یاس ، خودروی الکتریکی شهری رونمایی می شود

یاس ، خودروی الکتریکی شهری رونمایی می شود

اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین از هفتم اسفند ماه و به مدت دو روز در دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده و از خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت (یاس) رونمایی می شود.

بیت ران – اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین، با کارکردهای جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی و ایستگاهی با محوریت انواع خودروهای برقی (هیبریدی، باتری، پیل سوختی، سلول خورشیدی) و با هدف ایجاد هم ‌افزایی در میان متخصصان داخلی این حوزه و آشنا نمودن آنها با مراکز پیشروی بین المللی در این زمینه برگزار می شود.

خودرو برقی دانشگاه علم و صنعت

در افتتاحیه این همایش از طرح مفهومی خودروی برقی دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت ایران، رونمایی می شود. یاس، خودروی الکتریکی شهری طراحی شده توسط پژوهشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت است که فاز طراحی آن به پایان رسیده و آماده ساخت نمونه و تولید می باشد.

این خودرو مناسب برای حمل و نقل شهری است که دارای ظرفیت دو سرنشین می باشد و راهکار مناسبی برای کاهش آلودگی و ترافیک شهری به شمار می رود. حداکثر سرعت این خودرو ۴۵ کیلومتر در ساعت بوده و با یک بار شارژ باتری قادر به پیمودن ۱۰۰ کیلومتر است.

در حین برگزاری این همایش یک نمایشگاه از نمونه های برقی و هیبریدی شده خودروهای ایرانی و چینی برگزار می شود که از جمله آنها می توان به دنا، رانا، ساینا، چانگان و … اشاره کرد.

همچنین به گزارش ایرنا، در این همایش، ( Chris Mason) مدیر اجرایی فدراسیون اتحادیه و انجمن های مهندسی خودرو-( FISITA)، عباس علی آبادی (مدیر عامل گروه مپنا)، عباس افتخاری (رییس بخش تجارت و فناوری دانشگاه ویرجینیای امریکا) حضور دارند.

 

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند