18.1 C
Tehran
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

وسایل نقلیه عمود پرواز انرژی کمتری می برند

از دست ندهید

زمان تحویل خودروهای پیش فروش یک ساله ایران خودرو

زمان تحویل خودروهای پیش فروش یک ساله ایران خودرو زودتر از موعد پیش تر گفته شده، اعلام شد. بیت ران...

خریداران محصولات ایران خودرو تکلیفشان مشخص شد

ایران خودرو برای تعهدات شهریور تا دی ماه محصولات پر تیراژ خود با وجود پذیرش خسارت و زیان بسیار...

مهندسان آمریکایی معتقدند وسایل نقلیه عمود پرواز ، انرژی کمتری را در طول پرواز و فرود به کار می‌برند و سفر با آنها، کارآمدتر است.

بیت ران – خودروهای پرنده بدون شک، از جالب‌ترین نمونه‌های فناوری به شمار می‌روند و کارآیی بسیاری برای سفرهای بلندمدت دارند.

سفرهای هوایی، به انرژی قابل توجهی نیاز دارند زیرا در این سفرها معمولاً وزن زیادی باید به صورت هوایی منتقل شود. سفرهای هوایی، با سرعت بیشتری صورت می‌گیرند و کارآیی بیشتری نسبت به حمل و نقل زمینی دارند.

شرکت‌هایی مانند “رولز رویس”(Rolls Royce)، “لیلیوم” (Lilium) و “ورتیکال ارواسپیس” (Vertical Aerospace) باور دارند که خودروهای پرنده می‌توانند بدون آلوده کردن محیط زیست و اتلاف انرژی، به حمل و نقل کمک کنند.

یکی از نخستین پژوهش‌هایی که در این زمینه صورت گرفت، بررسی تأثیر “هواپیماهای عمود پرواز”(VTOL) بر محیط زیست بود. در هواپیماهای عمود پرواز، نیروی مورد نیاز هواپیما، مستقیماً توسط موتور فراهم می‌شود.

اکنون مهندسان “دانشگاه میشیگان”(UM) دریافته‌اند که اگر وسایل نقلیه عمود پرواز به آسمان‌ها راه پیدا کنند، انتشار گازهای مضر را تا شش درصد کاهش می‌دهند. آنها باور دارند که می‌توان روشی ارائه داد که یک خودروی پرنده بتواند انرژی را ذخیره کند.

 

*خودروهای پرنده ؛ مهمان‌های نه چندان دور آسمان

*خودرو پرنده سال آینده پرواز می کند

 

سفر با عمود پروازها کارآمدتر است

“گریگوری کئولیان”(Gregory Keoleian)، سرپرست این پژوهش گفت: وسایل نقلیه عمود پرواز، انرژی کمتری را در طول پرواز و فرود به کار می‌برند و سفر با آنها، کارآمدتر است.

این گروه پژوهشی با کمک شرکت‌های فعال در حوزه هوا فضا، مدل کارآمدی برای خودروهای الکتریکی ارائه داده‌اند که هر دو نوع زمینی و هوایی را شامل می‌شود.

مهندسان دانشگاه میشیگان، نحوه عملکرد خودروهای الکتریکی را هنگام استفاده کاربران، مورد مقایسه بررسی دادند و مصرف انرژی آنها را با یکدیگر مقایسه کردند. “نوح فربوش”(Noah Furbush)، از نویسندگان این پژوهش گفت: مدل ما، پارامترهایی را از چندین پژوهش و طراحی‌های مربوط به هواپیماهای گوناگون به کار می‌گیرد تا خودروهای الکتریکی ویژه‌ای با وزن مناسب و انرژی مبتنی بر باتری ارائه دهد.

مهندسان دانشگاه میشیگان در بررسی خود به این نتیجه رسیدند که خودروهای پرنده می‌توانند نقش مهمی در حمل و نقل داشته باشند اما در صورت سازگار شدن با محیط زیست، اهمیت این نقش افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، نتایج این پژوهش، در مجله “Nature Communications” به چاپ رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

بررسی نسل بندی خودرو لوکس ژاپنی

نیسان ماکسیما در چهل سالگی

نیسان ماکسیما خودروی لوکس ارزان قیمت ژاپنی پهل ساله شد. در ادامه به همین مناسبت نسل های مختلف ماکسیما...

هزینه تعمیر و نگهداری خودرو بنزینی بیشتر از خودرو...

براساس جدیدترین اطلاعات از بررسی های آماری، هزینه تعمیر و نگهداری خودرو های بنزینی ۵۰ درصد بیشتر از مدل‌های برقی است. بیت ران - طبق...

کیا سورنتو 2021 دردسر بزرگ رقبا

کیا سورنتو 2021 با ویژگی هایی رونمایی شده است که می تواند در بازار برای رقبا دردسرساز باشد. بیت ران - روزهای آخر بهمن‌ماه گذشته...
بررسی تغییر نسل هفت مدل خودروی پرطرفدار

تغییر نسل و طراحی خودروهای پرفروش آسیایی

تغییر نسل و طراحی خودروهای پرفروش آسیایی نشان از اهمیت بازآفرینی خودروها و بهبود مشخصا فنی و ظاهری محصولات برای شرکت های خودروسازی است....

قدرتمندترین خودرو پژو معرفی شد؛ پژو 508PSE را بشناسید

پژو 508PSE به عنوان قدرتمندترین خودرو پژو در طول تاریخ این شرکت معرفی شد. در ادامه با این خودرو آشنا شوید. بیت ران - در...

پست‌های مرتبط