31.9 C
Tehran
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

برای رفع ممنوعیت واردات خودرو به کیش در حال مذاکره هستیم

از دست ندهید

جوایز بهترین خودرو سال ۲۰۱۹ به جگوار I-PACE اسپرت لوکس رسید

جوایز بهترین خودرو سال ۲۰۱۹ به جگوار I-PACE یک خودروی اسپرت لوکس رسید. بیت ران - شرکت جگوار پس از...

راهکاری برای کاهش 10 میلیون تومانی قیمت خودرو های داخلی

انجمن قطعه سازان در راستای کاهش قیمت خودرو ها به وزارت صمت و شرکت های خودروسازی پیشنهاد داده است...

ارتقای استاندارد آلایندگی؛ تغییر استاندارد از یورو 4 به یورو 5 هزینه ای ندارد

با توجه به گفته های یکی از اعضای انجمن قطعه سازان ایران ارتقای استاندارد آلایندگی هزینه ندارد و تغییر...

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع ممنوعیت واردات بدون تعرفه خودرو در این منطقه، از انجام مذاکراتی برای توسعه گردشگری سلامت و افزایش اختیارات بانک‌های بین‌المللی خبر داد.

بیت ران – غلامحسین مظفری با بیان اینکه کیش ظرفیت‌ها و امکانات خوبی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر جزیره کیش بیش از ۵۴ هتل فعال و ۵۰ هتل در حال ساخت دارد و ۱۰ تا ۱۵ هتل با کاربری خاص در حوزه گردشگری و خدمات مجوز دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه کیش در حوزه دارویی و بهداشتی ارزش افزوده بالایی ایجاد کرده است، گفت: استراتژی منطقه آزاد کیش این است که پروژه‌های خاص با کارکردهای خاص انجام دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه قوانین منطقه آزاد یکی از مترقی‌ترین قوانین کشور است که باعث رشد توسعه این مناطق شده، ابراز امیدواری کرد که مدودیت‌هایی که اخیراً به دلیل شرایط اقتصادی تحمیل شده و کشور مناطق آزاد را تحت تأثیر قرار داده است، به زودی رفع شود و به مناطق آزاد به عنوان پلی به اقتصاد جهان نگریسته شود.

مسافران کشورهای خارجی به کیش می‌آیند

مظفری با اشاره به اینکه کیش یکی از چهار نقطه جهان است که بیشترین اکسیژن خالص را دارد، اظهار کرد: در مقاطعی تب و تاب رفتن به کشورهای خارجی زیاد بود اما در حال حاضر بیشتر کسانی که به این کشورها سفر می‌کردند، به کیش می آیند. البته دلیل افزایش سفرها به کیش تنها بالارفتن نرخ ارز نیست، بلکه به این دلیل است که هیچ یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها آرامش جزیره کیش را ندارند.

وی افزود: در تعطیلات ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۷ روزانه بیش از ۱۲۵ پرواز به جزیره کیش ورود و خروج داشت و از راه دریا نیز مسافرانی به این جزیره وارد شدند، بنابراین باعث شد که آمادگی خود را برای تعطیلات نوروز بیشتر کنیم که در این راستا از مدت‌ها قبل کمیته‌هایی شکل گرفته است.

کیش در بحث گردشگری سلامت ظرفیت‌های بالایی دارد

مظفری با اشاره به اینکه جزیره کیش ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری سلامت دارد، گفت: در حال حاضر ظرفیت جزیره کیش در بحث گردشگری سلامت محدود است و تنها یک بیمارستان ۶۴ تختخوابی در منطقه وجود دارد، اما یک بیمارستان بزرگ نیمه کاره نیز در این منطقه وجود دارد که برای واگذاری آن مذاکرات خوبی با مجموعه‌های پزشکی توانمند در کشور انجام شده است.
وی افزود: موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و مقبولیت نظام درمانی ایران بین کشورهای عربی همسایه، کیش را با تقاضای رو به رشد عراقی‌ها و عمانی‌ها در زمینه گردشگری سلامت روبه رو کرده است.

