یک نمایشگاه دار: تعیین قیمت خودرو لحظه ای شده

یک نمایشگاه دار: تعیین قیمت خودرو لحظه ای شده

تعیین قیمت خودرو وابسته به قیمت ارز است و لحظه ای تغییر می کند. افزایش این روزهای قیمت خودرو، مشتری را سر در گم و ناتوان از خرید کرده است.

بیت ران -بهنام زهره وند  ماهانی نمایشگاه دار قدیمی خیابان ۱۷ شهریور تهران، در مورد وضعیت بازار و کسب و کار خود می گوید: آنقدر خودرو را گران کرده اند که مردم توان خرید ندارند. دلیل این امر هم بی توجهی دولت و بی ثباتی اقتصاد مملکت است. وقتی خودروها از طریق کارخانه بی رویه وارد بازارِ آزاد می شود، دلیل اش این است که کارخانه می خواهد بازار را در دست بگیرد.

وی ادامه می دهد: سند ویرایشی یعنی چه؟ کسی که ۱ سال و نیم پیش ماشین ثبت نام کرده و در نوبت تحویل است، حالا باید برود با کپی مدارک از دلال خودرو به قیمت بازار آزاد خرید کند، چون با قیمت ثبت نامی در گذشته، خودرو تحویل نمی دهند. پرشیا در این مملکت باید ۹۸ میلیون تومان قیمت داشته باشد؟ این بی عدالتی ست.

ماهانی خاطر نشان می کند: راه حل این مشکل این است که دولت رسیدگی کند، خودروهای ثبت نامی را با همان قیمت تحویل دهند و جلوی کارخانه را برای فروش آزاد بگیرند. کارخانه و یک عده واسطه و عوامل خود کارخانه پول ها را به جیب می زنند. بعد تاوانش را مردم باید بدهند. برای خود ما نمایشگاه داران هم دیگر صرف نمی کند.

قیمت ها لحظه ای شده، کجای دنیا این شکلی ست؟

این نمایشگاه دار در مورد تغییرات پی در پی قیمت ها می گوید: قیمت گذاری ها را کارخانه و واسطه ها و دولت انجام می دهند، وگرنه من و شما که تولید کننده نیستیم و ما فقط فروشنده ایم و مردم مصرف کننده. الان دنیا به ما می خندد، صبح که می خواهیم قیمت بگیریم می گویند تا ساعت ۱۱ باید صبر کنید تا قیمت دلار و ارز مشخص شود؛ بعد قیمت خودرو را اعلام می کنند، این شد زندگی؟

وی تاکید کرد: الان قیمت ها ساعتی و لحظه ای شده، کجای دنیا این شکلی ست؟ این تغییر قیمت، هم مشتری را سر در گم می کند، هم ما که فروشنده ایم و می خواهیم کمیسیون بگیریم. با این کار مشتری منصرف شده و ما هم از نون خوردن می افتیم.

بدهی ها از جیب مردم پرداخت می شود

وی با بیان اینکه برای کنترل این آشفتگی باید خودروهای ثبت نامی را تحویل دهند و فراوانی بوجود بیاورند، ادامه داد: زمینه را کم کرده اند، الان در پارکینگ های ایران خودرو و سایپا هر کدام بالای ۱۰ هزار خودرو انبار شده است. فقط بخاطر این که این گرانی باشد تا بتوانند بدهی هایشان را از جیب مردم بپردازند. یعنی بدهی های ۱۰ سال گذشته شان را با این گرانی رفع کردند. چه ایران خودرو، چه سایپا، وام هایی که از بانک ها گرفته بودند و بدهی هایی که به قطعه سازان و بانک ها داشتند را این گونه پُر کردند، این را خود دولت هم می داند.

 

 

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند