور برند لوکس بنلی وارد ایران شد

کیو جی موتور که برند لوکس‌تر بنلی است توسط کویر موتور وارد ایران شده و به زودی وارد بازار می‌شود. با سه محصول جدید...

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید

بدهی خودروسازان دولتی به ۵۰ هزار میلیارد‌ تومان رسیده است. عمده این بدهی به زنجیره تامین یا همان صنعت قطعه‌‌سازی خودرو است. بیت ران -...

آئولوس یی شوئن مکس، سدان هیبریدی ۳۳۵ اسب بخاری...

آئولوس یی شوئن مکس به عنوان یک محصول وارداتی قرار است به زودی از سوی ایران خودرو به‌فروش برسد. ۴ هزار دستگاه این سدان...

پست‌های مرتبط