10.4 C
Tehran
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تردد موتورسیکلت‌ها درمحدوده بازار تهران ممنوع؛ هزینه سالانه سوخت موتورسیکت

از دست ندهید

کوییک بررسی فنی شد / با مزایا و معایب این خودرو آشنا شوید

کوییک سومین خودروی ملی شرکت خودروسازی سایپا است. این خودرو با وجود آپشن هایی بهتر از خودروهای قبلی مورد...

نگاهی به مشخصات جنسیس GV80؛ اولین SUV لوکس کره ای

هیوندای از خودروی شاسی بلند لوکس جنسیس GV80 در کره جنوبی رونمایی کرد. این خودرو امسال وارد بازار آمریکا...

ساینا آر ساینا R محصول بعدی سایپا

ساینا آر ساینا R محصول بعدی سایپا خواهد بود. همچنین این شرکت قصد تولید ساینا سال و کوییک سال...

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پیشنهاد داریم تردد موتورسیکلت‌ها طی دو سال آینده در بازار تهران ممنوع شود، گفت: آلایندگی موتورسیکلت‌ها در پایتخت بیش از خودروها است.

بیت ران – محمد علیخانی در ارتباط با اجرای برنامه‌هایی در مورد تردد موتورسیکلت‌ها اظهارداشت: در بحث ساماندهی موتورسیکلت ها در شهر تهران غفلت شده است. در حال حاضر بیش از 3 میلیون موتور سیکلت در شهر تهران تردد می کند و آلایندگی آنها بیش از خودروها است.

وی با بیان اینکه برقی کردن موتورسیکلت ها یکی از راه های ساماندهی است، افزود: شرکت های سازنده باطری موتورسیکلت های برقی به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی و افزایش قیمت ها به دنبال ضمانت اجرایی هستند که برای تولید به آنها تضمین بازگشت سرمایه دهد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر توجیه اقتصادی وجود نداشته باشد سرمایه داران علاقه ای برای تولید موتور سیکلت برقی از خود نشان نمی دهند.

وی با بیان اینکه استفاده از موتورسیکلت برقی منجر به کاهش آلودگی هوا در شهر تهران می شود، عنوان کرد: همچنین موتورهای برقی ایمنی بیشتری دارند زیرا فاقد سرعت و شتاب موتورهای کاربراتوری هستند.

 

*پلیس راهور :برخورد قاطع و مجازات برای مخدوش کردن پلاک موتورسیکلت

*تخلفاتی که منجر به توقیف موتورسیکلت می شود چیست؟

 

علیخانی با بیان اینکه در حال حاضر موتورسیکلت سواران سالیانه 200 تا 250 هزار تومان برای سوخت هزینه می کنند، اضافه کرد: اگر این افراد از موتور سیکلت برقی استفاده کنند نیازی به سوخت ندارند و این میزان را می توانند به عنوان قسط موتور برقی پرداخت کنند.

بیش از یک میلیون موتورسیکلت در بازار در حال تردد هستند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: برای این کار می توان محدوده ای در تهران از جمله منطقه 12 که بازار در آنجا واقع شده در نظر بگیریم؛ براساس آمار بیش از یک میلیون موتورسیکلت در بازار در حال تردد هستند. برای شروع می توان اعلام کرد که از دوسال آینده پلیس راهور اجازه تردد موتورهای غیر برقی را در این محدوده نمی دهد.

وی تصریح کرد: به دنبال این موضوع کارخانه های سازنده اطمینان پیدا می کنند که قرار است چنین طرحی اجرایی شود و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش اقدام می کنند.

علیخانی درباره آماده سازی زیرساخت ها برای استفاده از موتورسیکلت های برقی در شهر تهران گفت: وقتی یک مدت زمان برای اجرای طرحی در نظر گرفته می شود و آن را اعلام عمومی می کنند قاعدتا دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری تهران، وزارت نیرو و … اقدامات لازم را انجام خواهند داد. ایجاد جایگاه های شارژ موتورسیکلت از جمله این تمهیدات خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به فارس تاکید کرد: شهرداری تهران می تواند در این خصوص طرح مشخصی را به شورا بیاورد تا پس از کارهای کارشناسی مصوب شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

ایران خودرو 28 هزار دستگاه تعهد معوق فعلی دارد

تحویل ایران خودرو منتظر اعلام قیمت سازمان حسابرسی

۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از 28 هزار دستگاه خودرو که تعهد معوق فعلی است برای تحویل ایران خودرو...

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ با نخستین موتور کاربردی با...

مزدا ۳ مدل ۲۰۲۱ عرضه شد؛ در ادامه علاوه بر ویزگی های ظاهاری با فناوری انقلابی موتور این خودرو آشنا شوید. بیت ران - با...
مزایا و معایب خانواده موتورهای جدید ایران خودرو؛

موتورهای سه سیلندر ایران خودرو را بشناسید

مشخصات موتورهای سه سیلندر ایران خودرو که قرار است در آینده روی تمامی محصولات این شرکت نصب شود منتشر شد. بیت ران - امیرحسین اسماعیل...
احتکار برای افزایش قیمت یا کمبود قطعه؟

کاهش فروش خودرو با وجود افزایش تولید

کاهش فروش خودرو از سوی سه خودروساز بزرگ کشور در شرایطی اتفاق می افتد که ایران خودرو و سایپا از رکورد تولید با وجود...
چند ماه ماه زمان لازم است تا خودروهای وارداتی، وارد بازار شوند‌؟

شروع واردات خودرو به ایران با سه هزار خودرو/زمان...

با توجه به بودجه سال ۱۴۰۰ کشور، شروع واردات خودرو به ایران با سه هزار دستگاه درسال آینده محتمل است. اما چند ماه زمان...

پست‌های مرتبط