نسخه جدید اتوپایلوت تسلا در به روزرسانی اخیر توانایی تعویض لاین دارد

از دست ندهید

آمادگی ایران خودرو برای نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده تهران

گروه صنعتی ایران خودرو برای نوسازی 10 هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران در سال 1398 اعلام آمادگی کرد. بیت...

آیا طرح واردات مشروط خودرو در سال ۱۳۹۹ اجرا می‌شود؟

علی‌رغم تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت واردات خودرو به کشور، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ در مجلس، از...

رنو ساندرو جدید چگونه است؟

ساندرو استپ وی نسخه‌ای از رنو ساندرو یا داچیا ساندرو است که ارتفاع بیشتری درمقایسه‌با مدل اصلی دارد. ساندرو...

تسلا به‌تازگی در به‌روزرسانی نرم‌افزاری، نسخه جدید برای خودروهایش عرضه کرده که به‌کمک آن عبور از ورودی‌‌وخروجی‌ بزرگ‌راه و نیز تعویض لاین به‌صورت هوشمند انجام می‌شود.

بیت ران – شرکت تسلا که در چند ماه گذشته به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری متعددی برای خودروهایش عرضه کرده، این‌بار نرم‌افزار سیستم اتوپایلوت خود را تقویت کرده است. مسیریابی در سیستم اتوپایلوت ویژگی جدیدی است که با عرضه‌ی نسخه‌ی نهم نرم‌افزار اتوپایلوت راهنمای راننده اضافه شده است. عملکرد بهبودیافته‌ی سیستم اتوپایلوت تسلا به خودروها اجازه می‌دهد به‌صورت هوشمند در بزرگ‌راه‌ها از مسیر‌های خروجی یا ورودی عبور کنند.

tesla

با معرفی به‌روزرسانی جدید، دیگر همچون گذشته به فشردن اهرم چراغ راهنما نیازی نیست و خودرو‌ها به‌صورت هوشمند لاین خود را تغییر می‌دهند. این به‌روزرسانی را به‌تازگی تسلا در محیط ابر‌اطلاعاتی عرضه کرده و به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند ویژگی‌های جدید را در فهرست اتوپایلوت خودرو انتخاب کنند. بدین‌ترتیب اختیارِعمل تغییر مسیر در خروجی‌ها و ورودی‌های بزرگ‌راه و همچنین تعویض لاین، به‌صورت هوشمند دراختیار خودرو قرار می‌گیرد؛ اما تعویض هوشمند لاین، تنها در حالتی انجام می‌شود که دست راننده روی فرمان قرار داشته باشد.

تسلا

البته، راننده می‌تواند به‌دلخواه همان تنظیمات قبلی را انتخاب کند. تعویض لاین به‌صورت هوشمند نیازمند آوای صوتی یا تصویری است. از سال ۲۰۱۷، تسلا آپشنی در نظر گرفته که پیش از تعویض خطوط، فرمان خودرو هم به لرزه درمی‌آید و اگر راننده بخواهد عملکرد سیستم را متوقف کند، می‌تواند اهرم راهنما یا گزینه‌ی لغو روی صفحه‌نمایش را انتخاب کند.

 

*سیستم نیمه‌ خودران اتوپایلوت در خودروهای تسلا چه ویژگی هایی دارد؟

*تسلا محصولات خود را گران تر از تبلیغات می فروشد + جدول قیمت

 

تسلا

این نمونه‌ی دیگری از گام رو‌به‌جلو تسلا در ساخت خودروهای بدون راننده را نشان می‌دهد. ایلان ماسک در مراسم معرفی تسلا مدل Y، اعلام کرده بود که نسخه‌ی به‌روز‌رسانی‌شده از این نرم‌افزار تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. تا آن زمان، یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت تسلا و قانون‌گذاران نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح مالکان از این سیستم و هوشیاری دائمی آن‌ها پشت فرمان است.

منبع: زومیت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

در پی شیوع سویه امیکرون کرونا؛

محدودیت سفر و ممنوعیت سفر به ایران برای ۶۸ کشور اعلام شد

از سوی وزارت بهداشت ایران، محدودیت سفر و ممنوعیت سفر به ایران برای ۶۸ کشور اعلام شد. بیت ران -...

با توافق ترانزیتی خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد

با توافق ترانزیتی سه جانبه خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد. بیت ران - جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل‌ و نقل بین‌المللی...
بهترین جنگنده حال حاضر غرب در مانور پذیری

آشنایی با هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ جهان

هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ حال حاضر دنیا است. آمریکا به دلیل اهمیت بسیار بالا، این جنگنده را به هیچ کشوری نفروخته است. بیت ران...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 برای فروش...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 را برای فروش نقدی خودرو ها از سوی ایران خودرو خود اعلام شد. بیت ران - شرکت ایران...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می شود، ارزش خرید دارد؟ اگر واردات خودرو آزاد بود چه جایگزین هایی وجود داشت؟ بیت ران...

پست‌های مرتبط