کیش محل مناسبی برای تبدیل شدن به قطب خودروسازی نیست

او همچنین با بیان اینکه جزیره کیش محل مناسبی برای تبدیل شدن به قطب خودروسازی کشور نیست، اظهار کرد: محدودیت‌های سرزمینی و زیست محیطی باعث شده که بیشتر فعالیت‌ها در این جزیره در حوزه‌های گردشگری که شامل شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها است، اجرا شود.

محدودیت واردات کالای همراه مسافر در نوروز برطرف شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۵ درصد کاربری کیش مربوط به ظرفیت گردشگری این منطقه است، گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ واحد تجاری در این جزیره فعال هستند که کارکرد آنها فروش کالای همراه مسافر است؛ بنابراین محدودیت‌هایی که برای واردات کالاهای گروه ۴ و کالای همراه مسافر ایجاد شده، اثرات منفی در این منطقه داشته است که با توضیحات مدیران منطقه آزاد به مسئولان، این محدودیت برای تعطیلات نوروز برطرف شد.
وی افزود: ارزی که برای کالای همراه مسافر از کشور خارج می‌شود، نسبت به کل ارز مورد نیاز زیاد نیست، اما باید مدیریت درست انجام شود تا تولیدکنندگان داخلی آسیب نبینند.

قاچاق کالا در کیش موضوعیت ندارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه مناطق آزاد می‌توانند ورود کالا به کشور را کنترل و مدیریت کنند، تصریح کرد: به جرأت می گویم که قاچاق در کیش صفر است و اصلاً موضوعیت ندارد، چراکه از سال‌ها قبل گمرک در این منطقه مستقر بوده و سیستم پنجره واحد گمرکی در همه مناطق آزاد اعمال شده است.

ممنوعیت واردات خودرو بدون تعرفه به کیش

مظفری همچنین با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات خودرو بدون تعرفه از ابتدای سال ۱۳۹۷ با هدف کنترل تقاضای ارز در این منطقه برقرار شده است، ابراز امیدواری کرد که این محدودیت در سال ۱۳۹۸ برطرف شود.

وی در پایان به ایسنا گفت: خودروها در جزیره کیش بعد از ۱۰ سال جایگزین می‌شوند اما با اجرای این محدودیت مجبور می‌شویم عمر خودروها را افزایش دهیم که خود یک امتیاز منفی برای این منطقه محسوب می‌شود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

CBU ، CKD و SKD چه تفاوت هایی دارند؟

CBU ، CKD و SKD هر کدام به چه معنا هستند و چه تفاوت هایی دارند؟ بیت ران - خودروسازی...
تصاویر سه خودروی جدید سایپا؛

سایپا SP100 کراس اوور شاهین ، ساینا اس و...

سایپا SP100 کراس اوور شاهین ، ساینا اس و کوییک اس در مراسمی در محل کارخانه سایپا رونمایی شدند. بیت ران -  مراسم رونمایی محصول...
رئیس دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد:

نظر دولت درباره قیمت گذاری خودرو

رئیس دفتر ریاست جمهوری درباره نظر دولت در زمینه قیمت گذاری خودرو اعلام کرد ما به دنبال قیمت منطقی هستیم. بیت ران - مراسم رونمایی...

خداحافظ پراید / همراه عکس و امضای رئیس دفتر...

خداحافظ پراید ؛ پراید با امضای محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برای همیشه به خاطره‌ها پیوست. بیت ران – آخرین پراید در مدل 131...
مراسم رونمایی از محصول جدید سایپا

کراس اوور شاهین + زمان تولید ، عرضه و...

کراس اوور شاهین اس پی 100 کراس / sp 100 cross با حضور مسئولان رونمایی شد. بیت ران - مجتبی اسماعیلی: امروز - 16 مرداد...

پست‌های مرتبط